Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek az iskolának mi...

Szerintetek az iskolának mi lenne a feladata?

Figyelt kérdés
Szerintetek mi lenne az iskola feladata a mai világban? Volt egy exem annak az anyja azt mondta, hogy az, hogy a gyereknevelést levegye a szülő nyakáról. Egész konkrétan azt mondta, hogy megtanuljanak, főzni, szerelni, borotcálkozni, takarítani, a divatos öltözködést, az illemet, a szexet, a papír munkákat, mint adó bevallás meg ilyenek. Plusz még a tan anyagokat. Szerintetek is ez lenne a feladata?

2019. aug. 9. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ideális világban igen, megtanítanának azokra a készségekre, ami egy jó és értelmes élethez kell. A való világban az a célja, hogy lefoglaljanak annyira, hogy ne okozz kárt, megtanítsanak írni, olvasni, hogy alá tudd írni a hitelkérelmet pár évvel később, és hogy megtanulj 1-2 olyan szakmát, amivel életben maradsz.
2019. aug. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 chtt ***** válasza:
100%

Nem, ideális világban sem az a feladata az iskolának, hogy a szülők kötelességeit magára vállalja. A kedves anyuka egyébként mit mondott, neki mi volna a dolga szülőként?

A sulinak szerintem először is el kellene sajátíttatni az alapismeretek, de azt úgy, hogy a gyerek tényleg tudjon írni-olvasni-számolni. Mindezt lehetőleg úgy, hogy ne utálja meg a sulit, az életet, néha önmagát is... Meg kellene tanítani tanulni, ismereteket szerezni, gondolkodni, ha az is összejön, hogy mindebben örömét is lelje, szuper. Nálam ez lenne az alap, minden más ebből jön. :)

2019. aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az iskola feladata szerintem az oktatás és nevelés együttes szerepe lenne. Természetesen nehez egy gyerekből az otthon berögzült normakat kiszelektalni, de mégis, valahol egy általánosan elismert és elfogadott illenek, viselkedést kellene tanítani.

Az alap az írás-olvasás-számolás, tehát hogy valamennyire kultúrákba legyen a gyerek. Utána meg kicsiként kellene átvenni a nevelést; hogyan eszünk, viselkedünk, öltözködünk. Idősebb korban jöhetnek a konkrétabb nevelési tárgyak, főzés, kezimunka (takarítást szert nem, mert az a szülő dolga). Mindemellett közben természetesen a nevelési hibát kiköszörülni és konzultálni a szülőkkel folyamatosan a gyerkemukrol. Hatodik környékén el lehetne kezdeni a szexuális felvilágosítást. Utána olyan általános iskola végén segiteni kellene ot hogy arra menjen és azt csinálja amit szeretne, kialakuljon a saját stílusa, hobbiköre. Gimnázium elején jöhetnének a gondolkodást segítő, értelmiséget alapozó tárgyak, amik megtanítják logikusan és értelmesen gondolkozni a diákot; filozófia, társadalomelmélet. Melle megegyszer komolyabban érintve a szexuális kérdéseket. Érettségi elott pedig a mindennapi élethez szükséges dolgok: csekk kitöltése, adóbevallás, hitelek, szerződések, stb... amiből valakiből egy életrevaló felnőtt válható. Közben folyamatosan támogatva ot. Sajnos nagyon kevés az olyan tanár aki ezt a folyamatot követi, de nekem szerencsém volt e téren, az osztályfőnökeim többsége igenis akart nevelni, nem csak elszórakozni velünk (összesen a 12 év alatt 5 osztály főnököm volt, ebből 3 az akire nagyon jól szívvel emlékszel vissza ebben a témában, és egy tanárom gimiben akire barmikor számíthattam, támogatott és mindig segített mindenben). Ők nekik nem csak az volt a fontos hogy valahogyan felnőjjünk, hanem hogy valamirevaló felnőtt is legyen belőlünk. Ilyennek kene lennie minden tanárnak már elsőtől kezdve.

2019. aug. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves anyuka azt mondta, hogy az a szülő feladata, hogy pénzelje a gyereket. Ennyi. Bár a lányáról is azt mondta, hogy azért lett gyereke, mert a faluban már volt mindenkinek
2019. aug. 11. 16:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A szülő kötelessége a szexről beszélni a gyerekèvel, valljuk be, ezt nem lehet tankönyvekből megtanulni! Erről a South Park készített is egy részt, ami nagyon jól visszatükrözi az egész jelenetet. Olyan emberek beszélnek az iskolàban erről, akik még életükben meg sem tapasztaltàk, és már vèn csotrogànyok...


Az illemről, szerelèsről, főzèsről szintén a szülőknek kéne gondoskodni, hogy megtanulja a gyereke, ugyanis ezeket NEM tanítják a magyar iskolákban(nyilván ha autószerelőnek tanulsz, akkor de, de villanykörtèt cserélni sem iskolàban fogsz megtanulni).

Nekem volt általánosban illemtan és etika órám. Olyanokból volt dolgozat, hogy család fogalma, barátság fogalma, és ilyen abszurd dolgok. Kit érdekel? Komolyan. Semmi olyat nem tanultunk, mint például, hogy a férfinek illik előre engedni a nőt, egy randevún kihúzni a széket neki, stb. Akkor minek?

Papírmunka megint baromság, amennyiben nem közgazdàsz vagy senki nem fogja veled megtanítattni, hogy hogyan kell adóbevallàst kitölteni, vagy számlát, vagy hogy hogyan lehetsz egyéni vállalkozó...

Ezek helyett mit tömnek a diákok fejébe? 27-ed fokú egyenletet meg kell oldanod, különben érettségi nélkül mehetsz kukàzni, meg mondjad sorban hogy mettől meddig uralkodtak az Àrpàdhàzi királyok, különben megbuktatlak, 6 diplomám van, én vagyok a császár tanár.

Lexikàlis tudás, meg kerettanterv mi....Két kezem összeteszem, hogy elvégeztem és már csak szakmát fogok tanulni estin!

2019. aug. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!