Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megtanultam Ady Endre életét...

Megtanultam Ady Endre életét és költészetét. Ezt a tudást mire fogom tudni használni?

Figyelt kérdés
2019. szept. 9. 14:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%

"Magyar informatikusok által nem igazán ismer minket a világ. :)"


Nem hát, hiszen Neumann János csak a számitógépet mint olyat találta fel, igazán csekélység.


Andrew Grove (Gróf András) csak egy Intel nevű kis vállalatot alapított.


Simonyi Károly csak egy Microsoft Office nevű jelentéktelen programot írt.


Valóban nem csináltak semmit a magyarok.

2019. szept. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
67%
Semmire nem fogod tudni használni. Használni az emberiség, társadalom számára hasznos tudást lehet. Természettudomány ágai pl. Vagy hasznos lehet a jogtudomány. Egy mérnök, orvos, jogász, fizikus, matematikus stb. tudomány ágak ismerői képesek egyrészt új dolgok feltalálására, az őket körülvevő világ megismerésére, törvényeinek ismeretére, aminek segítségével tudni fogják az ok-okozatok miértjét, és képesek lesznek válaszokra is, önnállóan, anélkül, hogy más a szájukba rágta volna. Ezen kívül mindezen tudásukat pénzre, materiális dolgokra is válthatják amiből remekül meg lehet élni. Egy szaros vers bemagolásával maximum a memóriádat fejleszted, ez a max amit elérhetsz vele.
2019. szept. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
5%

"Egy szaros vers bemagolásával maximum a memóriádat fejleszted, ez a max amit elérhetsz vele."

Művészetekre, szépségélményre is szüksége van az embernek!

2019. szept. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudod, mire fogod tudni használni a műveltséget? Ajjaj.
2019. szept. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
52%

Ady és más költők, írók, akiket általános és középiskolában minden diáknak tanítanak, maradandó értékeket teremtettek. Szerintem nagyon sokat tanítanak az életről és önmagunkról. Arról, hogy mit jelent magyarnak lenni. Hogy Adyt idézzem, "szomorúan magyarnak". Hogy mennyire nagy szükség lenne már arra, hogy "Pusztaszer" minden átka ellenére végre betörjenek az új idők hírnökei Dévénynél. Mert még ma is sok van, aki "mindig elvágyik, s nem menekülhet", és ugynazokból az okokból, mint ő. Hazaszeretet kritikával.


Bár a jelenlegi Pusztaszer igyekszik kivetni magából a másképp gondolkodókat (és egyáltalán a gondolkodókat), és ezért menő fikázni mindent, ami bölcsészet- vagy társadalomtudomány, műveltnek lenni nem felesleges. Észre sem veszed, hogy az élet minden területén hasznosítani tudod az irodalomórákon tanultakat. Mert az irodalom lényegében magáról az életről szól. Hogy a különféle anyagi szerveken (amikkel egy másik fontos tudományág foglakozik) kívül mik vannak még az emberekben: érzések, gondolatok stb.

2019. szept. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
52%

Egyrészt: legalább nem fogsz hülyén meghalni.

Másrészt: lehet, hogy programoznod kell majd egy Ady Endrés programot. :) Nem zárja ki az informatika az irodalmat.

2019. szept. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
0%

Szerintem jelenleg Magyarországon túl sok energiát fordítanak a humán tárgyak oktatására. Miért van az, hogy magyarból, történelemből mindenképpen kell érettségizni, fizikából, kémiából, biológiából pedig nem? Azok nem fontosak, az embereknek nem kell fogalmuk legyen a való világ működéséről?

Ez nem azt jelenti, hogy nem kell tudni semmit Adyról vagy Arany Jánosról, hogy nem kell tudni helyesen írni és beszélni. De mennyivel vagyok kevesebb, ha nem tudom, hogy pontosan melyik év melyik napján halt meg József Attila, vagy nem tudom hányan voltak a törökök Mohács ostrománál. Ezzel szebmen mindenkinek illene tudni, a biológia és a kémia alapjait is, hogy ne kérdezzen annyi sületlenséget például itt.

