Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki egyetemi kollégiumi...

Ha valaki egyetemi kollégiumi fellebzés által jut be a kolira, akkor "kitolja" azt az személyt, akinek a bejutottak közüli listáján a legkevesebb pontja? Vagy hogy müködik az ilyen fellebzés?

Figyelt kérdés
Pl. nekem van 69 pontom, a fellebezettnek lett 71, akkor engem kitol és ő jön a helyemre? Vagy bármennyi ponttal lesz több neki, várólistára kerül?

2019. aug. 24. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Nem :D a kollégiumi fellebbezés annyit ér, mint erdőtűz ellen a vízipisztoly. Egy másik kérdésnél már kifejtettem: nem azért nem vesznek fel, mert ki akarnak tolni veled, hanem mert megtelt a kollégium. Ha fejre állsz, akkor is így lesz. A nálad több pontot szerzőt, akit már egyszer felvettek, nem fogják kidobni miattad.
2019. aug. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak az esetlegesen megmaradt helyekre van esélyed fellebbezéssel. Pl vannak, akik egyébként albérletben szeretnének lakni, de biztos ami biztos alapon megpályázzák a kolit is, aztán végül be sem költöznek, mert találnak megfelelő albérletet és lakótársakat.
2019. aug. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Várólistára kerülsz. A napokban több kérdés is volt erről, meg méltányossági kérelem, minden.

Fölösleges köröket futsz, használd másra a szabadidőt még amíg van.

2019. aug. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti, én vagyok, akinek 69 pontja van, ami a minimumponthatár. Csak aggódom, hogy az épphogy átcsúszásom miatt hamar el is veszíthetem a helyem.
2019. aug. 24. 15:54
 5/5 sm's girl ***** válasza:

Akit felvettek már nem kerülhet be. Idén én is nagyon kimaxoltam, pont annyi volt a ponthatár mint amennyi nekem volt. Ahogy már mások is leírták, a fellebőzőket/méltányosságisokat, stb. általában várólistára teszik, de pl. a kolesz is gondol erre és nem 100%-osan töltik be első körbe a helyeket. Illetve van olyan is aki nem megy el/elfelejt beiratkoznia a koliba vagy valami miatt lemondja a helyét, évközbe akár egy hét után otthagyja mert neki nem tetszik, vagy bármilyen oka lehet. Na ezeknek az embereknek a helyére szokták a várólistásokat felvenni, illetve valamennyi frőhely pl. nálunk fenn van tartva a szakkoliba jeletkezőknek és lehet hogy onnan se töltik fel akkor oda is tudnak még plusz jelentkezőket berakni.

De mégegyszer a lényeg, bármennyi ponttal is kerültél be, ha benn vagy és beköltözöl nem fognak kirakni azért hogy mást betegyenek a helyedre!

2019. aug. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!