Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Továbbtanulási dilemma. Pécs...

Továbbtanulási dilemma. Pécs vagy Szegedi jogi kar?

Figyelt kérdés
Melyik város milyen, hol jobb az oktatás?

2018. máj. 27. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pécs
2018. máj. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

A többség azt fogja írni, amelyiket ő ismeri, vagy szimpatikus neki.

Alkalmazottként senki nem fogja nézni, hogy melyik helyen végeztél, csak az intellektusod, kiállásod, tudásod, hogy mennyire vagy szimpatikus, vállalkozóként pedig még kevésbé releváns, hogy melyik karon végeztél.


Menj fel szépen booking-ra, foglalj szállást, tankold tele a kocsid/családi kocsit, s tölts el mind a két városban 3 napot 1-2 barátoddal. Egy napot szánj az egyetem megismerésére, bebarangolására, beszélgess diákokkal, a másik két nap/este pedig ismerd meg a várost, majd dönthetsz!

Ezen felül nyilván releváns, hogy melyik városhoz élsz közelebb.

Én Szegedet választottam 2 éve, s a fentieknek megfelelően cselekedtem, nem bántam meg! :)

2018. máj. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Hát, ha már az éjszakai élet miatt dönt, hova akar menni az régen rossz. Egyetem alatt nem bulizni kell. A bulizokból és a lustákból lesz az, hogy folyamatosan buknak utána meg sírnak, hogy milyen nehéz a tantárgy, szemét a tanár stb. Pedig csak a hallgató hibája.Aki egyetemre megy azért, megy mert az a szakterület érdekli és mindent belead, hogy megtanulja megismerje az általa még nem ismert dolgokat. Aztán ha végzett az egyetemmel, mehet a bulizás.
2018. máj. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy döntsd, hogy az általad választott szak ahova menni akarsz melyik Egyetemen erősebb? Illetve az Egyetem még milyen szakokban erős a másikhoz képest? Nézd még a két Egyetem tantárgytematikáját illetve a specializáció választásokat a szakodhoz, mert nem biztos, hogy mind a kettő egyetemen ugyanolyanok vannak. Illetve nézd azt is, hogy mondjuk lakóhelyedhez melyik van közelebb? Persze ez nem a legmérvadobb, de azért számíthat. Debrenceből pl Szegedre könnyebb menni, mint Pécsre.


Kollégium vagy albérlet? Melyik vásorba drágábbak, melyikbe találhatsz jobban albérletet mondjuk? Ismerősők melyik egyetemen vannak? Könnyebb van van az egyetemen már ismerősöd, mintha nincs. Stb stb. Szóval a lényeg, hogy ne a város befolyásoljon, hogy hova mész. Csakis az egyetem+utazás+anyagiak. Mi lesz, ha mondjuk költségesre kerülsz át? Mennyi a tandíj itt és ott?


Szépen kikeresed a dolgokat, leírod egy papírra két oszlopba. Akár előnyök hátrányok. Mérlegelsz. Majd döntessz.

2018. máj. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik közelebb van (ha vagy olyan viszonyban a családoddal, hogy haza akarj járni).

Amúgy én mindkét várost ismerem, és mindkét egyetemen voltak ismerőseim (nem a jogon), szerintem mindkét város szuper:), az ismerőseim mindkét várossal és egyetemi közeggel elégedettek voltak.

2018. máj. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15%
Szegeden a jogi kar erősebb mint Pécsett én úgy hallottam másoktól, ELTE-n is több oktató tanít Szegedről és igazán jó oktatók!
2018. máj. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Pécs mellett szól a legtöbb érvem. Ehhez is lakom közel, de Szeged mint város jobban vonz. Bár erre mondták már nekem, hogy tanulni megyek nem turistáskodni

2018. máj. 28. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!