Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van akkor, ha 2 szakra...

Mi van akkor, ha 2 szakra járok párhuzamosan, és mind2 helyen ugyanakkor van kötelező előadás, szeminárium?

Figyelt kérdés
Mennyire van tekintettel a suli az ilyen helyzetekre? Vagy lehet egyéni órarendet kérni? Ha igen, már év elején kell szólni, vagy csak ha kiderül, hogy ütközés van, hogy csak pár órát kelljen ,,mozgatni"?
2011. jún. 7. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezzel sajna nem lehet mit csinálni. A tanároknak is sok szempontot kell figyelembe venniük, hogy mikor legyen az előadás, így nyilván több 10-100 fős előadásokat nem fognak 1 ember miatt mozgatni. Egyéni órarendről én nem tudok, hogy létezni, bár ez lehet sulifüggő.

De nem is tudom hogy gondoltad: nálunk 30 kredit = heti 30 óra, magyarul minden nap 6 óra. Másik szakon 30 kredit = minden nap 6 óra.

Bár elméletileg reggel 8-tól este 8ig pont beleférne :)

2011. jún. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Átkérheted magad egyéni tanrendre. Ennek nem tudom, hogy mi a folyamata, de be kell adni valami formanyomtatványt és aki más szakot végez, vagy nagyon jól tanul, annak engedélyezik, így sem az előadások, sem a gyakorlatok, sem a szemináriumok látogatása nem kötelező, de ugyanúgy kell vizsgáznod mindenből. Legalábbis nálunk van ilyen, gondolom máshol is... Az egészben az a jó, hogy nem kerülsz át levelezőre, úgyhogy hallgathatod ugyanazt az órát, uyganazon a szinten, de mivel 2 szakot viszel, így gondolom az egyik fizetős... Lehet egyszerűbb lenne az egyik szakot levelezőn vinned.


Remélem, tudtam segíteni!


20/F

2011. jún. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó jól írta, lehet kedvezményes tanrendet kérelmezni, ebben naggyából összehangolják a két órarendedet. De a "párhuzamos képzés" nem fizetős, ha az első szakod 3. félévéig elkezded a második szakot, csak akkor válik fizetőssé, ha az egyikből megszerzed a diplomát.
2011. jún. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az utóbbi napokba mennyi kérdés lett erről a témáról...

én párhuzamosba nyomom, de az egyiket levelezőn. vagyis csak a felét, mert tanári szakirányon vagyok és a nappalis szakomon választottam minornak a levelezőset, így a tanári modulba lévő tárgyaim abból is nappalin vannak. csak pár kreditnyit kell hozzátennem félévente levelezőn. elég jól megoldható, ráadásul én egy kicsi egyetemen tanulok, a nappalis szakomon mindössze 8an vagyunk, így az ügyintézők összehozták nekem, hogy ne legyenek túl komoly ütközések. :-)

2011. jún. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-)
2011. jún. 9. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!