Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz az, hogy a jövő évtől 2...

Igaz az, hogy a jövő évtől 2 darab nyelvvizsga kell majd ahhoz, hogy tovább tudjak tanulni?

Figyelt kérdés
Most tettem le angolból a C1-et és már van egy B2-esem ugyanúgy angolból, de az angollal párhuzamosan tanulom a németet is. Na mármost én utálom a németet és nem érzek/látok semmilyen fejlődést a német tanulásával kapcsolatban, pedig heti 1-szer legalább eljárok külön tanárhoz. Ezek miatt gondoltam abbahagyom a németet és inkább tanulom tovább csak az angolt. Viszont azt mondták nekem meg azt is hallottam, hogy a továbbtanuláshoz szükséges 2 darab nyelvvizsga és ezért lenne jó ha németből is letennék legalább egy B2-t. Az a kérdésem, hogy ez tényleg igaz?

2019. aug. 25. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. aug. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy nyelvvizsga kell a továbbtanuláshoz, a második a pluszpontok miatt hasznos de nem feltétel
2019. aug. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Nem igaz, egy B2-es kell.

Ráadásul olyan a rendszer, hogy a te esetedben a B2-es nyelvvizsgával teljesíted a nyelvvizsga követelményt, a C1-es vizsgáért pedig megkapod a plusz 40 pontot.

Gondolom, azt is tudod, hogy legalább egy emelt szintű érettségi vizsga viszont tényleg kötelező lesz.

2019. aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Előző válaszolót pontosítanám kicsit:


Eddig, ha volt angolból egy B2 és egy C1 nyelvvizsgád, csak C1-ért kaptál pontot, mert feltételezik, hogy ebben az esetben a B2-öt is megütöd, azért meg miért adnának plusz pontot?


Valószínűleg 2020-ban is így lesz, a felsőfokúdat fogják nézni, mint bemeneteli feltételt. A B2 csak úgy lesz neked, mert ugyanabból a nyelvből van.


Németből is csinálj egy B2-őt, hogy azt vegyék automatikusan bemeneteli feltételnek, és így a C1-ért jár majd a 40 pont.

2019. aug. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A 2020ra vonatkozó szabály szerint a b2vel teljesited a feltételt a c1 pedig 40 tobbletpont akkor is ha ugyanazon nyelvből van a vizsga.
2019. aug. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Igen?

Mutasd meg nekem azt a dokumentumot.

2019. aug. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%

Kedves 4-es válaszoló! Kérlek, ne "pontosítsd" a válaszomat, mert az korrekt volt.

Íme az általad kért dokumentum. A 8-as kérdésre adott választ olvasd el kérlek!

[link]

2019. aug. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Hm, akkor úgy tűnik, hogy ennek az országnak befellegzett, nyomorék Magyarország.
2019. aug. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Melyik szakra mész? Előfordulhat, hogy olyanra, ahova két nyelvvizsga kell.

Máshova meg doktorira kell két nyelvvizsga.

2019. aug. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Tudsz olyan szakot mondani, ahol a felvételi követelmények között 2 db nyelvvizsga kell?

2019. aug. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!