Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztatlan tanárképzésen...

Osztatlan tanárképzésen tanuló ember tudna véleményt mondani?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi szabadidőtök volt az első évben, hány órátok volt egy héten, tudtatok-e mellette dolgozni.

2019. aug. 24. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát en az vagyok. Elég sok azt mondom inkább az utolso hónap a gázos. Nalunk divat hogy mindent egy lapra tolnak fel egesz evben sem gyakorlaton sem szemin nincs jegy majd 1 jegy dönt az év végen. Persze ott mar kozel vannak a vizsgák és sok tárgyból kell beugró szóval az az egy hónap gáz. A többi nem annyira nálunk a szemikre be kell járni 1-2-3 hiányzás lehet maximum de ez minden tárgynál más. Az előadásnál ez 50%.

Vannak késői óráim pl este 8ig. De pl a péntekem teljesen szabad. Vannak hazik beadandók de ezek nagyon nem számítanak nalunk a jegybe. Tartanod kell pl előadást valamiből de ez kb egy alapkövetelmény ha nincs meg vannak akik nem is engedik megírni az ev végi dogákat.

Lehet mellette dolgozni van szabadidő is vannak szaktársaim akik esti műszakot vállalnak.

2019. aug. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Milyen gyakorlat van első évben, suliban? 1 félévben hányszor kell az embernek előadást tartania? Csoportosan vagy egyedül? Köszi a választ
2019. aug. 24. 16:12
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#1 Nekünk pedagógiai jellegű volt nagyon kezdetleges gyakorlat. Inkabb ilyen játékos szerű fejlesztő csapatépítő dolgok már mint nektek is az elejen meg hogy mit hogy lehetne egy iskolai közegben.

Hat gyakran es egyedül csoportos előadás max az ora keretein belül feldolgozott rövid tema és az ora vegen kisebb csoportos összegzés formájában volt. De ez szerintem jó dolog hiszen tanítani fogsz ott állandóan egyedül vagy.

2019. aug. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Az osztatlan tanárképzéseken nagyon sok múlik a szakpáron. A természettudományos szakokon nagyon megdolgoztatják az embert még a kettesért is, de vannak lazább szakok, mint a rajz vagy az ének-zene, ahol nem kell meggebedni. A kettő közötti nehézségűek a bölcsész szakok, ahol nem osztogatják a jelest két kézzel, de azért a bukás elég ritka. Mindenesetre nekem harmadéves létemre eddig csak egy ismerősöm volt, aki az egyetem mellett félállásban dolgozni tudott, de ő azóta otthagyta az egyetemet. Ha valaki nagyon akar dolgozni, annak hétvégi alkalmi diákmunka talán beleférhet, több nem. Ennek legfőbb oka, hogy a szorgalmi időszak utolsó heteiben és a vizsgaidőszakban olyan hajtás van, hogy szinte lehetetlen mellette dolgozni, s nincs az a munkahely, ahol azt mondhatja az ember, hogy bocs, most 8 hétre eltűnök. A másik ok pedig az, hogy félévente változik az órarend, és a munkahelyek nem tudnak minden félévben alkalmazkodni egy más időbeosztáshoz. Szóval munkának az alkalmi diákmunka marad, elsősorban hétvégeken. Illetve ott a nyár, amikor lehet dolgozni. Egyébként óraszámban olyan heti 25-30 órára számíthatsz, de ez persze nem tömören van egymás mögé rakva, hanem lyukakkal. Lehet, hogy egy nap mondjuk be kell menned reggel 8-ra egy dupla óráért, s aztán délután egykor lesz csak a következő. Nekem a múlt félévben volt olyan kötelező órám, ami este 6-kor kezdődött, fél nyolcig tartott, s így az egyik naponta messziről bejáró csoporttársam már nem tudott aznap hazautazni, a kollégiumban kellett azon a napon aludnia, természetesen pénzért. Volt olyan félévem, amikor még péntek délután kettőtől is volt órám. Szóval rettentően sok múlik az adott félévi órarenden, és ha az ember peches, akkor elég rosszul jöhet ki belőle. Viszont ha szerencsés, akkor egész szabadnapjai is lehetnek. A dolog tervezhetlen, ez a lényeg.
2019. aug. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés, hogy bölcsészen ritka a bukás, olyannyira nem, hogy mi 18-an kezdtük a szakpárt és csak 5-en végzünk!!
2019. aug. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Esélytelen, hogy te osztatlan mellett dolgozni tudj, összevissza hirdetik az órákat. Szakpártól függ. De egyik sem könnyű, csak máshogy kell rá tanulni. Matekos szakokra gyakorolni, érteni, humánosokra tanulni, átlátni az összefüggéseket, rengeteg lehet az anyag...Vannak kötelező tárgyak így minden tanárisnak, ilyen pszichológia, szociál-akármik, de ezektől senki emberfia nem lett még jó tanár, inkább ki szokták puskázni vagy betippelni. És le fognak nézni, pedig tényleg nehezebb egy angol-német tanári mondjuk, mint egy sima nyelvszak egymagában, ugyanez igaz az összes szakpárra amúgy.
2019. aug. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15%

