Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Választott itt valaki úgy...

Választott itt valaki úgy továbbtanulási irányt, hogy nem a szívére hallgatott?

Figyelt kérdés

Nagyon menő mostanában ez a "csináld azt, amit a szíved diktál" dolog, nagyok az álmok. De a kenyeret még mindig pénzért adják.


Van, aki úgy döntött, hogy az lesz a munkája, amiért rendes pénzt kap, és a szívszerelmét hobbi szinten végzi?


Mit választottál és mit tartottál meg hobbinak?



2019. okt. 5. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Az első év után otthagytam. Óriási szívás egy életen keresztül olyannal foglalkozni, ami hidegen hagy.
2019. okt. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mit választottál, amit otthagytál és mi lettél helyette?
2019. okt. 5. 17:13
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Gazdinfót választottam így, most kezdtem. Legszívesebben valamiféle grafikus vagy design szakra mentem volna, de ilyenből amúgy is kevés lehetőség van itthon, külföldre kimenni pedig nem egy olcsó mulatság. Egyébként a gazdinfót sem bántam meg, alapnak jó lesz. De a későbbiekben szeretnék a hobbimmal (rajzolással) komolyabban is foglalkozni.
2019. okt. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A gazdinfóról mesélj kicsit, kérlek, melyik suli, milyenek az órák? Nálam is fent van a listán, mint opció.
2019. okt. 5. 17:22
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Gazdmenre tervezek menni, konkrétan nincs semmi amit igazán csinálnék :D
2019. okt. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem választanék úgy. Mivel ha valamit azért csinálok, mert szeretem akkor az megy is. Szerintem, ha egy agyonrakeresős szakra jelentkeznék be se tudnám fejezni. Ha nincs kézségem hozzá akkor az el van ásva, ha meg van akkor mint “szívem listáján” szerepelne.
2019. okt. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy alulfizetett informatikusként is többet keresnék, mint azzal, amit szeretek, csúcskategóriásként. Ez a valóság.
2019. okt. 5. 20:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondd el mit szeretnél
2019. okt. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#4 Széchenyire járok Győrben. Így első félévben van 2 gazdasági tárgyam, a makro és statisztika, ezek eddig elég lazának tűnnek, a tanárok korrektek. Van matek 1, ez sem olyan vészes, de sokat segít, hogy egy hihetetlenül jól magyarázó oktató tartja, akinek fontos, hogy tényleg mindenki megértse az anyagot. És van 2 szörnyű infós tárgy, az algoritmus és a számítógépek működése. Az algonál hiába magyaráz a tanár, a büdös életben nem fogom megérteni, úgyhogy kvázi magamat kell tanítanom. (Meg amúgy sok értelme nincs is, tulajdonképpen papíron programozunk, csak nincs gép, ami lefuttatja.) A számítógépek működését (szgm) pedig 3 vagy 4 tantárgyból gyúrták össze, amik közül asszem csak az egyik volt 1 féléves, a többi 2. De az szgm csak 1 féléves. Tehát kicseszettül rengeteg az anyag, és mivel rengetegen veszik fel másodszorra, harmadszorra sőt negyedszerre, ezért +400an vagyunk egy kurzuson, így az oktató nem tart zh-t, csak vizsgát, viszont vizsgán van 2 beugró kérdés, ami ha nem sikerül, mehetsz haza... Szóval ez sz*pás. Ez a tantárgy nagyon el van cseszve amúgy is, összevissza veszünk mindenfélét, ráadásul gyakorlaton is tök mást csinálunk, egy káosz az egész.

Egyébként a gazdinfó azért is jó, mert nincsenek benne kőkemény gazdasági tárgyak, meg infóból is csak ennyit kell szenvedni egy mérnökinfóshoz képest pl.

Amúgy az egyetem nagyon király, nagyon sokat kommunikál a hallgatóival, rengeteg rendezvény van, bármiben segítenek ha problémád van. Csak azt a rohadt szgm-et nem tudom ki találta ki, de fejbe kéne verni.

2019. okt. 6. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem ezer hobbim van, de hektikus, hogy épp melyik mennyire erősen érdekel. Pont egy másik kategóriában válaszoltam egy kérdésre erről. :)

Tehát én alapból nem tudok szívszerelmet választani. Azt kell néznem, mik azok, amik mégis alapérdeklődéseim / a lényemhez közel állnak.

Anno érettségikor a kishitűség is befolyásolt, direkt könnyű szakra mertem csak menni... Azt hittem, a lényemhez közel álló szak, de nem... Jó, a szakmai tárgyakat imádtam, ma is meghallgatnám őket, de akkor se az én irányom.


Most kezdtem estin egy "nagyonmenő", agyonkeresős irányban, mert jelenleg úgy érzem, pont az tetszik. Viszont valószínűleg fél év után ki is iratkozom...



Egyébként a humánosok bajban vannak.

Őket hiába érdekli valamely humán irány, hiába nyomjám le lelkiismeretesen a nehéz egyetemet (mert az is lehet nehéz!!! Sok nehéz nyelvezetű olvasmány és sok magolás!!)..

Ismerősöm jelenleg autómosó ilyen diplomával.

Itt bémileg bukik az, hogy manapság jajdenagyon szabad az ember, azt tanul, csinál, amit akar.

2019. okt. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!