Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diákok! Ti hogyan készültök...

Diákok! Ti hogyan készültök az iskolakezdésre?

Figyelt kérdés

Mikor mentek iskolakezdő nagybevásárlásra? Általában miből mennyit vesztek? Miket cseréltek le minden év elején, és miket használtok a legtovább?

Kor, nem és osztály is jöhet! :)



2019. aug. 25. 14:38
 1/7 A kérdező kommentje:
*osztály helyett évfolyam! A kérdés kiírása közben nem jutott eszembe ez a szó! :D
2019. aug. 25. 14:40
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Veszek pár füzetet órarend függvényében. Legtöbb tárgyra egy-egy füzet.

Középiskolás koromban is ezt csináltam.

23F egyetemista

2019. aug. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Már vettem egy hallgatói naptárat, 2 tollat és egy gumis mappát.

Az összes órámnak a követelményeit, tanmenetét elolvastam, összegyűjtöttem a tetelsorokat a vizsgákra. Beírtam google naptárba, hogy mikor milyen órám lesz (ami eddig fix). És megismerkedtem a OneNote appal, ebben az évben digitálisan tervezek jegyzeleni.

22l, egyetemista

2019. aug. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Az íróasztalom még nyár elején letakarítottam, mert mindig nagy a kupi rajta év végére. Ráadásul most érettségiztem, így a töri és magyar és egyéb felesleges jegyzeteim mind mehetnek a padlásra. Olyan rend van, mint még soha!

Táskát kimosom, tolltartót kitisztítom, tornaruhát felpróbálom, hogy kell-e új.

Tollakat fogok venni, mert a régiek mindig a legrosszabb pillanatban fogynak ki.

Füzeteket azután fogok, hogy megvan az órarend, szeretem a mintásakat, főleg a kisállatosakat. Lehet, hogy beruházok drágábbakra, mert azok éveken át bírják.

Veszek még kiemelőt, post itet, illatos filcet, vonalzókat, mappákat, mintás ragasztót, stiftet, hibajavítót, jó minőségű radírt, számológépet, sok sok papírt. Ezekből jó pár csak szórakozásra, kreatívkodásra fog kelleni persze.

Legtovább a táskámat használtam, négy éven keresztül. Most lehet, hogy váltani fogok, ha lesz valami szép, de minden téren válogatós vagyok, nem lesz könnyű tökéleteset találni. Ha nincs, akkor marad ez.


18/L

2019. aug. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Breast válasza:
100%
2-3 toll, 1-2 ceruza meg sima egyszerű füzetek. Minden más van, vagy feleslegesnek tartom.
2019. aug. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Most kezdem a 12. osztályt.

Vettünk egy rakás füzetet, tollat, tankönyv- és füzetborítót, füzetcímkét. Másra nincs szükségem, ami egyéb holmi kell, az megvan tavalyról. Mennyiséget azért nehéz írnom, mert a testvéreim között még van egy gimnazista és egy egyetemista, egyben vásároltunk.

Az íróasztalomban már korábban kidobtam, ami nem kell, amit el szeretnék tenni, azt beraktam egy dobozba. Egyedi füzetborítást szoktam magamnak készíteni, azt most a jövő héten szeretném. Emellett előkészítettem a szokásos mappámat, amiben tantárgyanként tárolom a dolgozatokat és a lapokat.

Inkább fejben készülök, már elterveztem, hogy mikor és milyen nyelvvizsgákat teszek le.

18/F

2019. aug. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Most kezdek egy felnőttképzést, szóval nem parázom túl, majd veszek pár füzetet, tollat és ennyi, gimiben is ennyit vettem, még órarendem sem volt(mármint papíralapú).

18/L

2019. aug. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!