Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha megszünik az okj-s képzés...

Ha megszünik az okj-s képzés akkor mi lesz helyette?

Figyelt kérdés
Hogy lehet majd szakmàt tanulni? Amit megszereztem okj-t elfogadjàk e?? Nem fogjàk lenézni?? Ha ne adj isten elveszik egy okj-s bizi attól még majd pótolni tudjàk??

2019. aug. 26. 14:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát igazából a fene sem tudja, mi sül ki a mai rendszerből. A meglátásom az, hogy a képzéseket eltologatják. Sorra nevezik át a régi szakmunkásképzőket szakközépiskolává, a szakközépiskolákat szakgimnáziummá, az okj-s képzések egy részét pedig FOSZK-ba viszik át.


Szerintem ez egy nevetségesen rossz lépés, most már ott tartunk, hogy aki a FOSZK-ra jelentkezik, becsapják azzal, hogy olyan mintha egyetemista lenni. Nem tudom megérteni, mikor jönnek rá, hogy a szakképzést nem az egyetemek felé kéne tologatni, ahol egyébként is nulla a gyakorlat.


Persze a gyökere ennek már több évre megy vissza. Amikor bevezették a Bolognai-rendszert, meg a kétszintű érettségit, 10+ évvel ezelőtt. Haszontalan volt, csak ugye az idióta nyugathoz igazodni kell... Elkezdték ontani az érettségiket, mondván hogy mindenhová kell.


Most meg már ontják az egyetemi piacképtelen diplomákat is. Meg lehet tenni persze, mert a papír sokmindent elvisel. Csak nem viszi előbbre az országot...

2019. aug. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!