Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon nem szeretem a jelenleg...

Nagyon nem szeretem a jelenlegi iskolámat. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzetem elég érdekes, anyukám még anno nagyon győzködött hogy menjek hatosztályosba mert az milyen jó lesz nekem. Hát nem így lett, kín szenvedés ami itt megy a tanulással, napi 2 témazáró 3 felelés és ott vannak a röpdolgozatok. Az osztályomat utálom, senkivel se jövök ki jól, ami fura és itt úgymond nyominak tartanak ami fura, mert más városokba elég sok haverom van, nincs egyáltalán gáz stílusom és még bulizok is és ők imádják a személyiségemet. Nyáron tudtam ezekkel a haverjaimmal lógni, viszont suli időben nem tudok.. És itt ebbe a városban a suli miatt egy barátom sincsen. Anyának felhoztam hogy utálom az egészet és úgy iskolát váltanék, hát ki gondolta volna, nem engedi. Valamit nagyon kéne tennem ez ügyben még most év elején, mert ilyenkor sírógörcsök jönnek rám ha belegondolok hogy egy hét és..

2019. aug. 22. 22:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg keress olyan iskolákat, amikbe szeretnél átjelentkezni, és azzal állj oda anyukád elé. Így látná, hogy komolyan kondolod.


Neki is elmondtad, hogy mennyire nem érzed magad jól a jelenlegi iskoládban, vagy inkább csak magadba fojtottad? Ha utóbbi, akkor mindenképpen beszéld át vele, nagy hangsúlyt fektetve a közösségre. A sok számonkérést inkább úgy említsd neki, mint ami nehézséget okoz és ez még inkább lelkileg hat rád, és ne csak annyit mondj, hogy túl sokat kell tanulni, meg neked ez sok, mert általában a TZ-k, nagyobb felelések mindenhol egy időszakra tömörülnek.


Kitartást, és beszélgess sokat a barátaiddal, amikor csak tudsz, találkozz velük, hogy legalább lelkileg kicsit megkönnyebbülj és kiszakadj a rossz közegből!

2019. aug. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! A gond az, hogy szerinte ez a legjobb suli a városba és mivel már 2 éve oda járok rohadt hülye lennék ha sulit váltanék és szerinte akkor semmi se lesz belőlem.
2019. aug. 22. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!