Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A pénzügy és számvitel szakot...

A pénzügy és számvitel szakot érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

A Corvinusra mennék, de több osztálytársamtól is hallottam, hogy kuka az egész, mert a közgazdászokból már nagyon sok van.


Ha jól tudom a BCE-n járna hozzá alapból a mérlegképes minősítés, meg később könyvvizsgálat is érdekelne esetleg.


Szeretem a matekot meg az ilyen rendszeszemlélelet, de nem akarok mekis dolgozó lenni utána vagy utcaseprő. :/



2019. szept. 29. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Abszolút megéri elvégezni, nincs túlképzés közgazdászokból, ez csak városi legenda. Ha belegondolsz egy átlagos cég működésébe, akkor közgazdászok ülnek a pénzügyön, számlázáson, marketingen, sales-en, stratégián, befektetésen, HR-en, többnyire a kommunikáción is, termékfejlesztésen is felerészben, stratégián, valamint a vezetők, felsővezetők nagy része is közgazdász. A másik, hogy a GDP nagy részét a szolgáltatások termelik, azokat pedig javarészt közgazdászok tervezik és üzemeltetik. Még a legkisebb cégekben is szokott ülni közgazdász (egy pénzügyes meg egy marketinges minimum), sőt, olyan céghez ne nagyon menj, ahol nincs.


Annyi a dolog titka, hogy gyakornoki helyet kell keresni már a tanulmányaid alatt, ahol sokat és jól kell dolgozni. So easy.

2019. szept. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Tény és való, valóban nagyon sok közgazdász van, de ha a különböző állásportálokat megnézed, nem csak a kínálat, a kereslet is elég jelentős. Momentán a Profession.hu-t ha megnézed, csak pénzügy-könyvelés kategórián belül 1100+ állás van meghirdetve, és nagyobb részük igényli a felsőfokú végzettséget. Ide egyértelműen ez a diploma a legjobb belépő, ráadásul PSZ-szel a többi közgazdász végzettségű munkakört is könnyebben tudod betölteni (menedzsment, marketing, értékesítés), mint ahogy a többi diplomával tudják a pénzügy-számviteli helyeket. Oké, a nyelvtudás fontos, a stabil angol középfok a minimum, de nem rosszak a lehetőségek.

Bárhol végzel PSZ-en (vagy számvitel mesterszakon, vagy közgazdász tanár szakon PSZ szakirányon), megkapod a mérlegképeset, ez nem a Corvinus kiváltsága. Helyesebben egy pár tízezer forintos regisztrációs díj után kapod meg, nem jár alapból a diploma mellé.

Ne aggódj, ezzel a végzettséggel se utcaseprő nem leszel, se mekis dolgozó (már hamburger összepakoló részlegen- ott is kellenek pénzügyesek, számvitelesek).

2019. szept. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalat: megéri. Valóban sok van belőle, de nagyon sok helyre keresnek, lehet válogatni a munkák között bőven.

Jól is fizet, szóval én nem bántam meg.

2019. szept. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Megéri, nagyon sok pozíció betölthető vele multinknál, Nem beszélve kisebb cégekről.
2019. szept. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
PSZ az egyik legkeresettebb gazdasági szak, ha csak nem vagy Balázska nem leszel mekis.
2019. okt. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Milyen Balázska nem vagyok?
2019. okt. 1. 20:08
 7/8 anonim ***** válasza:
14%
Corvinust nagyon nem ajánlom. Az egy dolog, hogy van hírneve, de már csak a múltjából él.
2019. nov. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Elvégezted? Megérte?

febr. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!