Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Volt már más is ilyen helyzetb...

Volt már más is ilyen helyzetben? Ez elég ok lenne az iskolának az eltanácsolásomhoz, ha már nem leszek tanköteles? 16/l

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet hogy 2018 szeptemberében lettem gimnazista és decemberben ismét beadtuk anyukámmal a magántanulói kérelmet a sok hiányzásom miatt. Már majdnem össuegyűlt a 250 óra, mert sajnos komoly nőgyógyászati problémákkal küszködöm. Ezelőtt már voltam magántanuló, de akkor a régi osztálytársaimmal volt a gond. Ez a betegség nyáron alakult ki nálam, majdnem a suli kezdete előtt. Alsó osztály után nem igazán voltam az a rendszeresen bejáró diák.

A gimnáziumtól elég nagy pofont kaptam a tanulás miatt, mivel betegen nehezen tudtam/tudok tanulni, és megtapasztaltam hogy sokkal többet kell tanulni mint általános iskolában. Félévkor a vizsgákon 2 tantárgyból: fizikából és történelemből megbuktam. Ezelőtt még sosem buktam meg semmiből. Még kettes se nagyon voltam. A többi tantárgy 2-es től kezdve 5-ig vegyes lett. A szüleim egyáltalán nem haragudtak érte, és megértették hogy betegen nehezen lehet tanulni. Az utolsó vizsgám után, az igazgatónő felhívta anyukámat telefonon hogy ő ezt a két bukást jelenteni fogja a gyermekjóléti szolgálatnál, mert hogy ő nem tolerálja ebben az iskolában a megbukást. Mikor anyukám próbálta neki elmagyarázni hogy milyen betegséggel küszködünk, elmondta hogy van egy tőlem egy évvel idősebb lány az iskolában, aki kemoterápiára jár, mégis kitűnőre levizsgázott magántanulóként. Ez nagyon rosszul esett tőle. Azt a szót nem mondta ki hogy rákos, de csak a rákosok járnak kemora nem?

Mikor végetért köztük a beszélgetés, anyával nagyon megijedtünk, féltünk hogy lehet ellátogat hozzánk a gyermekjóléti, és védelembe vesznek. Azt meg nem szerettük volna. Szerencsére nem sokkal utánna egy gyermekjólétis ismerősünk megnyugtatott hogy egy igazgatónő pattogása miatt nem fog semmi sem történni.

Júliusban töltöm be a 16. életévem. Attól félek hogy amiért nem nagyon kedvel az igazgatónő a tökéletlenségem miatt, jövőre majd meg fogja szüntetni a tanulási jogviszonyomat, mivel hogy már nem vagyok tanköteles. A rossz tanulmányi eredményem elég indok lenne neki? A két bukás? Év végére megpróbálom kijavítani őket, de szerintem maximum 2-esre fogok tudni belőlük levizsgázni, mert így is nehezen tanulok. Mi van ha az sem fog neki tetszeni és a következő tanévben rögtön eltanácsol? :( Hallottam hogy eltanácsolással szinte egyik iskola se vesz fel, főleg ha már nem vagyok tanköteles se.

Nagyon rettegek ettől, mert szeretnék leérettségizni, szeretnék munkát, meg szeretném alapozni a jövőmet.

Mi a véleményetek erről? Van okom félni?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2019. febr. 21. 11:32
1 2
 1/12 anonim válasza:
46%

Most szerinted mi meg tudjuk jósolni a jövőt, mit fog tenni az igazgatónő? Igen, ebből kiindulva, ahogy leírtad, milyen a hozzáállása, simán megszüntetheti, ha jogilag megteheti.


Ha nem tudsz jobban tanulni, akkor meg hogy akarsz később egyáltalán dolgozni? Milyen jövőt akarsz megalapozni? Ha a tanulás sem megy, a munka sem fog. Ott még jobban kell majd a fizikai képességeid használnod, akár minimálisan is. Javaslom szedd össze magad, hiába van egészségügyi problémád, akkor is állj neki a tanulásnak rendesen.

2019. febr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 klopusz ***** válasza:

Szia!


Sajnos konkrét tanácsot nem tudok adni, de érdemes lenne a fent leírtakat elküldeni e-mail-ben az oktatási jogok biztosának. Tőle teljesen jogszerű magyarázatot fogsz kapni.

Ez azért jó, mert ha az igazgatónő nem úgy jár el, ahogy a válaszleveledben van, nyugodtan hivatkozhatsz a hivatalos állásfoglalásra.

2019. febr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: Nem azt kértem hogy jósoljátok meg hogy mi fog történni, hanem véleményt kértem, ha esetleg már valaki tapasztalt ilyet, vagy jártas az ilyesmiben :) Tudom, hogy a munka sokkal nehezebb, mint a tanulás, de remélem hogy az orvosok nemsokára megoldást találnak a problémámra, és utánna egézséges lehetek. De így betegen még a tanulás is nehéz. Sokszor vagyok rosszul :/
2019. febr. 21. 11:59
 4/12 A kérdező kommentje:
2 válaszoló: Nagyon köszönöm! Megfontolom! :)
2019. febr. 21. 12:00
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

Gimnáziumi tanár vagyok. Az iskolámban 4 magántanuló van. Az egyik magántanulót (sportoló) az augusztusi pótvizsgán is megbuktattam matematikából, mert nem érte el a kettes szintet. Így most újra 11-es és sajnos félévkor már három tantárgyból bukott (matekot már nem én tanítom neki).