Ja, az mondjuk igaz, hogy az ilyen tesi, etika, művelődéstörténet meg alibi szakok tényleg csak

gy vannak, ha valakit csak egy szak érdekel, de kell hozzá ugye még egy, hogy tanár legyen, na ők szoktak ilyenre menni.

2019. aug. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Osztatlan angol-magyaros vagyok, ötödéves. Röviden: nem igazán. Általában meg tudom oldani hogy a péntekem szabad legyen, de akkor h-cs dugig van, estig is akár. Ha úgy tudsz dolgozni hogy mondjuk egy hétköznapi nap és hétvége akkor oké, egyéb esetben szörnyen fárasztó lenne és nehéz, hiszen az osztatlan két szak tulajdonképpen. És nekünk hétről hétre készülni kell, magyaron rengeteget olvasni, angolból sokszor házikat vagy beadandókat írni, évközi zh-k, meg a vizsgákat már nem is mondom. Heti 14-15 másfél órás óráim vannak, amikeg sokszor összevissza hirdetnek. Most hogy lementek a pszichó-pedagógia tárgyaim már kicsit szabadabban lennék, de ötödévtől meg ott van a tanítási gyakorlat. Szóval nem egyszerű.
2019. aug. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#4 voltam és #5-re reagálnék. A bukást úgy értettem a bölcsész szakokon, hogy valaki az utóvizsgákon se tudjon átmenni egy adott félévben, s ezért újra fel kelljen vennie az adott tárgyat. Nekem az egyik szakom angol, és ilyen helyzete a három év alatt egyetlen csoporttársamnak sem volt. Ráadásul most már hatszor meg lehet próbálni egy vizsgát vagy gyakorlati jegyet, mielőtt valakit kirúgnának, és eddig még senkiről sem hallottam, más szakokon sem, hogy idáig eljutott volna. Az persze teljesen más kérdés, hogy van, aki feladja, mert nincs kedve a terhelést tovább elviselni, vagy a gyenge átlaga miatt átrakják költségtérítésesre és nem akar vagy nem tud fizetni. Ezért van a lemorzsolódás, s nem azért, mert kirakják az embert.
2019. aug. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én meg tudtam oldani egy félállást, igaz, úgy jött ki a 20–25 óra, hogy egy hétvégi napon bevállaltam 12 órát. És olyan munkahelyet találtam, ami tök rugalmas volt, ha nem mentem hétfő délután, akkor nem mentem, max. csúnyán néztek, de annak ellenére 4 évet lehúztam azon helyen.

Természettudományos szakpár mellett csináltam, az első évben mondjuk nem dolgoztam, de aztán végig. Nagyjából volt szabadidőm, bár ez részben a szerencsének volt köszönhető. Amúgy sok óra van, és sok a felesleges tölteléktárgy, arra készült!

2019. aug. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!