Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nincs műszaki érzékem, csak a...

Nincs műszaki érzékem, csak a pénzért lennék mérnök folyton bukdácsolok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Megbuktam 3 éve csak bukdácsolok ,középiskolában is, 2-es 3mas voltam matekból. Azokban az időkben kezdtem továbbtanulni amikor csak a mérnökök ettek a hónap végén húst,akkor 70ezreket kerestek az emberek felénk több műszakban, a mérnökök akkor is nettó 250-300 nettóval kezdtek. Most is az van felénk Békés megye, a többség 100-140et keres, sok szakmunkás, diplomás is szarul keres, a mérnökök itt is 300-400, több év tapasztalattal 5-600 nettókat keres, a többi 90%-ék vegetál. Én nem akarok vegetálni, de tudom ,hogy 4 év múlva se leszek mérnök, sík hülye vagyok ,a szüleim erőltetik, nem fogsz éhendögleni szakmunkásként, meg ugye tudod nem akarsz meghalni. Gondoltam rá öngyilkos leszek, mert az gyors halál, nem olyan ,mint a koplalás amit errefelé csinálnak az emberek. Elég baj ,hogy a mai világban csak a mérnököknek jár a kiegyensúlyozott táplálkozás, igaz Dunántúl északi részén és BP-én már ez az arány megváltozott. Mondtam anyáéknak tanulnék szakmát és elhúznék gazdag régiókba mennék dolgozni, erre anya akkor se leszel koszos szakmunkás, akkor se fogsz elkallódni alkoholista lenni. Meg én nem fogok miattad szégyenkezni, a munkád miatt, mérnöknek kell lenned, nem fogja fel semmi eszem hozzá. Tudom rossz lesz meghalnom, de hát aki nem mérnök az kampec, halálra ítélt felénk.
2019. okt. 2. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ordas nagy marhaság, hogy csak mérnököknek vagy orvosoknak állna a világ. Ha valakinek nem megy azt el kell engedni, mert későbbiekben is csak szívni fog. Semmivel nem vagy előbbre ha van egy papírod de nem érdekel és nem is igazán érted.

A szakmunkásokat például nagyon nem szabad leírni, a jó szakemberekre hatalmas kereslet van, nem szar fizukkal.

Nézd meg mennyit kér egy festő / villanyszerelő / ács vagy bármilyen hasonló vállalkozó. Sokan diplomával is csak álmodoznak róla.

Ezen felül még sok szakma van a 2 közt is.

Keress valamit ami érdekel és szereted csinálni és hajts rá arra.

2019. okt. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak anyám nem engedi, szívesen lennék Festő is, meg hasonló,mivel tényleg hiány van belőlük, de anyám, te nem leszel koszos szakmunkás, te neked irodában kell ülnöd, mamám is ő sírt ,mondta hogy senkinek nem kívánja a szakmunkás életet, 3 év nyugdíjas akkor 62 ezret keresett gyárban.
2019. okt. 2. 13:14
 3/8 A kérdező kommentje:
Igaz, felénk szakmunkásokra nincs kereset,nincs pénz erre felé.
2019. okt. 2. 13:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ne menjél mérnöknek, mert kibuksz. Menjél közgazdásznak, vagy bármi másnak, akár szakmunkásnak is.
2019. okt. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Csak anyám nem engedi"

Hány éves vagy te? Úgy látszik nem csak műszaki érzéked nincs, hanem életképtelen is vagy. Mondjuk így érhető, hogy azt hiszed csak a mérnökök tudnak sok pénzt keresni.

2019. okt. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mert ezt látom az életben.
2019. okt. 3. 16:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Építészmérnökök 5 éve tervezèsben örültek 140 nettónak is olyan kevés munka volt. Nem ilyen egyértelmű ez.
2019. okt. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szóval nem csak fogalmazni nem tudsz. Először is azt javaslom olvass sokat, egy felnőt embernek már illik értelmesen írni.

Nem értem miért lenne az nem kiegyensúlyozott étkezés, ha nem ennél húst, ezt betudhatjuk annak, hogy nem vagy informàlt a témàban.

“Vegetálni” pedig remélem tudod a szó jelentését, mert a szövegkörnyezetből úgy tűnik a vegetáriànus és a vegetálás fogalmàt kevered.

Szóval 3éve bukdácsolsz, az azt jelenti, hogy olyan 22-23éves lehetsz. Milyen jogon szól bele édesanyád az egész életedet beárnyékoló döntésbe, úgyhogy felnőtt ember vagy? A sarkadra kell àlnod! Nem kell szülői beleegyezés az egyetemről való kiiratkozáshoz, egyedül is meglépheted.

Mi nem tudunk segíteni, ha nem vagy hajlandó lépni és segíteni magadon.

2019. okt. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!