Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelezhet e egy tanintézmény...

Kötelezhet e egy tanintézmény arra, hogy akaratom ellenére közösségi oldalakon felhasználói fiókot nyissak? A közösségi oldalakon való részvétel nem kizárólag alanyi döntés? Egy iskola vagy munkahely előírhatja a facebook vagy a twiteren használatát?

Figyelt kérdés

2016. szept. 6. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Ha a munkavégzéshez szükséges, viszont te döntöd el mit írsz be oda.
2016. szept. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Kötelezni akkor sem kötelezhet, csak ajánlott, vagy ellehetetlenülnek dolgok.
2016. szept. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mantis religiosa ***** válasza:
26%

Sajnos Mi kevesek mindig ki vagyunk ennek téve. Feleségem egy munkaügyi központos tanfolyamon járt így. A következő gyakorlati oktatások helyszineit mindig fb-n adta meg a tanfolyamm vezető, Nekünk pedig nincs olyanunk. A legszörnyűbb az volt, hogy hiába próbálta meg elkérni néhány tanfolyamtársa telefonszámát, akiknek volt fb-ja, nem voltak hajlandóak megadni a számukat, hogy megkérdezze tőlük. A tanfolyamvezető meg lustaságból nem volt képes e-mailt küldeni. Végül csinált egy fiókot, mert nem tartotta érdemesnek az ügyet arra, hogy balhét csináljon emiatt. Én megtettem volna a helyében. A tanfolyam végén törölte Magát, már amennyire lehet. Pár éve történt ez a dolog.


A helyedben keresnék valami diákjogi képviselőt, aki pontos választ tud adni erre.

2016. szept. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem kötelezhet...


Nekem is van diákom akinek nincs fb profilja ..így nem is kerülhet bele a csoport titkos csoportjába.. de így sem marad ki semmilyen infóból, mert van annak módja,hogy eljusson hozzá :)

2016. szept. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Értelemszerűen nem. De ennyi erővel e-mail fiók létrehozására, internethasználatra, mobiltelefon vásárlásra sem. Biztos,h lenne olyan, aki ezeket kifogásolná. Ha egyszer van egy olyan mód a kapcsolattartásra, ami megfelel az oktatónak, X diáknak, akkor a "maradék" legyen kedves alkalmazkodni, legalább saját jól felfogott érdekében. Másrészt, senki nem hal bele, Kis Gizi néven létrehoz egy kamu profilt, amit kizárólag arra használ,h belépjen az adott csoportba. Attól h megvan ez a fiók, nem kötelező percenként képeket, idézeteket megosztani. Nem kell átesni a ló túloldalára sem, ezzel az "én aztán nem regisztrálok" dumával!
2016. szept. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem kötelezhetnek. De házban sem fontos lakni, lehet aludni kint a padon is, ha nem akar valaki folyton csak a fejlődéshez alkalmazkodni. Gyűjthetsz bogyókat és ehetsz bogarakat. Hiszen a technika ördög. Ne használd! Csak lakcímkártya nélkül nehéz munkát találni, de hajrá!
2016. szept. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem, de amúgy elég macerás eljuttatni az érintettekhez az információt. Az interneten az emberek nagyrésze naponta rajta van, így nem marad le semmiről. Vagy két éve, amikor még gimis voltam, mindenkinek volt facebook profilja és ha elmaradt pl. az első óra, a tanár a közös csoportba kiírhatta. Volt egy osztálytársunk, aki csak azért sem csinált. Néha felhívta őt valaki telefonon emiatt, de azért az pénzbe kerül, és ez nem olyan ritka eset. Ha meg nem hívták fel, lemaradt az infóról, így járt. Szerintem nem olyan nagy dolog felregisztrálni egy közösségi oldalra csak a munkahely/suli miatt, mert így a legegyszerűbb az információátvitel.
2016. szept. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
78%

lehet széllel szemben pisilni, de kérdés, megéri-e.


csinálj egy kamuprofilt, és kész.

2016. szept. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!