Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért MAGOLNI KELL ennyit...

Miért MAGOLNI KELL ennyit középiskolában/gimnáziumban, miért nem ÉRTENI?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenki!

Sok "Miért?"-re keresem kérdésemmel a választ.


Miért van az ,hogy szinte minden tárgynál az az elvárás ,hogy magoljam be és felejtsem el?

Igaz ez mind a humán-és mind a reál tárgyaknál.


Konkrét példák:

-Magyar: Magoljam oldalakon keresztül a szóbeliség meg írásbeliség, a morfémák önálló alakjai szerinti csoportosítást meg a nem nyelvi komm. HALÁLPONTOS fogalmát stb.

-Irodalom: Részletes versszerkezetek bemagolása és elfejtése, de még megsem kérdezik ,hogy egy szót is értek-e belőle, ezt most miért?


...


-Matek: Tételek pontos kimondása, geometriai jellemzők pontos betanulása és mindaz ,hogy e tételeket értem-e, van e rá bizonyítási ötletem vagy ,hogy milyen összefüggést látok dolgok közt az senkit nem érdekel...

-Fizika: A feladatot elmondták hogy kell megoldani, de hogy miért úgy az tök mind1, az órán leadott feladat típusát jól betanulók meg verik a mellüket!

-Kémia: Csomó szerves vegyületjellemzők, szerkezeti képletek betanulása, a számítási feladatok meg egyenes arány szintjén. És aki ezeket betanulja, de semmit nem ért az az okos...



2019. aug. 25. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom. De

- magyar alatt gondolom a nyelvtant érted, az elég hülyeség

-irodalomnál mi elemeztük a verseket. Párat tanultunk meg memoriternek

-mateknál feladatmegoldás, csak az emeltesek tanultak tételt, azt is inkább megérteni, mint magolni

- fizikát megérted, akkor simán megoldod a feladatot

- kemiához nem tudok hozzászolni

2019. aug. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Mert odafenn senkinek nem érdeke, hogy okosabb legyél nála.
2019. aug. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Ki akadályoz meg abban, hogy magolás nélkül tanulj?

Szerintem senki.

Ha ennyire értelmes vagy (egyébként az vagy és egyetértek az álláspontoddal!), akkor végy erőt magadon és keresd meg az egyéb témák logikáját, amit ha megértesz, a "szabályokat" is könnyebb lesz "visszamondanod". Csak te érteni is fogod, nem csak bemagolva papagájként viselkedni.

2019. aug. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%
Amiket leírtál problémának egy értelmes diák simán értelmezi és vissza tudja adni ha kérdezik. A felsőoktatásban az meg van, hogy egy vizsgára többet kell tudnod, mint amit az egész érettségire megtanultál?
2019. aug. 26. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4#


Ezek szerint akkor nemigazán vannak értelmes diákok a környezetemben :(


Vagyis... nem értelmezik, hanem csak visszaadják.

Az értelmezés nem elvárás, viszont az utóbbi igen.

2019. aug. 26. 08:27
 6/8 A kérdező kommentje:

Betanulja a gyerek a redoxireakciókat, mondom neki ,hogy nem értem, magyarázza el.

Erre meg elkezdi fölböfögni a füzetet, és én kezdek magyarázni neki.

A végeredmény meg ,hogy ő 5-öst ír én meg 2-est.

Igaz én se értettem, de ő meg mégannyira sem.

2019. aug. 26. 08:30
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én értem, mire gondolsz. Sajnos még egyetemen is ez van :( Most is szerves 3 beugró: pontosan leírni a fogalmakat, amiket kiadtak, de hár írsz hozzá, még ha jó is, akkor is pontlevonás. Az az egyetlen tanár, aki meg gondolkodni tanít, le van nézve folyton szegény, hogy milyen szemét, mert nem ugyanazokat a példákat adja a dolgozatokba, mint órán -.- Azért a diákokkal is baj van. Utána meg jönnek a szülők, meg feljelentik a tanárt, még egyetemen is basszus, hát akkor még gimnáziumban. A szülő is hülye am.
2019. aug. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon sok diák rinyalna és tuntetne ha a megértést kérnék számon. Mivel az nehezebb dolog, mint a magolas.
2019. nov. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!