Az iskolám felajánlotta neki, hogy menjen át egy gyengébb gimibe, de nem akar váltani ezért ha júniusban megint bukik akkor a tanuló jogviszonyát megszüntetik.

A magántanulóság mellett szerintem igenis lehet otthon tanulni annyit, hogy mindenból meg legyen az elégséges, akármilyen beteg is valaki.


Ha nem vagy tanköteles és buksz símán eltanácsolhatnak az iskolából. Javaslom nézz körül a gyengébb iskolák között, vagy az esti gimik között és íratkozz át. Az érettségi nem egy lehetetlen küldetés.

2019. febr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: Köszönöm a válaszát! Gondolkodom az iskolaváltáson.
2019. febr. 21. 12:53
 7/12 A kérdező kommentje:

Egyébként nem csak az én ,,hibámból,, buktam meg, hanem a tanárok sem voltak túl segítőkészek, pedig tudták hogy mennyire beteg vagyok. A töri tanárnak a vizsgadolgozaton 6 kérdéséből 4-re tudtam válaszolni. Utánna még kérdezgetett, azokra is tudtam mit mondani. A végén mondta hogy ez elégtelen. Szerintem ez simán meg lett volna a kettes. A fizika tanár pedig nem mondtott egy anyagnevet se hogy miből készüljek fel. Most tanuljam meg az egész tankönyvet? Nem azt kérném a tanároktól hogy mondja el a vizsga konkrét kérdéseit, de legyen már annyi emberség bennük hogy egy oldalszámot mondanak. Annyit segített a fizika tanár ha azt segítségnek lehet nevezni hogy kérjek el egy fizika füzetet az osztálytársamtól. Ennyi.

És igen, lehet valaki tud tanulni halálos betegen is, ( én nem vagyok halálos, nem úgy értem ) de nem szabad mindenkit egy kalap alá venni :/

2019. febr. 21. 13:00
 8/12 anonim ***** válasza:
35%

Az, hogy hat kérdésből négyre tudtál válaszolni még nem jelenti azt hogy négy tökéletes válaszod volt. Ráadásul töriben van esszékerdés is ami pontszámilag nem egyenértékű egy évszámos kérdéssel.

Az osztályozó vizsgán ugyanúgy kell Téged értékelni mint a többieket. Se negatívan se pozitívan nem térhetnek el. Így csak azért mert Te beteg vagy és ezáltal magántanuló is nem kaphatod meg azt a kettest a nulla tudásra, mint amiért mások vért ízzadnak.

Azt nem hiszem el hogy a 21. században nem tudtad volna megkerdezni a többiektől, hogy ugyanmár hol is tartottok fizikából. Ha senki sem akarja elmondani, hogy éppen hol is tartottok akkor az osztályfőnökön keresztül is lehet információkat kapni az aktuális anyagrészekről

Valószínűleg a helytelen felkészülésed miatti bukásban Te is hunyó vagy (így szerintem ne hárítsd másra a felelőséget!).


Bírom ezeket a dumákat. Beteg vagyok sokat hiányzom így magántanuló lettem. Otthon egy percet sem tanulok, de a gonosz tanárok megbuktatnak. Pedig en magántanuló vagyok es nekem jár a minimum kettes mindenből brühühüm...

2019. febr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Volt hogy éjszaka is tanultam. Pl. törire. És tökeletes volt mind a 4 válaszom, mert történelmi emberekről kellett leírni minden információt, és én mindent leírtam. Képzeld az utolsó 2 kérdés évszám volt, amit olyan egyszerűnek gondolsz. Na azt nem tudtam. Aki meg még nem volt ilyen helyzetben, ne okoskodjon hogy nem olyan nehéz betegen tanulni. Bárcsak tapasztalnád. Töriből azért buktam meg mert az elég nem volt elég a tanárnak, fizikából pedig azért mert a tanár nem volt segítőkész. Sokkal könnyebb suliba járni, ott lenni az órákon, készülni hetente a dolgozatokra, felelni. Nehogy már a magántanulóság legyen a könnyebb!
2019. febr. 21. 14:18
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

Ha hasonló stílusod van az iskolában is, akkor megértem miért buktatnak meg a tanárok. Talán ha belátnád hogy nem vagy tökéletes és nem minden esetben a tanár a hibás segítőkészebbek lennének.


Én sok osztályozó és javítóvizsgán voltam már, volt amikor megbuktam és volt amikor átengedtek, de így is le tudtam érettségizni, aztán tovább is tanultam. Nem köteles megmondani a tanár milyen témákból készülj fel. Nekem megadták a könyvnek a címét és azt mondták a vizsgán bármit kérdezhetnek, ennyi. Ha látják rajtad hogy igyekszel és mindent megteszel azért hogy sikerüljön a vizsga, akkor segíteni fognak. Ha annyira ellenszenves vagy nekik hogy direkt megbuktatnak, akkor iratkozz át másik iskolába, vagy lépj fel jogilag és vizsgázz független bizottság előtt. (Ez megjegyzem lehet hogy még nehezebb lesz, mint a jelenlegi helyzeted.)

2019. febr. 22. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!