Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi ez a nagy ellenszenv az...

Mi ez a nagy ellenszenv az ELTE-vel szemben?

Figyelt kérdés

Más egyetemek hallgatóitól lehet ezt tipikusan hallani, hogy az ELTE teljesen lezzülledt egyetem, egyáltalán nem jó. Csak a hírnevéből él.

Sőt, egyesek kifejezetten "gyenge és rossz" egyetemnek tekintik!


Pl. károlisok instant gyűlölik az ELTE-t, de sok más egyetemistától is hallani ezt.


Ezzel szemben az ELTE felől nem hallani ennyi keserűséget más egyetemek irányába.

Valahogy úgy tudnám leírni ezt a szituációt, mint a mérnökök és a bölcsészek kapcsolata:

A mérnök(nem mindegyik, csak frusztrált/gyengébbik részük) beszól, de a bölcsész nem viszonozza.

Vannak kivételek, biztos van nagyszájú bölcsész is, de nem ez a tendencia.


Én, mint ELTE-s talán elfogult vagyok néha, elismerem.. de hogy gyenge egyetem lenne, azt sosem fogom! :D

Az egyszerűen nonszensz.

Igen, nem gyakorlatorientált ez az egyetem, hanem egyenesen az elméletre fókuszálnak a tanárok, igyekeznek tudományos felfogásra nevelni minket.

Bizony, ez nem mindenkinek megy és nyilván egyszerűbb az egyetemre rámondani, hogy xar meg béna, amikor csak önmagunkba kellene egy kicsit nézni.


Savanyú lehet az idei szőlő.

Igaz, az irigység emberi dolog, ezért nem is hibáztatnék senkit, ha irigy lenne, viszont az illem megköveteli, hogy ezen uralkodni tudjunk.



2019. aug. 26. 12:20
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
20%

Nézz meg egy egyetemi rangsort. Hasonlítsd össze az ELTEt egy jó német, francia, angol, lengyel, orosz, osztrák, spanyol, olasz, svájci egyetemmel.


Még mindig úgy érzed hogy sokan irígyelnek téged amiért az ELTEre jársz? :-)

2019. aug. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
56%

Nincs olyan, hogy "ELTE".


Szerintem simán létezik nyolc (talán több is) olyan hallgató, akik az eltére járnak, semelyik kettő nem találkozott, nem jártak ugyanarra az órára, nincs olyan oktató, akivel ketten találkoztak közülük.


Szóval létezik legalább 8 különböző "ELTE", amikből van amelyik szar, van amelyik kevésbé.

2019. aug. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
12%
Ki pontozta le az 1. válaszom és miért? :-)
2019. aug. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

#1 Pontosan erre számítottam! :D

Azt hittem, hogy nyilvánvaló, hogy magyar egyetemekről van szó, ugyanis eleve a topik neve is "Magyar iskolák".. ráadasul a károlit említettem példának, de nem baj, te megmondtad! :D

Egyébként nem, nyilván sokadik(sok századik)helyre szorul az ELTE olyan egyetemekkel szemben, mint mondjuk a Sorbonne(francia egyetem, nem ismered).


#2 Jogos, de ez szerintem nagyon speciális eset, az se biztos, hogy így van.

2019. aug. 26. 13:09
 5/33 A kérdező kommentje:
Én, mert totális marhaságot írtál! :D
2019. aug. 26. 13:09
 6/33 anonim ***** válasza:
10%

"Azt hittem, hogy nyilvánvaló, hogy magyar egyetemekről van szó, ugyanis eleve a topik neve is "Magyar iskolák".."

az ELTE magyar iskola, nem volt nyilvánvaló hogy pontosan mire gondolsz.


"ráadasul a károlit említettem példának, de nem baj, te megmondtad! :D"


ebből nem nyilvánvaló hogy leszűkíted magyar helyekre a kérdést. Pl. honnan tudjam hogy nem szűkíted le K kezdőbetűjű egyetemekre?


"Egyébként nem, nyilván sokadik(sok századik)helyre szorul az ELTE olyan egyetemekkel szemben, mint mondjuk a Sorbonne(francia egyetem, nem ismered)."


Mit értesz az alatt hogy ismerem? Nem nem jártam ott, de nem is akarok, nem a legjobb Európában természettudományokból.


"mert totális marhaságot írtál"

Pontosan mi is volt benne a marhaság? :-)

Magyarázd meg kérlek, mert nem értem :(

2019. aug. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

"ebből nem nyilvánvaló hogy leszűkíted magyar helyekre a kérdést"

Egyszerűen nyilvánvalónak kell lennie! :D

Már csak azért is, mert a rengeteg külföldi egyetem van, amik az ELTE-nél erősebbek, jobbak és nevesebbek.

Eleve nem is soroltam az ilyen egyetemek közé, de ha valaki ennyiből nem tudja megállapítani, akkor magára vessen, ha hülyeségeket válaszol.


"Mit értesz az alatt hogy ismerem?"

Remélem nem jársz egyetemre, vagy ha pedig igen, akkor nagyon gyorsan tanulj meg olvasni, mert rossz dolgod lesz.


Az a marhaság, hogy gondolkodás nélkül írsz válaszokat.

2019. aug. 26. 14:03
 8/33 anonim ***** válasza:
25%
Azért utálják az eltéseket, mert ugyanolyan parasztok mint te, akik arra verik magukat, hogy hány ezer oldalas könyvet kell megtanulni 2 hét alatt, amit aztán elfelejtenek. Nálunk a Röhlich szövettan egy féléves szövettani kurzus anyaga volt, elte bioszon 2 hét van rá, szerinted ki fogja jobban tudni ezeket az alapvető ismereteket, aki két hetet foglalkozik vele, ha aki egy félévet? :)
2019. aug. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
32%
Nekem te frusztráltabbnak tűnsz, mint az említett mérnökök.
2019. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
32%
#10 meg kicsit beképzeltnek is :/
2019. aug. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!