Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE első éves vagyok. Erősen...

BGE első éves vagyok. Erősen gondolkodom a váltáson, lehetséges? Többi lent!

Figyelt kérdés

BGE KVIKes vagyok és sajnos csalódnom kellett egy nagyot, szeretnék szakot váltani. A keresztfélév témában elég felületesek az ismereteim, ezért itt kérdem, lehet a Pázmányra átjelentkezni anglisztikára? Vagy hogy megy ez a leadás?

Remélem nem kell részleteznem hogy hülye unatkozó trollok kímélejenek úgyse válaszol senki majd azokra, azonban minden tapasztalatot, érdemleges választ elfogadok.



2019. okt. 12. 23:49
 1/8 anonim ***** válasza:

A keresztféléves jelentkezés a felsőoktatásba elvileg most október közepén kezdődik és november 15.-ig fog tartani.

A felvi.hu-n lehet jelentkezni azokra a szakokra, amiket meghirdetnek.


Sajnos az ilyenkor meghirdetett szakok 99%-a önköltséges és többnyire mesterképzés.


Most megnéztem neked, de a pázmány anglisztikáját nem indítják keresztfélévben :(


Ha mindenképpen pázmány anglisztika a cél és a mostani képzést nem szeretnéd folytatni, akkor ezt javaslom neked:

Csináld végig az első féléved, addig se unatkozz.

Iratkozz ki(nem kell fizetni, ha az első félév után iratkozol ki).

Ha van már emelt angolod és egy B2-es nyelvvizsgád és így is 300-320 pontod lenne a 2020-as felvételin, akkor a január és augusztus közötti idődet esetleg diákmunkával(márciusig), tanulással és készüléssel töltsd.


Most ne iratkozz ki.

Lehet, hogy mégis megtetszik a szakod és akkor fölöslegesen borítanál bilit.


Remélem, hogy megtalálod azt az utat, ami számodra a megfelelő.

2019. okt. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Azt csinálnám a helyedben, hogy az első évet végigtolnám, és közben felvételiznék anglisztikára. Utána ebből ahova most jársz, átmennék szombati levelezőre, és befejezném a nappali tagozatos anglisztika mellett önköltségesen.


Miért? Hogy ne maradj munka nélkül később sem (az anglisztika semennyire se piacképes), illetve mert egyáltalán nem biztos, hogy az anglisztikával elégedettebb leszel. Így viszont kiküszöbölöd a kockázatokat.

2019. okt. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Előző, abban talán igazad van, hogy végig kellene vinnie két félévet, hogy képben legyen: akarja-e folytatni vagy sem, mert ez számára most egy kapunyitási pánik lehet.

De az, hogy az anglisztika semennyire sem piacképes, egy buta állítás.

Kérdező, NE hallgass rá!


Igen, más kevésbé keresett nyelvszakok(például hebraisztika) nem keresettek, hajléktalan képzők, de ez nem mondható el pl. a keresettebb/nevesebb nyelvszakokról.

Most voltam HVG állásbörzén, 3 anglisztikás bölcsésszel beszéltem.

1 HR-essel és két marketing-menedzserrel.


Ha nyelvszakos vagy és keresett alapszak(bölcsészhez képest), akkor igenis rábízhatod magad a bölcsész diplomára.

Ha pl. iranisztika vagy hebraisztika, akkor valóban nem.

2019. okt. 13. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

Állásbörzén? :))


A hebraisztika (akárcsak az arab, japán, kínai) pont hogy önmagában is piacképes, tekintettel arra, hogy rengeteg itthon is működő cégben kell az arab, héber, kínai tudás.


Angolul viszont mindenki tud ma már. Ehhez nem kell anglisztikán végezni.


Aki nem ért hozzá, ne adjon tanácsot.

2019. okt. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
... az meg kevéssé hihető, hogy te két marketing menedzserrel beszéltél volna, akik anglisztika diplomával lettek azok... akkora a túlképzés marketing menedzserekből, hogy nincs szükség képzetlen munkaerőre. A HR-rel ugyanez a helyzet. Miért venne fel valaki képzetlen bölcsészt, ha ezerszámra találni képzett szakembert is?
2019. okt. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem beszél mindenki ténylegesen jól angolul, másrészt pedig nagy hiba úgy beszélni egy nyelvszakról, mintha az egy nyelviskola lenne. Ehhez ennyi szerettem volna hozzáfűzni. Ami pedig a kérdést illeti: az átjelentkezés nem fog menni, mert teljesen más szakokról van szó és emiatt erről a szakról ki kell lépni (esetleg passziválni, ha még nem vagy biztos benne, hogy végleg ott szeretnéd hagyni) és újra kell felvételizni az újonnan kiválasztott szakra. Keresztfélévben én nem tartom valószínűnek (persze meg lehet nézni), emiatt én azt mondom, hogy jobb azzal számolni, hogy a rendes felvételi időszakban lehet jelentkezni anglisztikára (és ha nincsen, akkor az emelt angol érettségire) és szeptemberben kezdhetsz, ha bekerülsz.
2019. okt. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

49%-os, NAGYON el vagy tévedve..


Angolul maximum "megértetem" szinten beszél "mindenki", de nem felsőfokon és folyékonyan.

Igenis szükség van az ilyen emberekre és valóban beszéltem velük :D

Ezt vagy elhiszed, vagy sem, rád bízom.

Csak hogy tudd, a bölcsészek olyan kompetenciákkal rendelkeznek, amivel pl. egy tömegszakon végzett "közgazdász" nem nagyon.

Ez tény és való.

Pl. a HR világában tarolnak a pszichológusok(ők is bölcsészek amúgy) és nem az üzleti képzést végzők, mert egyszerűen itt fontosak a soft skillek.


Amúgy meg, az ilyen távol keleti nyelvekkel azért nem lehet elhelyezkedni, mert az ázsiai cégek IS az angolt részesítik előnyben.


Ennyit rólad.

Aki nincs képben az aktuális dolgokkal, az ne válaszoljon.

2019. okt. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

64% én bölcsész vagyok és közgazdász, ráadásul egy általad lehúzott kis keleti nyelv szakon tanítok, és van 20 év, javarészt multinacionális cégeknél szerzett munkatapasztalatom, ebből 7 év külföldön. Aranyos vagy, hogy spekulálsz, de fentebb megírtam a valóságot.


A pszichológia egyébként nem bölcsészet, és az, hogy a pszichológusok letarolták a HR piacot, nem azt jelenti, hogy az anglisztikások is le fogják.


Mindenesetre sok sikert mindenki karrierjéhez. Kérdező gondolt át amiket írtam, ha van még kérdésed, írj rám bátran.

2019. okt. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!