Végül a kérdésre egy lehetséges válasz: Mi lesz, ha informatikusként úgy döntesz, hogy pl. biztonsági/jogi szakértőként el kellene végezni egy jogi egyetemet, ahol a Magyar Irodalom alapkövetelmény?

2019. szept. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

Ady mindenféleképpen meghatározó személye a magyar irodalomnak, akármilyen magánélete volt. A tudás mellyel ezzel kapcsolatos csak pozitív - magabiztos fellépés ebben a tárgykörben.

A francia oktatási rendszerben minden tárgyból érettségiznek, (Éretlenek c film) de a tárgyi tudásuk ennek ellenére felületes.

Az infóhoz pedig annyit, hogy előttem már jól felsorolta egyik hozzászóló a híres magyarokat, én azonban a kevésbé ismert Szőkefalvy Bélát, Kalmár Lászlót és Péter Rózsát is idesorolnám, mint a kibernetika magyar zászlóvivőit.

2019. szept. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 metaxxa ***** válasza:
100%

Én is soknak tartom az irodalmat, bár én régen érettségiztem, azóta tudomásom szerint már változott. Akkor még túlságosan a lexikális tudásra mentek rá. Valójában ennek is az lenne a lényeg, hogy képes legyél egy adott szöveget elemezni, hogy mi is a mögöttes mondandója, csak ezt a tanárok többséges képtelen átadni, és egyszerűbb a lexikális tudást ellenőrizni. Nem tudom az informatika melyik ágát fogod művelni (hardware szerelés, gépközeli programozás, adatbázisok, big-data, képfeldolgozás, nyelvfeldolgozás-beszédfelismerés, webservice-ek, weboldalak készítése, asztali programok készítése, matematikai módszerek számítógépes implementálása, biztonságtechnika, architektúra tervezés (hardver és/vagy szoftver szinten), projektirányító, stb) általában nem egyedül dolgozol, hanem valamilyen csapatban és környezetben. Meg kell tanulnod elemezni a másik dokumentációját, hogy miről is szól, mennyiben érinti a te munkádat és neked is kell dokumentálni a munkádat, hogy aki a te munkádat felhasználja (másik programozó vagy felhasználó vagy kereskedő, vagy akárki) az is tudja, hogy te mit csináltál. Tehát a fogalmazása a dokumentációnak nagyon nem mindegy. Érthető legyen, jól meghatározott, bizonytalanságok ne legyenek benne. Szóismétlések se, mert az bántja az ember fülét. Nagyjából erre tudod használni az ott megszerzett tudást. A feladatok sem biztos, hogy úgy jönnek a felhasználótól, hogy már minden folyamat tiszta, minden környezet rendben van, valakinek ezt is át kell beszélnie, egyeztetnie a felhasználóval (tervező) és ekkor bizony nagyon fontos, hogy tudj a felhasználó nyelvén is beszélgetni, mert ha neki, hogy aszinkron hívás, nézz tágra nyílt szemekkel rád, hogy beteg vagy? Egy képességet kellene, hogy adjon az irodalom, hogy kit milyen módon lehet megszólítani (a bankárt, az utcaseprőt, a költőt, a politikust, a bírót, a rendőrt, a ....) kommunikációs módszereket kell, hogy összeszedj, hogy az utcaseprővel ne az állami beruházások multiplikátor hatásáról mesélj vagy a Marshall-keresztről, mert nem fogja érteni, hogy miről beszélsz.


Illetve, ha a munkádban nem annyira, azért a magánéletben, amikor a párodat keresed és/vagy udvarolsz, akkor a költők szavajárása megmutathatja neked, hogy régen hogyan tették a szépet a hölgyeknek, vagy hölgyként mi volt a szép udvarlás, hogy tudd komolyak az illető szándékai. Ezek egy része ma is él, és ezzel kialakíthatod a saját módszeredet. Érzelmi fejlődést kellene, hogy szerezz az irodalmi művek által, már ha sikerül :)

2019. szept. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Körülbelül arra, mint a deriválást. 60 éves vagyok, s noha minden szinten megfordultam, mégse volt még rá szükségem soha.
2019. szept. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!