Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pannon Egyetemen tényleg...

Pannon Egyetemen tényleg minden első éves kap kollégiumot? Szóval hogy nem pontszám alapján van? (Veszprémben)

Figyelt kérdés
2019. szept. 17. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Pontot azért számolnak, mert az alapján dől el kit hova vesznek fel, de minden gólya szokott kapni koleszt. Habár a Magiban egyre több a cserediák, szóval nem tudom ez meddig marad így, de jelenleg tényleg így van.
2019. szept. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Mindenki kap, de pontszámtól függ, hogy milyet.
2019. szept. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem, tehát max olyan lehet hogy nem abba kerülök, amit elsőnek jelöltem, de ha egyetemre felvesznek akkor valamelyik koliba is? (mert amugy ez elég kevés helyen van igy ugy tudom)
2019. szept. 17. 20:26
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve nálam úgy volt, hogy a gólyák mind bekerültek valamelyik koliba, de a nem gólyáknál már nézték az átlagot.
2019. szept. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Értem, tehát max olyan lehet hogy nem abba kerülök, amit elsőnek jelöltem, de ha egyetemre felvesznek akkor valamelyik koliba is?" - Lényegében igen, úgy alakítják ki a pontokat a gólyáknál hogy mindenki valahova bekerüljön.


Tavalyi statisztika, hogy 1981 főt vettek fel, ebből 1681 hallgató van a veszprémi kampuszon, kb a fele nappali tagozatos (levelezősöknek valami 3%-a kap kolit, szóval nem sok ember). Az így kb 800 gólya akinek lenne esélye kolira, míg a központiba meg a magiban összesen van vmi 1100 hely. De sok a veszprémi és környéki, aki otthonról jár be meg vannak akik inkább albérletbe mennek ismerősökkel, illetve még ott a várfok és a nereus koli, azért tudják nagyjából garantálni hogy a gólyákat felveszik vhova. Későbbiekben már a tanulmány és hasonlók alapján jár a koli, akkor azért többen maradnak hely nélkül.

2019. szept. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És amúgy megéri odamenni szerintetek? Mármint maga az egyetem meg a város szempontjából? (hogyha ott tanul valaki a válaszolók közül)
2019. szept. 17. 21:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem szerintem megéri, a város azért nem egy nagy dobás. Kisváros, úgyhogy csak pár szórakozóhely van meg időnként vmi érdekesebb program. Tavasszal és nyár elején azért jobb, olyankor már vannak fesztiválok meg valami élet a városban, illetve mi gyakran jártunk le Almádiba. Ami jó hogy azért viszonylag olcsón lehet sok fele kajálni vagy bevásárolni, a tömegközlekedés oké, van bőven diákmunka lehetőség, de egyetemvároshoz képest nem egy fiatalos hely.


Az egyetem melyik kara érdekel? Mert nekem csak a GTK-ról van tapasztalatom.

2019. szept. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Gazdasaginformatikus szakra mennék valószínüleg. Veszprém és Győr között gondolkodom, Győrben a varos jobban tetszik de elég magas a kolesz ponthatár, az infó nem tudom hogy milyen ott, de szerintem Pannon Egyetemen jó lehet.


De amúgy a nem túl jó városi élet mellett azért a közösség jó, meg lehet azért valahol ismerkedni meg ilyenek? :D

2019. szept. 18. 15:20
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Koliban jól lehet ismerkedni, nekem főleg onnan alakult ki a baráti köröm meg sokaknak párkapcsolata is így lett. Szórakozóhelyek közül a DC és az Expresszó ami jobb vagy ha inkább beülős helyeket szereted akkor ott a Sörkert, ezek közel is vannak a kolikhoz. Valamint a koliban szoktak még programokat szervezni vagy iszogatni, szóval azért lehet közösségi életet élni, csak nincs olyan sok szórakozási lehetőség mint egy ténylegesen nagyvárosban.
2019. szept. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jó hát én úgy vagyok vele, hogy jobb esetben 3,5 évet töltök csak ott, úgyhogy nem baj ha nem egy nagy bulizós város (persze jó lenne), de alapvetően tanulni megy oda az ember :D csak tudok azert ott is barátot/barátnőt találni :)
2019. szept. 18. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!