Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Zugló és környékén tudtok olyan gimit ajánlani, ahol azért van egy színvonal, de nem roppantják össze a gyerekeket a tanárok? Ahonnan van esély egy jó érettségire, és továbbtanulni.

Most a VI. kerületbe járok egy viszonylag neves iskolába, de a színvonal csak rosszabbodott ez alatt a 2 év alatt. Nagyon elgondolkoztunk a szuleimmel a váltáson, mert hatalmas elvárásai vannak a tanároknak, és nagyon nincsenek tekintettel ránk. Olyan suliba mennék csak át, ahol azért van egy színvonal, de a tanulás mellett is lehet annyi időm, hogy mondjuk csak edzeni eljussak.

Keress kérdéseket hasonló témákban: iskola, gimnázium, közoktatás

okt. 9. 22:13  Privát üzenet  

A válaszok
Ha edzeni szeretnél gimnázium mellett, akkor ott a Kölcsey Gimnázium szintén a VI. kerületben, ahol egyrészt nem is túl kemények a követelmények és nem is gyenge suli, másrészt van sporttagozatos osztály is.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont okt. 10. 07:29 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Oda járok jelenleg, és onnan szeretnék minél hamarabb szabadulni:((

# 2/4Időpont okt. 10. 17:29 Privát üzenet
Elnézést, nem gondoltam volna, hogy a Kölcseyt bárki is "viszonylag nevesnek" gondolja. Mindenekelőtt azt javaslom, hogy telefonáld körbe a helyileg szóba jöhető gimnáziumokat, hogy egyáltalán hova vennének át (például a tanult nyelvek alapján). Nem biztos, hogy mindenütt van üresedés és fogadókészség, s nem is kötelesek átvenni, még indoklást sem kell nyújtaniuk az elutasításhoz. Szerintem ezzel a metódussal jócskán leszűkítheted a kört. Ha ez megvan, akkor nézd meg a középiskolák országos rangsorát a neten, az alapján dönts, lődd be a Neked megfelelő szintet.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont okt. 10. 21:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

# 4/4Időpont okt. 10. 23:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha az angol középfokú érettségim 80% lett van rá esély hogy ha most emelten újra érettségiznék 45% felett legyen?
Ha eddig nem kéttannyelvű suliba jártam de most olyan suliba szeretnék átmenni akkor ezt valahogy meglehet oldani, van esély rá hogy átvesznek?
Most vettem észre, hogy szeptember 5 volt a határidő az őszi érettségi jelentkezéshez, van még bármi esély h jelentkezzek rá, ha eddig semmit nem intéztem az érettségivel kapcsolatban?
Ha önhibámon kívül nem tudtam elmenni az egyetemre beiratkozni, van esély pótbeiratkozásra?
A tanár semmit sem tanított? Szívni fogom gimiben?
Pszichológia MA képzés hol a legszínvonalasabb, legjobb?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!