Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek bánni fogom, hogy...

Szerintetek bánni fogom, hogy nem mentem gólyatáborba? (debreceni egyetem)

Figyelt kérdés
Nem vagyok ivós, bulizós,illetve egyéb okok miatt nem mentem el a gólyatáborba. Lesz ebből hátrànyom? Egyébként a medikus gólyatáborról van szó. Van esetleg ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?

2019. aug. 28. 10:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Segít rajtad, hogy én sem voltam? :) Na látod.
2019. aug. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
32%

Az egyetemi gólyatáborok nagy része egyáltalán nem az ismerkedésről szól, hanem főleg a piáról, az elsőévesek szivatásáról többnyire minősíthetetlen körülmények között.

Egyáltalán nem éri meg, és nem egy ilyen hülye tábor miatt fogsz jobban beilleszkedni vagy népszerűségre szert tenni az egyetemen, ne aggódj.

2019. aug. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondoltam, csak most hogy zajlik a tábor, elgondolkoztam rajta, nem-e fogom megbánni😅
2019. aug. 28. 10:42
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

Én ELTE TTK-n leszek elsőéves, először én sem akartam menni a gólyatáborban, de most így, hogy túlvagyok rajta, azt mondom, hogy nagyon bántam volna ha nem megyek.

Nekem nagyon jó volt a GT, egyáltalán nem az ivásról és a bulizásról szólt főleg, aki nem akart inni az nem ivott, senki nem szólta le miatta. Volt egy csomó túra és csapatépítő játék, persze normális keretek között. A gólyákat egyáltalán nem szivatták, mondjuk nálunk fizikusoknál volt olyan hogy szivacskártya, aki kapott olyat annak meg kellett csináljon valamit, de ez teljesen független volt attól hogy valaki gólya-e vagy sem, és ha nem akartad nem kellett megcsinálni. Rengeten embert megismertem, szaktársakar, nem szaktársakat, gólyákat, nem gólyákat, és mind csupa jó arcok.

Persze biztos más egyetemeken/karokon más a GT, de én szerintem érdemes adni esélyt neki. Ja és a miénk sátortábor volt, ami csak még hozzátett a dolog pozitívumához. (Legalábbis nekem, én szeretek sátrazni).

2019. aug. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Én sok mindenkitől azt hallottam, hogy nem is igazán ismerte meg a csoport társait, mert hogy vegyesen voltak a csoportok.
2019. aug. 28. 12:27
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nálunk is, de voltak külön szakos programok
2019. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
42%

Nézd, ez igazából attól függ, milyen személyiséggel bírnak a leendő szaktársaid.


Ha zárkózott típusúak, lehet, hogy elsősorban azokkal keresik majd a kapcsolatot, akiket a legeslegelső pillanattól ismernek, akiket nagyon hamar megismertek és megszoktak. Én nem ilyen vagyok, de azért mondom ezt, mert jó néhány ilyen embert ismerek az egyetemről, akik tényleg annyira visszahúzódóak, hogy csak a gólyatáborban megismertekkel keresték később is a társaságot, a többi szaktársukkal nem.


Tényleg igaz az,hogy gólyatáborban rendkívül össze tud kovácsolódni egy közösség, nagyon jó barátságok szövődhetnek, testvérőrsök tagjai között is. Szerencsére az enyém (ELTE-BTK) is ilyen volt :) Én éltem-haltam a gólyatábor gondolatáért már az érettségi alatt is :D Szivatás? Ez komoly? Szerintem ilyen már szinte sehol sincs, piás játék sem. Persze ha akarsz, este annyit iszol,amennyit bírsz (persze, ha elmúltál 18, mert nálunk volt olyan határontúli, aki kiskorú volt)


Ha alapjáraton is igen nyitottak és rugalmas személyiségek a szaktársaid, hidd el, semmit sem vesztesz.

2019. aug. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
En sem mentem, nyugi!:D lesz meg alkalom megismerni a szaktarsaidat, nem kell ehhez 5 nap masnapossag..😏
2019. aug. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez személyiség függő is. Én elég introvertált vagyok, nem barátkozom túl könnyen, főleg ha ritkán talákozom valakivel. A táborban viszon jóban lettem több felsőbbévessel is, akik rengeteget segítettek/segítenek a mai napig. Nekem emiatt már megérte. Viszont a saját evfolyamomon belül senki olyannal nem vagyok jóban, akivel a táborban jól elvoltam, szóval abból a szempontból teljesen mindegy lett volna, hogy megyek vagy sem.
2019. aug. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat:)
2019. aug. 28. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!