Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Oltári nagy gázban vagyok...

Oltári nagy gázban vagyok magyarból, idézés stb. meg sincsenek nyelvtanból. Irodalmon semmi az anyag. Most megyek érettségi évembe, és tavaly óta keresek tanárt, aki volt, verset tanultatott, már kifogytam az ötletekből. Van itt magyartanár?

Figyelt kérdés
Ahogy azt fent is írtam, már próbálkoztam. Tételeim nincsenek semmiből. Nagyon pánikolok. A tanárommal semmi problémám személy szerint, velünk lesz az utolsó éve, utána nyugdíjba akar menni. szülőkkel kértük a másik tanár lehetőségét, megint csak nulla sikerrel...
2019. aug. 9. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem is a tanárnak kell kidolgoznia a tételeket, hanem nektek, jó esetben együtt, mivel úgy könnyebb.


Sajnos nekem se volt jó tanárom, de alapvetően a magyar érettségi az, amire komolyabb tudás nélkül el lehet menni.

2019. aug. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A magyartanár nem fogja kidolgozni helyetted a tételeket, más, ha le sem adta az anyagot, de ezzel együtt kell élnetek. Tételsornak, a tételek címeivel lennie kell, ezek alapján a neten már mindenre találsz kidolgozott anyagokat, sőt, vannak erre kitalált, kidolgozott tételeket tartalmazó könyvek is. Én egy év múlva már magyartanár leszek, de gimiben hasonló tanárom volt, mint neked, mégis összefogtunk a többiekkel, és összehoztuk a tételeket.
2019. aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Na akkor kezdeném azzal, ami kimaradt lényegesen. Szóval nekem nincsen se könyvem, se gyakorló munkafüzetem, semmi a tankönyvrendelési listába. Semmi. Egyik évbe se volt. Itt ezt már buktuk. Rajtam kìvül ketten akarnak továbbtanulni a 15-ből (szakgi.), ismétlem, KETTEN. Aki trsz és szalad, akar haladni, és cselekvő az én vagyok. Csak lányos osztály. Mind vinnyog, a tanárnak elege van és öreg. NEM SEGÍT e tételekben. Más tanárhoz mentem a suliból és annyit kaptam, hogy nem az ő dolga ez, mert neki is vannak diákjai.

Mondom oké, elmegyek magántanárhoz. Megtettem. Haladtam? Lósz*rt. Cserébe csomó pénzem odalett.

Én tudjátok mennyiszer próbálkoztam? Most se adom fel, hanem segítséget kérek. Mert van célom. És szerintem ez jó. De az ilyen ignoráns magatartások miatt nem lesz nekem k.rvára jövőm. Egyedül mit kezdjek? Nem én vagyok a tanár. A tételeim, amiket kidolgoztam se tudom, hogy kellenek-e, jók-e. A többiek meg tőlem kérik ezt el. Nekem az nem segìtség, ha leírod, hogy neked is ilyen volt, mégis meg tudtad oldani. Oké ügyesek vagytok. De hogy oldottátok meg?

Akkor írjatok könyveket, ha tételeket, akármi, nekem bármi ilyen hatalmas segítség.

2019. aug. 9. 12:16
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kiscsillagom, lehet sokat beletettél eddig, de nem eredményesen, görnyedhetsz minden felett, de gondolom akkor és most is csak a hiszti ment.


[link]


Én innen szedtem a legtöbb tételemet, bőven jók amik vannak, és itt több tárgy tételei is megtalálhatóak. Én sem nyitogattam egyik könyvet se, nem is rémlenek, de ez a hisztéria nagyon gáz.


Érettségiig csinálj magyar érettségi feladatsorokat, gondolom egy szövegértés meg egy elemzés nem okoz gondot 2019 világában. A szóbeli meg kidolgozol 2x20 tételt magyarból, legalább közben tanulod, ennyivel jobb ha egyedül csinálod. Tökre időben vagy, ne aggódj, és főleg ne beszélj így azokkal, akik tényleg tanácsot akarnak neked adni, akkor se, ha neked most nem úgy látszik a piros ködtől.

2019. aug. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A magántanár sem segített? Ez elég érdekes. Elég nehéz támpontot adni, mivel nem ismerjük a tételsorod, a középszintű tételsorok iskolánként eltérhetnek. Csak nyelvtanból van gondod, vagy irodalomból is? Írásbeli érettségire az előző évek érettségijeinek kitöltésével gyakorolhatsz, arra nincs más jó módszer, utána megnézheted a megoldókulcsot, és ellenőrizheted magad, hol vannak a hibáid. A szóbeli más tészta, esetleg megveheted az Érettségi témakörök vázlata magyar nyelvből könyvet, Lirán, Bookline-on azt hiszem, még kapható, van irodalmas verziója is. Több szerzőtől is vannak segédletek ezzel a címmel, szerintem bármelyiküké jó lehet. Ha pedig segítség kell, mert valamelyik tételhez hozzászólni sem tudsz, esetleg írj privátot, igazából nem tudom, mit vársz tőlünk itt Gyakorin :)
2019. aug. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!