Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyek a leggyengébb egyetemek...

Melyek a leggyengébb egyetemek Magyarországon?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok ahova könnyű bejutni, és nagyon szidnak, hogy nem színvonalas a tanítás, tehát a lista legeslegalján vannak. Úgy tudom, hogy a Gábor Dénes és A Nyíregyházi egyetem ilyen, tudtok még ezekhez hasonlót írni?

2019. aug. 6. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Nehéz ilyet mondani, mert ahhoz, hogy egy egyetem működhessen el kell érniük egy adott minőségi szintet, amit az unió elvár.

Nagyon rosszak nincsenek, mert akkor nem lenne egyetem a nevük.

2019. aug. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

Az, hogy könnyű bejutni, kartól és szaktól függ, nem egyetemtől. MIK és MK karokra például mindenhol könnyű bejutni, a sok büfészakos vacakra is több pont kell, mégse azért mert gyengék..

Nézz rangsorokat a neten, ha ennyire érdekel a téma, de semmi értelme.

2019. aug. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy el van várva egy bizonyos színvonal, de akkor is vannak kiemelkedően jó egyetemek, és olyanok is, amik nem igazán a legjobbak, én ezekre vagyok kíváncsi.
2019. aug. 6. 21:10
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

ELTE,neve van a sok reklámból, színvonala nincs

és mivel szerintem mindenki csak arról tud beszélni, amivel kapcsolatban van tapasztalata:

az első diplomám az eltén szereztem, mindig azzal vigasztaltam magam, hogy egy elte-s diploma olyan sokat fog erni a munkaeropiacon, hat tevedtem :D ugyanannyit er mint az osszes tobbi


az hogy hova konnyu bejutni az szak fuggo inkabb

2019. aug. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
72%
Egyet kell értenem az előttem szólóval. Én nemrég jelentkeztem át az eltéről egy másik egyetem ugyanazon szakára. Az emberek nagy része tényleg csak a neve miatt jelentkezik ide, semmiben sem különb vagy nívósabb, mint mondjuk az szte, pte...
2019. aug. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Mivel bolognai rendszer van, igy a tanterv, szinte mindenhol ugyanaz.


Magyarorszagon az szamit eros egyetemnek, ahol szetszivatnak!

Magyarorszagon az szamit gynge egyetemnek, ahol konnyen atrugdalnak?

2019. aug. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20%

Fent helyesen írták.


A bolognai rendszer által a(z) (alap)követelmények mindenhol egységesek, viszont ettől függetlenül lehet a képzés néhol színvonalasabb és komolyabb más helyeknél.


Ez a leggyengébb egyetem dolog nem ilyen egyszerű..

Igen, a Nyíregyházi egyetemet szoktál szidni, de ha ott mész gépészmérnökire, az is lehet nívós, sőt..


Én szerintem ez inkább szakfüggő.


#4 looool


Na akkor mesélek neked kicsit :)


Én az ELTE-re járok, de próbálok nem elfogult lenni.

Az viszont, hogy a leggyengébb és legszínvonaltalanabb(bruh xD) lenne, szimplán alaptalan vád! :D


Sok reklámból hírnév.. itt buktatod le magad, hogy sosem jártál az ELTÉ-re.


Az ELTE-nek nem a reklámokból van hírneve, hanem az oktatás színvonaláról ;)

Iszonyat sokat szoktam napközben utazni: villamos, metró, busz, hév.

Eddig egyetlen egyszer láttam ELTE-s reklámot a deáknál, amikor átszállsz a 3-as metróra, pedig sok helyen fordulok meg.

Inkább a BGE szokott reklámozni, rengereg helyen találkozni vele, károlival is lehet, főleg metróknál mózgólépcsőknél, 4-es 6-os oldalán is néha látni.


[link]

2019. aug. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Zawarudo1 ***** válasza:

Én károli-ra jártam egy ideig, az ájk-ra,

Nah annak konkrétan semmi egyetemi hangulata nem volt, mintha csak egy nagyobb középsuliba járnál. A tanárok nagy része nem rossz, de nem is kiemelkedő.

Azt nem ajánlanám.


Másik oldalról viszont egy haverom bme-s, épitészmérnök szakon, ott meg szerinte túlzásba van véve a szivatás.

2019. aug. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!