Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek hogy nyelvvi...

Mi a véleményetek hogy nyelvvizsga nélkül nem lehet egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Én inkább jónak tartom a szabályozást mert aki egyetemre akar menni az tanuljon már meg egy idegen nyelvet mert nagyon fontos, illetve így is diplomás akar lenni mindenki és szakember alig van.
2019. szept. 2. 06:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
2019. szept. 2. 06:48
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem teljesen jogos. Tele van a munkahelyem olyanokkal, akik elvégezték az egyetemet, de nem tették le a nyelvvizsgát és nincs is napirenden náluk.

Ennek mi értelme? Ne vegyék el a helyet azok elől, akik viszont lediplomáznának.

Nyelvvizsga nélkül nem fognak felvenni a megfelelő diplomás munkakörbe, hiába tanultál x évig.

Szerintem teljesen korrekt, hogy nem is nyer felvételt, aki nem tudta megcsinálni a nyelvvizsgàt.


Nem mondom, hogy tökéletes a nyelvoktatás és minden rendben van, adott a vizsgához.

De aki tényleg le akarja tenni, az le tudja még gimi alatt, akkor is, ha szar a nyelvtanára a suliban és nincs pénz magán órára.

Ott az internet, simán fel lehet készülni, hiszen egy alapja már van, legalább 8 évig tanul idegen nyelvet érettségi előtt.


Egyetemen sem fognak minden vizsgára felkészíteni, neked kell majd otthon utána járni. Én a matek vizsgáim előtt bújtam a YouTube oktató videókat hetekig. Nem lesz mindig elég az óra a vizsgához.

Hozzá kell szokni szerintem, hogy picit sulin kívül is foglalkozni kell valamivel.

Ha gimi elején elkezdi komolyan venni az adott tanuló a nyelvet és az iskolai órák mellett otthon angolul néz sorozatot (angol felirattal) meg olvasgat cikkeket, néz YouTube videókat angolul, akár oktatókat, csinálja a doulingót stb, akkor játszva felkészül a nyelvvizsgára érettségiig.

Megjegyzem,hogy ez mehetne egyetemen is, amikor felvesznek nyelvvizsga nélkül és tudod, hogy 4 év múlva végzel, akkor nem félre kéne seperni a dolgot, hanem foglalkozni vele napi szinten egy picit.

De nincs is meg az igyekezet azokban, akiknek bent ragad majd a diplomájuk.. Egy középfokot letenni nem agysebészet, aki akarja megcsinálja, főleg fiatalon, amikor még benne van a tanulásban .

2019. szept. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Az alapelv jogos. Csak ehhez olyan nyelvoktatás kéne társuljon, hogy egy átlagos képességú tanuló iskolai keretek között (fizetett különóra nélkül) fel tudjon készülni a nyelvvizsgára.
2019. szept. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

#3

Fel tud. Én 80%-os emelt német érettségit tettem magantanár nélkül. Szorgalom kérdése az egész.

2019. szept. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon sokan fel is tudnak, akinek meg nem sikerül az gyengébb képességű és inkább tanuljon egy jó tisztességes szakmát ahol valószínűleg többet is fog keresni
2019. szept. 2. 08:00
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem gimiben a beszéd egyáltalán nem ment középszinten, mert kb soha nem kellett angolul beszélni. Aztán egyetemen jártam angolra, ott heti 2x 1,5 órát végigbeszéltünk angolul és így simán meglett a nyelvvizsgám készülés nélkül. De gimisként nem lett volna pénzem eljárni magántanárhoz azért, hogy végigbeszéljünk x órát.
2019. szept. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet, hogy a felvételhez kelljen a nyelvvizsga. Fontosnak tartom a nyelvtanulást, a nyelvtudást. A nyelvvizsga valamennyire igazolja a nyelvtudást, de akár el is kophat, ha valaki nem használja. Nem biztos, hogy egy középiskolás, aki leteszi a középfokút, majd esetleg a felsőoktatásban is tanul még valami nyelvet, esetleg szakmait, az később is tudni fogja a nyelvet. Ha olyan helyre kerül, ahol a munkahelyen nem kell a munkakörében a nyelv, akkor elkophat a tudása. Ha meg kell a nyelvtudás, akkor lehet, hogy a cég támogatni fogja a nyelvtanulásban. Szóval ha már kell a nyelvvizsga, akkor inkább maradjon ez a diploma feltétele, de ne a felvételi feltétele legyen, mert valójában nem mindig mutat valós és örökkön-örökké tartó nyelvtudást. Továbbá ne terheljük tovább a kamaszokat. Épp elég, amit felelésre, dolgozatra meg kell tanulni, meg különórákra járnak és készülnek az érettségire, ne kelljen még a nyelvvizsga miatt is stresszelniük.
2019. szept. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én egyetértek ezzel. Szerintem a mai világban nonszensz ha egy 18/19 éves fiatal nem tud legalább alap szinten egy idegen nyelvet. És kb. egy középszintű nyelvvizsga az amivel az ember nagyjából minden helyzetben így-úgy el tud lenni. Nem tökéletes a nyelvvizsga de jelen pillanatban ez a legjobb ami a nyelvtudást méri.


