Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nappali tagozaton mennyit...

Nappali tagozaton mennyit lehet hiányozni az egyetemi előadásokról? Ha dolgozom, vagy másik szakot is végzek párhuzamosan, elnézőbbek lesznek velem?

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előadáson a kutyát sem érdekli, hogy ott vagy-e. Szemináriumokra kötelező csak bejárni.
2010. júl. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És szeminárium milyen rendszerességgel van?
2010. júl. 14. 20:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemfüggő. Amúgy ált. nem kötelező bejárni, de a katalógusosnál javasolt, különben nem írják alá a tárgyat félév végén és vizsgára se engednek. És meló miatti hiányzást nem nézik el, ha kötelező a jelenlét.
2010. júl. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Az előadás nem kötelező, a szeminárium vagy a gyakorlat viszont igen. Hogy az utóbbiakból mennyi van, az a szaktól függ. Mire fogsz járni?

Azt pedig felejtsd el, hogy akármiért is "elnézőbbek" lesznek veled az egyetemen. Ez már nem középiskola, itt nem pátyolgat senki, és a tanárokat csak az érdekli, hogy teljesítsd a kötelességedet - hogy ezt hogy teszed, vagy milyen problémáid vannak, az a te dolgod.

Egyébként rengeteg ember dolgozik egyetem mellett vagy jár párhuzamos szakra. Persze nem azok, akik orvosira vagy hasonlóan időigényes szakokra járnak.

2010. júl. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
előadásokra nem kötelező menni, de az első 2 héten érdemes h megtapasztald melyik tanár milyen, és ugye ciki hha vizsgázni úgy mész majd el h nem ismered a tanárt ... nos, ahol katalógust(jelenléti ívet) vezetnek, ott meg kell jelenni, de többnyire a katalógust se nézi végig minden tanár, szval ha azon 2-3 alkalmat esetleg hiányzol az nem gond! Gyakorlatok látogatása kötelező, egyetemi tematikák 99%ába benne van, oda járj be, mert feladatokat oldottok meg, mindemellett nagyon hasznos, mert pl nekem a GTK szakomon a mikro-makro gyakorlati órákon leadott anyagot kérték vissza vizsgán ... Senkit nem érdekel sajnos egyetemen h dolgozol vagy másik szakot csinálsz-e mellette, nálunk pl nem elnézőek a tanárok ez ügyben, máshol nyilván nem tudom hogy van.
2010. júl. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk olyan van, hogy előadáson is van olyan tanár aki katalógust tart. Ha 3 nál többet hiányzol előadásról vagy szemináriumról megtagadják az aláírást, ergo nem mehetsz vizsgázni tehát nem lesz meg a tárgyad, és nálunk a nem teljesített kreditekért még fizetni is kell. Kreditenként 1500. tehát ha pl nem sikerül egy 3 kredites tárgy, akkor 3*1500. De nálunk még úgy is van, hogy kérhetsz egyéni tanrendet. Akkor nem kell bejárnod, de minden tanárral külön alá kell íratni, hogy engedélyezi e az egyéni tanrendet az ő órájáról. Egyébként a szeminárium meg az előadás száma nagyon változó. Minden tárgyból van vagy az egyik vagy a másik vagy mind kettő.
2010. júl. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

egyetem függő, de ált. előadásokról bármennyit hiányozhatsz, szemináriumokról az órák 10%-át, ált. 3-at tudsz hiányozni.

Nem lesznek elnézőbbek, hiába van más elfoglaltságod, de ne izgulj, biztosan meg fogod tudni oldani, nekem rengeteg csoporttársam dolgozott suli mellett, sőt, alig volt, aki nem.

2010. júl. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En egyik osszel ket-harom hettel kesobb kezdtem a fosulit, mert kulfoldon dolgoztam, kertem persze "engedelyt" a sulitol, tehat nem szamitott bele a szeminariumi hianyzasokba, viszont volt olyan tanar, aki nem adta meg a lehetoseget, hogy megcsinalhassam a feladatokat, amiket az elso szeminariumokon csinaltak, es pontokat ertek, amik kesobb, beleszamitottak persze a jegybe. Tehat eleve hatrannyal indultam, nem is kaphattam mar jo jegyet, de altalaban megertoek voltak a tanarok...
2010. júl. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!