Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elküldtek a suliból a cserediá...

Elküldtek a suliból a cserediákévem miatt, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A tavaly tanévet cserediákként töltöttem Spanyolországban. Úgy volt, hogy augusztusban kell osztályozó vizsgát tennem a tavalyi év anyagából. Sajnos ez nem nagyon jött össze. A matekkal mindig is problémáim voltak és kint teljesen más anyagot vettünk. Miután hazajöttem eljártam matektanárhoz, de ő is azt mondta, hogy inkább ismételjek évet, a cserediákoknál nem szokatlan dolog ez.

A szüleim is jobbnak látták így, ezt jelezték az igazgatónak, aki viszont azt mondta, hogy nincs erre lehetőség, mert nincs hely az alattam lévő osztályokban, de a tanárok átengednek az osztályozókon, még ha nem is tudom annyira az anyagot.

Mit tehetnék? Fogadjam el az igazgató ajánlatát? Vagy keressek másik sulit?


2019. aug. 28. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Most már nem nagyon fogsz tudni másik sulit találni, hétfőn kezdődik a tanév.


Nem értem mi a probléma azzal, hogy nem kell évet ismételni? Ha úgy érzed, hogy nem megy valami, akkor azt tanév közben be tudod pótolni. Fogadd el az ajánlatot, így nem vesztesz el egy évet.

2019. aug. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Fogadd el, nyilván a tanárok tudják, hogy le vagy maradva. Sokat kell tanulnod, de szerintem ne legyél kuka.

Mondjuk én szüőként nem bíznám a gyerekemre a döntést.

2019. aug. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp fogadd el. Érthető dolog hogy most le vagy maradva, és egy ilyen ajánlatot hülyeség lenne eldobni. Fogadd el, és folytasd az osztályoddal a sulit, így nem kell évet sem ismételned. Majd következő évben ledolgozod a lemaradást.
2019. aug. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el az igazgató ajánlatát, és október végéig simán behozod a lemaradásodat.
2019. aug. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
Mondjuk lehet hátrányos a kérdezőnek ha csak átengedik az osztályozókon gyengébb tudással, tehát mondjuk csak ketteseket kap: ha olyan tárgy és évfolyam, felvételibe számíthat.
2019. aug. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!