Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lányként üzemmérnök-informatik...

Lányként üzemmérnök-informatikus? (BME)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket/véleményeteket szeretném kérni. 19 éves lány vagyok és a BME VIK-en láttam ezt a Bprof (nem BSC) képzést és kifejezetten tetszik. Mindenképp szeretnék releváns munkatapasztalatot szerezni a tanulmányaim során és a képzés végeztével lehetőleg a leghamarabb munkába állni. Viszont szerintetek lányként mennyire lehet jól elhelyezkedni ezen a pályán?

Mennyire adják le jól a programozás részét az anyagnak? (Láttam, hogy Phyton-t, Java-t és C#-ot is tanítanak.)

Az oldalon nem láttam ugyan, de ugyanazokat a szabválokat lehet felvenni, mint a mérnökinfósoknak?

A segítségeteket előre is köszönöm!



##uzemmernokinfo
2019. okt. 9. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Ha már egyetemen akarsz tanulni, inkább bsc.


Ismerősöm annyit mondot hogy ez a brof arra van hogy a lemorzsolódokat valahogy benttartsák az egyetemen

2019. okt. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A Bprof tanterve jobban megfogott, mint a sima BSC-s, de köszönöm szépen a válaszodat, ment a zöld kéz.
2019. okt. 9. 20:16
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Hagyjuk már ezt a "lànykènt helyem lenne xy szakmàban?" dolgot, én mestervizsgàt fogok csinálni a két kemény építőipari szakmàból, később pedig tanítani fogom, nőkènt.

Szóval hajrá!

2019. okt. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
Ha ez tetszik nyugodtan csináld, csak a hasznodra válhat. Utána meg ha akarod elvégezheted a BSC-t is, gondolom fogadnak el tárgyakat:)
2019. okt. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudom honnan veszitek, hogy a bsc jobb, 100% biztos vagyok benne hogy ugyanolyan esélyed lesz üzemmérnökinfo végzettséggel mint mérnökinfoval a munkaerőpiacon.
2019. okt. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Elég fontos manapság a "presztízs" - milyen végzettséged van, és azt hol szerezted meg. Az IT területén az a szerencse, hogy nagyon könnyű szükség esetén váltani, és ha azért dolgozol benne, mert szereted csinálni, akkor nem lesz túl sok gondod, bárhová is jártál.


Felesleges azért lenézni a BProf képzést, mert nem BSc. Tény, hogy sokszor a ló túloldalára esnek a hagyományos képzésekben. Ha valakinek ez tetszik, és nagyobb gyakorlati tudással beéri, becsületesen elvégzi, könnyen lehet, hogy jobb szakember lesz belőle. Ez fordítva is igaz lehet.


A lényeg, ha úgy gondolod, ez a szak neked való, vágj bele nyugodtan. Bárhogy is döntesz, nem lesz nehéz dolgod a munkaerőpiacon.

2019. nov. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Határozottan jobb a BSc. Elég nagy eséllyel akarsz majd életed egy későbbi szakaszában például Németországba menni dolgozni, és itt kint a BProf szаrt sem ér. Teljesen jó nőként is programozni, ismerek sok lány programozót. És nézz utána, vannak ingyenes bootcampek lányoknak például Codergirlz.
2020. jan. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

"itt kint a BProf szаrt sem ér" - Hát persze, hogy "szart sem ér", hiszen még senkinek sincs ilyen diplomája.


Felesleges különbséget tenni a BSc és a BProf hallgatók között. Mindkettő ad alapokat, de a valódi tudást már mindenkinek saját erőből kell megszereznie a munkaerőpiacon, és csak tőle függ, hogy sikeres lesz-e. Mindkét helyről ki fognak kerülni jó és rossz szakemberek, ez mindig is így működött.

2020. febr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!