Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Lányként üzemmérnök-informatikus? (BME)

Sziasztok!

A segítségeteket/véleményeteket szeretném kérni. 19 éves lány vagyok és a BME VIK-en láttam ezt a Bprof (nem BSC) képzést és kifejezetten tetszik. Mindenképp szeretnék releváns munkatapasztalatot szerezni a tanulmányaim során és a képzés végeztével lehetőleg a leghamarabb munkába állni. Viszont szerintetek lányként mennyire lehet jól elhelyezkedni ezen a pályán?

Mennyire adják le jól a programozás részét az anyagnak? (Láttam, hogy Phyton-t, Java-t és C#-ot is tanítanak.)

Az oldalon nem láttam ugyan, de ugyanazokat a szabválokat lehet felvenni, mint a mérnökinfósoknak?

A segítségeteket előre is köszönöm!

Keress kérdéseket hasonló témában: #uzemmernokinfo

okt. 9. 18:55  Privát üzenet  

A válaszok

Ha már egyetemen akarsz tanulni, inkább bsc.

Ismerősöm annyit mondot hogy ez a brof arra van hogy a lemorzsolódokat valahogy benttartsák az egyetemen

A válasz 63%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont okt. 9. 19:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A Bprof tanterve jobban megfogott, mint a sima BSC-s, de köszönöm szépen a válaszodat, ment a zöld kéz.

# 2/5Időpont okt. 9. 20:16 Privát üzenet

Hagyjuk már ezt a "lànykènt helyem lenne xy szakmàban?" dolgot, én mestervizsgàt fogok csinálni a két kemény építőipari szakmàból, később pedig tanítani fogom, nőkènt.

Szóval hajrá!

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont okt. 9. 20:58 Privát üzenet
Ha ez tetszik nyugodtan csináld, csak a hasznodra válhat. Utána meg ha akarod elvégezheted a BSC-t is, gondolom fogadnak el tárgyakat:)

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont okt. 9. 21:11 Privát üzenet
Nem tudom honnan veszitek, hogy a bsc jobb, 100% biztos vagyok benne hogy ugyanolyan esélyed lesz üzemmérnökinfo végzettséggel mint mérnökinfoval a munkaerőpiacon.

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont okt. 11. 21:38 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Magyarországon melyik a legjobb mérnökinformatikus egyetem illetve levelező tagozatra érdemes-e jelentkezni?
Az ELTE-IK esti programtervező informatikus képzésén is minden órán van katalógus, vagy ez csak a nappalin "divat"?
PTE mérnökinformatika milyen?
Széchényi István Egyetem vagy Pannon Egyetem informatikus képzése a jobb? És mennyivel vagy miért?
Pte Mérnökinformatikus képezésről vélemények?
Elte programtervező informatikus keresztféléves képzésben?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!