A nyelvoktatás valóban nem a legjobb itthon, nyilván az lenne a legjobb ha ezzel együtt ezt is fejlesztenék. De még egy gyenge nyelvtanárral is elvárható egy középiskolástól hogy 4/6 éven belül egy nyelvet megtanuljon. Az interneten szinte minden angolul van már ma, csak onnan simán meg lehet tanulni középszinten és teljesen ingyen. Persze egy magántanárral sokkal hatékonyabb ha van valakinek erre pénze, de ne csináljunk már úgy mintha ez feltétlen szükséges lenne, és nélküle lehetetlen lenne lerakni egy B2-t.


Szerintem a diákok a középiskolai évek alatt sok tízszer annyi anyagot megtanulnak minden tárgyból mint ami a nyelvvizsgához kell. Ez legalább olyan valami aminek tényleg hasznát fogják venni a legtöbben az életben.

2019. szept. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Fő probléma szerintem az hogy az oktatás nagyon leterheli a diákokat ami a szabadidős tanulás rovására megy. Sok a fölösleges tantárgy a diákoknak középiskolába. Nemértem miért nem lehetne kiválogatni már akkor hogy ki mit szeretne tanulni és majd azon az ágon megy tovább tanulni, ezzel megsporólhatnák még a diákok idejét, és még a tanárhiányt is lehetne valamennyire kezelni.

De ez csak az én véleményem.

Nekem elég sokáig nagyon rossz volt a nyelvtudásom, és csak akkor kezdett el javulni mikor már úgy fektettem bele időt hogy az különböző tantárgyak rovására ment mint a magyar, biológia stb, főleg azok a tantárgyak amik kevésbé mentek nekem és még egy gyengébb eredményhez is egy nagyobb erőfeszítés kellet mint más egyéb tantárgyból amibe jobb vagyok elérni például egy jeles szintet.

Talán nem véletlenül van az hogy a finneknél ha jól tudom a legkevesebb tanítási óra ellenére ahogy láttam egy interjún saját bevallásuk szerintem 2-4 idegennyelvet tudnak.

2019. szept. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9 Ebben tényleg igazad van, a mostani oktatásban sok felesleges dolog van ami túlterheli a diákokat. Valóban, erre lehet az a megoldás, hogy azokra a tárgyakra fektetik a diákok a hangsúlyt amik jobban mennek vagy érdeklik őket. Ettől még szerintem az alap szintű nyelvtudás olyan dolog, ami senkinek nem maradhat ki. Egyszerűen azért mert ezt a világ megköveteli.


Most már a fiatalok annyi mindent csinálnak, elsősorban online hogy egyrészt muszáj tudniuk legalább angolul, illetve meg is tanulnak valamennyire ezekből a dolgokból. Hírek olvasása, netes fórumok böngészése, játék, filmnézés, könyvolvasás, zenehallgatás. Csupa olyan lehetőség amelyekkel gyakorlatilag "játékosan", szórakozással egybekötve lehet megtanulni a nyelvet. Nyilván ez nem egy az egyben a nyelvvizsgára hanem sokkal inkább az életszerű nyelvtudásra készít fel, de egy így megszerzett tudás, plusz a kötelező angolórák, még ha nem is a legjobbak, mindenképpen elegek kellene hogy legyenek véleményem szerint legalább egy középfokú nyelvvizsga letételéhez, mellette egy minimális készüléssel. (pl konkrét nyelvvizsga típusfeladatok)

2019. szept. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!