Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A pszichológia népszerű, sok...

A pszichológia népszerű, sok pont kell hozzá, mégis büfézik?

Figyelt kérdés

Miért nézik le, szólják meg sokan?

Mégis túljelentkezés van és magas ponthatárok.

Nem csak praktizáló, de kutató is lehet így valaki. Miért hát ez a büfézés, mikor embereknek segítenek itt is?



2019. aug. 3. 08:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Az büfézi le, akinek fogalma sincs arról, hogy mennyit kell tanulni, illetve mennyi időbe és pénzbe kerül az, míg valaki praktizáló pszichológus lehet.
2019. aug. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nagyon kemény, ha jó akarsz lenni. Sok tízezer oldal, statisztikával, folyékony angollal, szakcikkek tömkelegével. Kicsit bánt amikor azt kapom mellé, hogy jaaah, csak ülni kell és mások siránkozását hallgatni, nem nehéz.
2019. aug. 3. 08:31
 3/23 anonim ***** válasza:
37%

Általában azt a szakot büfézik le, amire azt mondják, hogy mehetsz vele hamburgert sütni. És ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem ér semmit. De csak a végzettek töredéke tud az adott területen elhelyezkedni, mivel jóval többen végeznek, mint amire a munkaerőpiacnak valóban szüksége van!

A ponthatár a túljelentkezés miatt magas

2019. aug. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
73%

Sosem hallottam a pszichológiáról, hogy büfé.

Nagyon sok helyre lehet elmenni vele.

Azt már halottam, hogy a csaposra mondják, hogy pszichológus :)

2019. aug. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
32%

Én azt tekintem büfé szaknak, amivel a diploma után max 3 hónapon belül nem tudsz elhelyezkedni a szakmában.

És ez független a tananyag mennyiségétől.

És a pszichológia sajnos ilyen. Tudom, mert van a rokonságban pszichológiát vehetett, és több mint 1 éve nem talál munkát.

2019. aug. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
58%

#5;

"Nagyon sok helyre lehet elmenni vele"


Például? És légy szíves, azokat sorold xsak, amikhez kimondottan pszichológia kell! Tehát olyat ne, ahol mindegy milyen, csak diploma legyen!

2019. aug. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
65%
Bocs, az előző a 4-esnek szólt, elírtam.
2019. aug. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Annak, aki MA-ig tanul benne, nem sok esélye van.

Minél tovább tanul, annál jobb az elhelyezkedés esélye.

Olyan nincs, hogy egy pszichoterapeuta ne tudjon dolgozni, ahogy olyan sem, hogy egy gyermek klinikai szakpszichológusnak nincs munkája.


Aki a mesterképzés után leáll, annak nem is lesz. Ez egy ilyen szakma, tanulni kell, nem csak 5 évet, de 10+-t, ez az igazság.

2019. aug. 3. 09:04
 9/23 anonim ***** válasza:
22%

#8: persze ..

De hány klinikai gyermek szakpszichológust keresnek évente?

És az alapképzést követően mennyien tanulnak tovább olyan szinten, amivel praktizálhatnak is?


Igen, tudom, hasznos sok területen, reklám, HR fronton is. De csak hasznos, másik képzés mellé. Önmagában semmire nem elég, erre akartam a korábbi válaszaimban is kilyukadni.

2019. aug. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

"És az alapképzést követően mennyien tanulnak tovább olyan szinten, amivel praktizálhatnak is?"


Miért, ha egy orvos 6 év után leáll, ő sem megy sokra, nem? Ez a rendszer sajátossága.


Klinikai állások:

[link]

2019. aug. 3. 09:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!