Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » "Elvont művész lelkeknek"...

"Elvont művész lelkeknek" mennyire ajánljátok a pszichológia szakot egyetemen?

Figyelt kérdés
Azzal kezdeném, hogy világ életemben piszok rossz tanuló voltam. Általános, és középiskolában folyvást a bukás szélén sodródgattam, rühelltem tanulni, de mikor próbáltam, akkor se ment jól. Inkább rajzolgattam órán, meg verseket írtam... Kettesnek én már fenemód örültem. Az érettségim pocsék lett, egyedül a matek, meg az informatika sikerült viszonylag jól, a többit hagyjuk. Eleve fel se vennének sehova, mert nincs elég pontom. Soha semmi nem érdekelt amit az iskolában tanítanak, és az életcélom egészen kisgyerek korom óta az volt, hogy portás legyek. Nos, ez az álom összejött, és immár 10 éve portás vagyok. Meg vagyok elégedve a szerény fizetésemmel, az életkörülményeimmel is, de úgy érzem, most már lehetnek merészebb álmaim, intellektuálisabb lettem úgymond azóta. Lassan 30 leszek, és elkezdett érdekelni a pszichológia. Az ember mit miért tesz, kinek mi járhat a fejében, mit jelentenek az álmok nem ezotérikus módon, hanem valójában, stb? Soha semmi nem érdekelt amit iskolában tanultam annó, de úgy érzem, a pszicológia maga igen is érdekelne. Több könyvet is el tudnék olvasni belőle, ha kapnék jó ajánlásokat. Kérdés, hogy a pszichológia szakhoz mennyit kéne tanulnom? Azon kívül, amit megértek, az emberi agyi mechanizmusokat úgy érzem, magolás nélkül is meg tudnám érteni, de mennyi a körítés ezen a szakon? Ami nem magával a pszichológiával foglalkozik, hanem mindenféle mellékvágánnyal, amik esetleg engem nem érdekelnének, ergó, nem mennének jól? Mert sajnos ami nem érdekel, nem tudom megtanulni. Képtelen vagyok rávenni az agyamat a magolásra. Művészlelkű vagyok, és inkább alkotni szeretek, mint tanulni. Főleg azokat kérdezem, akik erre a szakra járnak, vagy ismerik ezt a szakot, egy olyan szeleverdi embernek, mint én, van bármiféle esélye hogy egy ilyen egyetemet el tudjon végezi? És kellene hozzá újra érettségiznem, vagy fizetős megoldással ezt ki lehetne kerülni?

2019. aug. 29. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Sok a statisztika és erős a biológiai is. Én most fogok végezni mesterképzésen, de eddig nem nagyon volt lehetőségem/ünk a kibontakozásra, saját elgondolásokra. Meg kellett tanulni, hogy ki mit mikor miért csinált, milyen kísérletet/vizsgálatot végzett, milyen eredménnyel. Nem tudom nappalin hogy mennek a dolgok, de a levelező képzés az nagyjából ennyi. Szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány olyan tantárgyam volt, aminek az anyagára a későbbiekben bármiféle szükségem lesz. :( Az alap+mesterképzésnél ennél a szaknál nem szabad megállni, aki ezzel hivatásszerűen foglalkozni akar, arra még rengeteg workshop, tanfolyam, önismereti csoport, szakképzés, stb. vár.
2019. aug. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Egyetértek az előző válaszolóval. Anatómia, statisztika, különböző módszertani órák vannak, amiket ugyanúgy komolyan számon kérnek. Alapszakos vagyok, a magolás konkrétan kikerülhetetlen, sok nevet, adatot, évszámot kell megjegyezni.

A pontszámok magasak még önköltségesen is, mindenképp javasolnám az újra érettségizést és nem árt ha már egy alap biosz tudásod is van, mert meg tudja könnyíteni a bioszos tárgyak teljesítését.

2019. szept. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!