Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vörösmarty gimnázium dráma...

Vörösmarty gimnázium dráma tagozat, vagy Nemes Nagy Ágnes művészeti szakközépiskola?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Érdekel a színművészet,és a jövőben evvel kapcsolatban szeretnék foglalkozni. Szerintetek melyik iskola lenne a megfelelőbb? Azt olvastam,hogy a Nemesben komolyabban foglalkoznak a színművészettel,viszont körülbelül egész nap az iskolában vannak a diákok,és semmi szabadidejük sincs.Ez tényleg így van? Csak mert én szeretnék járni sportra is,és nemtudom,hogy mind emelett ez lehetséges-e? Őszintén szólva, olvastam rossz dolgokat a Nemesről és ez picit megrémített.Persze,tudom,hogy semelyik iskola sem tökéletes,de eléggé elbizonytalanodtam. A Vörösmarty Dráma tagozata milyen? Kiváncsi lennék az őszinte véleményetetekre!Előre is köszönöm :)

2019. szept. 2. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

A Vörösmarty dráma tagozata nagyon jó, csak ajánlani tudom. De itt is azért sok plusz időt elvisz a dráma, minden héten 1x 6-ig, 7-ig bent kell lenni kilencedikben és ez 11. Osztályra fokozódik, amikor diákszínjátszó fesztiválra készülnek. Amúgy a többi napon olyan 1/2 4-ig van tanítás jellemzően. Nagyon jó tanárok vannak, nagyon jó közösség.


A másik suli Szakgimnázium, a Vmg Gimnázium. Azt döntsd el neked melyik rendszer szimpatikusabb. A gimnáziumból könnyebb másik irányba is elindulni, ha meggondolod magad. A szakgimiben végzettséget is kapsz, gyakorlatok színész, bár kérdés ez mennyit ér. Amúgy szerintem írd be mindkét sulit, mert nehéz bekerülni. Menj el nyílt napra és azt írd előbbre amelyik szimpatikusabb.

2019. szept. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia!

Én a Nemesbe járok, 9.évfolyamon drámára. Nagyooon nagyoooon szeretem az iskolát :) És nekem is azt mondták, hogy sok szabad időt elvesz, de eddig ezt nem annyira vettem észre. Nekem minden nap 8órám van. Most volt a gólya előadásunk, amit mi nagyon tökéletesre akartunk, ezért volt h 6ig maradtunk bent, de nagyon garantált volt a jókedv. A tanárok egyszerűen szuperek. A szakmai órák nagyon jók. Viszont a matematika része nem túl fejlett. De ha nem vagy jó matekból, ez nem gond, mert a tanár nagyon érthetően magyaráz. A nap nagy részét zokniban töltjük :) Nálunk úgy van, mivel 35en vagyunk, hogy egy szekrényre 2en jutunk. A fiú lány arany 11-24.


Szerintem jelentkezz mind két helyre, mert én a VMGbe akartam először menni de végül az emberek és a suli is sokkal kevésbé volt szimpi, mint a Nemes. Ja és gyere el mindenképp nyíltnapra, meg menny el a VMGbe, az sokat segít a döntésben. ❤️

2019. szept. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És a kollégium hogy van? Van a suliknak kolesza,vagy melyik kollégiummal vannak összekötve?
2019. szept. 25. 21:02
 4/7 anonim ***** válasza:
A VMG-nek saját nincs, de van lehetőség kollégiumba menni, van kapcsolatuk.
2019. szept. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Még az érdekelne,hogy nyíltnap mikor van,és hánytól hányig? (Mindkét iskolában)
2019. okt. 1. 12:46
 6/7 anonim válasza:

Szia!


A Nemesben november 11, 12, 13 (hétfőtől-szerdáig).

A VMG-nél nem tudom.

2019. okt. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vmg nyílt nap nov 14 8:15-től a dráma tagozaté


Szülői tájékoztató nov 4. 17:30

2019. okt. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!