Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki első helyen jelöl...

Valaki első helyen jelöl főiskolán belül egy szakot (megvan a pont is), és az adott szakot csak 18an jelölték meg első helyen. Max.54-et vesznek fel összesen 70en jelölték az adott szakot. Tehát a kérdés az hogy mindenképp felveszik az első 18embert?

Figyelt kérdés

Teszem fel, hogy valaki 300 ponttal megjelölte a szakot második helyen, más meg a minimum ponttal első helyen. Akkor ki az esélyesebb arra hogy felveszik?

Légy szíves az válaszoljon aki tud erről kapcsolatban bármit is! Köszönöm!

(Bocsi a kérdésben lévő helyesírási hibákért! Így fért csak ki egészében)



2016. máj. 31. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre nem a válasz.


Tegyük fel, hogy Pisti első helyen jelölte a szakot, Zsuzsi második helyen. Viszont Zsuzsinak nincs elég pontja az általa első helyen megjelölt szakra (mert mondjuk oda 450 a ponthatár, neki pedig 400 pontja van). Ha Pistinek 350 pontja van, akkor Zsuzsi mindenképp elé kerül a rangsorban, és elképzelhető, hogy Zsuzsit felveszik, Pistit pedig nem (ha mondjuk 360 a ponthatár). Remélem érthető.

2016. máj. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy hányadik helyen jelölöd meg az adott szakot, lényegtelen. A rendszer az adott szakra jelentkezőket minden esetben felvételi pontszám szerinti csökkenű sorrendbe teszi, és azokat, akik más szakot előrébb megjelölve felvételt nyertek máshová, szelektálja a rendszer.

Vagyis: Ha első helyen jelöltél meg valamit, és összesen kevesebben jelölték első helyen, mint a keretszám, az nem jelenti azt, hogy automatikusan felvettek.

2016. máj. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jelenleg a saját helyzetem, az hogy a pontjaim száma június végére (ha minden jól megy) közel 300 lesz. Széchenyin jelöltem meg a betegápolás szakot első helyen. A maximum kapacitás államira és önköltségesre egybe 54 fő. Összesen 70-en jelölték meg. Államin 59-en, önköltségesen pedig 11-en. Első helyen összesen 19-en (ANA-18; ANK-1).

Ez merült fel bennem, ha én első helyen jelöltem meg 295 ponttal pl, akkor másik embert, akit mondjuk a Semmelweisre nem vettek fel 300 ponttal - és harmadiknak jelölte meg az adott szakot amit én - nagyobb az esélye a bejutásra mint nekem?

Elnézést a primitív kérdésekért kicsit most megijedtem.

2016. máj. 31. 19:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak ismételni tudom magunkat. Ilyen szempontból a sorrend nem számít, ha ugyanannyi pontotok van, akkor is egyenrangúak vagytok, nincs előnyben az, aki előrébb jelölte meg a szakot.
2016. máj. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem amiket írtatok, köszönöm. Dereng már nagyjából. Csak olyasféle remény van még bennem, úgy mond az a figyelembe vétel, hogy a gyerek azon a szakon (ugyanazon képzési területen) mindent megjelöl csak hogy bejusson - tehát szeretné nagyon hogy felvegyék. És hogy az alkalmasságin való szimpatizálás.
2016. máj. 31. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!