Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nektek mi a véleményetek erről?

Nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Ma az osztálytársaimmal felmerült a téma, hogy más ország középiskoláiban laptopokat használnak. Ez annak kapcsán merült fel, hogy milyen baromi nehéz a táskánk. Nekem pl nagyon durva nyakfádalmaim vannak tőle, és rossz belegondolni, hogy én mèg nem is vagyok kicsi, de egy alacsonyabb/vékonyabb osztálytársamnak mennyire rossz lehet. Nyilván ez az én tanulmányaim alatt nem fog bekövetkezni, de nektek mi lenne a véleményetek, ha mondjuk holnaptól a gyerekek laptoppal mennének a suliba?
2019. szept. 12. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem örülnék, mert jobban szeretem a papír alapú dolgokat. Hosszú távon zavarja a szemem a laptop.

18/L

2019. szept. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Én egyetemen laptopot használok, és sokkal jobb szerintem. Nem kell ötszázcsiliárd könyv és füzet, ráadásul jóval könnyebb is. Annyi csak, hogy előtte jól fel kell tölteni az akkumlátort, vagy működtesd energiacelláról.
2019. szept. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

És ki fizetné a laptopot? Másrészt hogyan jegyzetelsz laptopon? Ábrákat hogyan készítesz? Egyébként a laptopnak is van súlya, táskával töltővel mindennel együtt 10kg legalább.


Még talán a tablet az, ami jelenthet alternatívát, de tartós használathoz ott is kell táp, és persze egy jó minőségű tablet is aranyárban van. Egy korszerű laptop akkumulátorja használat közben kb. 2-3 órát bír. Most ha reggel 8-tól 2-ig bent vagytok az 3 újratöltés.


Na meg akkor otthon tudnál tanulni csak a tablet képernyőjéről? Nem zavarna az, hogy a lapozás nehézkes benne? Vagy kinyomtatnád a jegyzetet?


Az ötlet felvetése nem rossz egyébként, de amint láthatod, számos kérdés merül fel.

Nem utolsósorban pedig a készülék törékeny, erre is figyelni kell. El is lophatják esetleg. Végül pedig az adatmentést is meg kell oldani rendszeresen, akár külső adathordozókra vagy felhő alapú rendszerbe.

2019. szept. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A tablet az pont hogy alkalmatlanabb, mert a gépelés kínszenvedés rajta. Laptopon fényévekkel egyszerűbb, ráadásul azoknak kimondottan hasznos, akik rondán írnak.

Ábrákat MSPaintban nem boszorkányság készíteni, eddig még mindig megoldottam. Diagramot, grafikont meg nem is kell, ott az Excel.

A mai laptopok már rég nem nyomnak 10 kilót, az enyime 11 éves már, és alig 5 kiló. Az akkuknál nagy a szórás, az Asus laptopom akkuja 2 óra alatt lemerült, egy kalap szar volt. A mostani Acer laptopom újonnan 5 órát bírt töltés nélkül. De ha gond az energiaellátás, még mindig vásárolhatsz energiacellát. Búcsúban 1300-ért vettem a magamét, és már 4 éve úgy működik, mint a parancsolat.

Az adatmentés elég egyszerű szerintem (sima szöveg nem foglal sok helyet), és így sokkal kisebb az esélye annak is, hogy elveszíted a felírt anyagot, míg mondjuk egy füzetet igen könnyű elveszíteni.

2019. szept. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

"A tablet az pont hogy alkalmatlanabb, mert a gépelés kínszenvedés rajta."


Nem is a gépelés miatt alkalmas. Én arra gondoltam hogy érintőképernyős, és van hozzá speciális toll. Behívsz egy lapot rajta (ki lehet választani hogy vonalas, négyzetrácsos, sima) és oda lehet elektronikusan kézzel jegyzetelni. A toll színe is állítható. Én erre a változatra gondoltam, de ezek szerint félreérthető volt, bocsánat.


"Ábrákat MSPaintban nem boszorkányság készíteni, eddig még mindig megoldottam. Diagramot, grafikont meg nem is kell, ott az Excel."


Hát azért paintban elég sok kínszenvedés van. Pl. egy kört nem tudsz megrajzolni pontos középponttal. Az excelben meg adatsor kell a grafikonhoz. Honnan veszed az adatsort? Plusz ott is ha figyelünk a részletekre, kell a tengelyekre felirat, megfelelő méretűnek kell lenniük, és nyilak a tengely végére. És nyilat nem tud csinálni az excel (nagyon sok matematikai programcsomaggal együtt, jó mi?).

Ezenkívül meg komolyabb helyeken nem csak szöveg van, hanem egy csomó képlet is. A world képletszerkesztője hagy maga után még hiányosságot, a Mathtype kiegészítő egy segítség lehet, vagy aki akar használhat Latexet, bár ezek sem tökéletesek.



"Az adatmentés elég egyszerű szerintem (sima szöveg nem foglal sok helyet)"


Sima szöveg nem. De előbb-utóbb kellenek ábrák, képek, minden. És az adattárolás nem csak emiatt fontos, hanem évek alatt minden egyéb összegyűlik: elektronikus anyagok, videósegédletek, stb.


"sokkal kisebb az esélye annak is, hogy elveszíted a felírt anyagot, míg mondjuk egy füzetet igen könnyű elveszíteni."


Nekem még egyszer sem sikerült füzetet elveszítenem... Mondjuk ez függ attól is, ki mennyire rendszerezi a dolgait. Ezt is meg kell tanulni.


Végül pedig megemlítendő, hogy a füzetbe írt kézi jegyzetet is lehet digitalizálni, a mai okostelefonokkal ez már nagyon jól működik a jó felbontás miatt, csak 1-2 kattintás. Utána meg le lehet menteni gépre és adathordozóra.

2019. szept. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Többféle laptop van, a drágábbak nem túl nehezek, az olcsók borsosabb áron vannak. Nyilván a szülők vennék meg.

Egyébként ez mindig is gond volt, nekem már a középiskolai éveim alatt tönkrement a hátam, azóta is szenvedek miatta. A gyerekeimet emiatt hordom kocsival suliba, de ez sem mehet örökké így, azért középsuliban már nincs napközi, 2-kor meg nem tudok értük menni.

Szerintem kényelmes megoldás lenne. Én magam tudok gépelni, ez is lehetne kötelező tantárgy a sulikban. A munkahelyemen nálunk már nincs is papír, minden jegyzetet a gépen csinálunk.

Nem találom rossz ötletnek, de egyelőre még nagyon drága lenne. Viszont ha belegondolsz, hogy a könyvek is a laptopon lennének, akkor 14 évre már nem is olyan drága, csak kár, hogy az elején egyszerre kéne megvenni.

Na, meg azért ha tanulni kell, én magam is jobban szeretem a nyomtatott könyvet.

2019. szept. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont ha belegondolsz, hogy a könyvek is a laptopon lennének, akkor 14 évre már nem is olyan drága, csak kár, hogy az elején egyszerre kéne megvenni."


Hogy a könyvek laptopon legyenek (legálisan) ez ma még elég körülményes. Bár sok elektronikus jegyzet készül, a könyvek többsége papíralapú, és a digitális forma szerző jogvédelmi problémákba ütközik.


Másrészt még egy jó minőségű laptop sem fog 14 évet kibírni rendszeres használat mellett. 6-7 év átlagos élettartammal lehet számolni, az elektronikus eszközök hamar tudnak elavulni, ill. idővel nincs hozzá szoftveres támogatás, frissítés.

2019. szept. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!