Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért csak most szóltak róla,...

Miért csak most szóltak róla, hogy ez így nem minősül nyelvvizsgának? Ezt előbb is lehetett tudni, nem?

Figyelt kérdés

Az osztály egy részével együtt németül tettünk érettségit matekból és töriből, azt mondták, hogy ez így nyelvvizsgával egyenértékű. Azonban most érettségi után pár napja hívtak fel mindenkit, hogy ez mégsem így van, mert időhosszabítást kaptunk. Nekem amúgy is van nyelvvizsgám németből, tehát engem olyan komolyan nem érint, de pl. valakiknek a felvételi pontokba is beszámították nyelvvizsgának.

Erről a szabályról tudnia kellett volna a sulinak, nem?



2019. aug. 8. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha a vizsgázó az érettségi jelentkezéskor kérelmezte az időhosszabbítást, és ezt a jelentkezését fogadó intézmény igazgatója engedélyezte számára, akkor a vizsgázónak azzal kell számolnia, hogy nyelvvizsga-egyenértékű dokumentumot nem szerezhet, függetlenül attól, hogy a vizsga teljesítése során ténylegesen élt-e
2019. aug. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Minket erről nem tájékoztattak...
2019. aug. 8. 17:23
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Nem is kell, tudsz olvasni...
2019. aug. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát bocsánat, hogy elhittem az iskolaigazgató tájékoztatását és érettségi előtt a tételek helyett nem az érettségi törvénykönyvet lapozgattam -.-
2019. aug. 8. 17:43
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Az érettségi szabályzat diák általi hiányos ismerete a diák hibája. Bár gyanítom, hogy a suliban sem voltak tisztában ezzel a tanárok. Mivel az érettségire a diákok általában önállóan jelentkeznek ezért az estedben nem tudod perelni az iskolát. Tudom szemétség hogy nem tájékoztattak titeket, de az oktatási hivataltól is lehetett volna kérdezni az érettségi előtt.


Két éve az én sulimban ugyanígy járt az egyik gyerek. Az emelt angol érettségin a disgráfia vagy valami hasonló miatt többletidőt kapott. Hiába lett 72%-os az emelt angolja ő se kapott nyelvvizsgát.

2019. aug. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18%
Gondolom a törvénykönyvet se olvasta fel senki neked, ettől függetlenül ha kirabolsz egy boltot kicsit se fogja izgatni őket, hogy tudtad hogy tilos, vagy nem.
2019. aug. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
18%
Ezzel a hozzaallassal meg sok problemat okozhatsz magadnak a tovabbiakban, mivel az, hogy a torveny nem ismerete nem mentesit a felelosseg alol, egy alapveto elv a jogban.
2019. aug. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!