Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi levelezős képzést...

Egyetemi levelezős képzést meg lehet csinálni közösségi oldal nélkül?

Figyelt kérdés

Mindent oda tesznek fel, a csoportokba, meg ugye az emberkék segíthetnek. Én viszont nem szeretnék közösségit.


Mit csináljak?

Egyszer már voltam levelezős, ott volt egy lány, aki így tolta. Fogalmam sincs hogyan.

Elvileg a neptunon minden ott van nem + a tanárok?



2019. aug. 16. 12:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Az egyetmi levelezős képzásben az volt a feltétel a felvételihez, hogy neked kötelező a face-n vagy bárhol lenned? Bármelyik közösségi oldalon? Nonszensz.


Menj szépen be a lektorátusba vagy írj nekik, vagy a dékánhoz menj be és beszélj vele. Nem lehet minden és mindenki kötelezhető sem mobiltelefonra, sem Face-profilra. Pláne nem egy egyetemi képzés!


Egyetemista vagy, állj ki magadért és kérdezz, ha baj van. És nem csak itt.

2019. aug. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ez a válasz kissé okoskodásnak hat.


Persze, ki kell magamért állni, de közel 300km-re leszek. Hogyan?


Meg az előző képzésen szinte kézen voltak vezetve a levelezősök. Itt eddig semmi, és többen is mondták, hogy le se sz_rják őket, minket itt.

Jól kezdődik.

2019. aug. 16. 13:02
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Megszoksz vagy megszöksz.

Ennyi.

Tudomásul kell venni, hogy megváltozott a kapcsolattartás mikéntje az utóbbi években.űMi még levlistát használtunk az egyetemen, most fb-csoportot.

NEm kötelező, senki nem kötelezhet rá, senkit nem fog érdekelni, ha kimaradsz olyan infóból, ami hasznos lehet.

2019. aug. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Csinálj egy kamu facet és lépj be a csoportokba. Lehet végezni face nélkül is, de magadat szivatod vele, rengeteg info és segedanyag, jegyzet csak az egyetemi csoportokban hozzáférhető.
2019. aug. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért ördögtől való csinálni egy kovácsbéla fb-profilt, amivel semmi mást nem csinálsz, mint az adott csoportba belépsz. E-mail címet is csinán az ember, ha kell, a neptunba is regisztrál és még egy valag helyre úgy, hogy azokat kizárólag erre az egy célra használja.
2019. aug. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan, most eszembe jutott a szomszéd anyuka, aki azért hőbörög mindig, mert sosem tudja, hogy a gyerekének ikor kell üneplőbe menni, mikor mit kell vinni a suliba, milyen rendezvények lesznek, stb.

A faliújságra ugyan ki van plakátolva a többi 50 cetli közé ("á, mindig rohanok, nincs időm nézni"), de a tanítónéni nem használ üzenőfüzetet (miért tenné, ha neki nem kell), hanem a fb csoportba ír ki minden tudnivalót. Szomszédasszony meg folyamat puffog, hogy neki senki nem szólt, és mit képzel a kedves tanítónéni, hogy majd pont miatta fog az interneten lógni.


Nem kötelező, nem kell, csak akkor nehezebb bizonyos infókhoz hozzájutni :)

2019. aug. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Na szóval: hivatalosan Facebookon nem megy semmi.

Neptun+ más iskolai webes felület elég (nálunk Coospace).

Viszont: van Facebook csoportunk (már felsőbb- és alsóbbévesek is tagjai), itt tudunk jegyzetet cserélni, feladatokat átbeszélni, sokszor nyújt hatalmas segítséget, ha valaki elakad

2019. aug. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen, de szerintem hülyeség... Én nappalis vagyok, de csomó infót csak a Facebookról tudok meg, anélkül kb. vakon lennék. Levelezőn meg aztán pláne. Ott van a Neptun, de az olyan is... Nem egyszer fordult már elő, hogy nem működött, nem lehetett belépni, valami probléma adódott stb., szóval nem éppen a legbiztosabb dolog a Földön. Nekem a telefonos alkalmazása abszolút nem is működik, szóval mindig be kell lépni a böngészőben, végigkattintgatni stb., míg a Facebook esetében ez csak annyi, hogy kapsz egy értesítést, ha valami kiírásra kerül a csoportban és máris meg tudod nézni. Nálunk van külön tanszéki, szakos és évfolyami csoport is és mindenki ezeket használja a diákok és a tanárok is. A Neptunban látod a kötelező dolgokat (tárgyak, időszakok, vizsgák stb.), de a Facebookon keresztül jönnek-mennek a legújabb információk, kari és szakos programok, tájékoztatók, álláshirdetések, kérdések-válaszok, ott kérünk segítséget, ott lehet jegyzeteket cserélni stb., szóval én anélkül tényleg nem tudnám elképzelni. Oké, a tanárok pl. szoktak csoportos üzeneteket küldeni a Neptunon keresztül, de sokszor ők is a Facebook csoportokban üzennek.

Én a helyedben tuti csinálnék egy profilt, bejelölném és bekövetném akit és amit kell, illetve megkeresném a csoportokat és ennyi. Attól még nem kell állandóan Facebookozni, mindent megosztogatni, feltöltögetni, kiírni stb., ha nem akarsz. Szerintem ez mindenképpen hasznos lenne, mert tényleg senki nem fogja neked mindig külön elmondani vagy külön elküldözgetni emailben vagy mit tudjam én, ami miatt viszont könnyen le lehet maradni hasznos vagy fontos dolgokról.

2019. aug. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak levelező képzésnél.

Neptunban nincs ott minden, csak ha fel is raknak vmit. Plusz a csoporttársak is sokat tudnak segíteni, s az facebook csoportban szokott történni. Nálunk is van, aki csak emiatt használja, nem is a rendes nevén van fönt. De így jönnek a plusz infók.

2019. aug. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez fura. Nálunk az oktatókkal e-mailben kommunikálunk, sőt, néha egymással is. Persze van Fb csoport is, de ott tanárok nem nagyon vannak és annyira nem is aktív. Szerintem ez így van jól, az e-mail hivatalosabb és legalább olyan könnyen kezelhető, mint a Facebook.

De te ennyi erővel az e-mail miatt is háboroghatnál... Egy csomó ilyen dolog van még, bankszámládnak is kell lenni, mert különben nem állnak szóba veled.

2019. aug. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!