Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Raoul Wallenberg...

Milyen a Raoul Wallenberg Szakgimnázium? Az egészségügy tagozata érdekelne.

Figyelt kérdés
Hányas átlagtól,illetbelve hány ponttól(hozottbpont+írásbeli)lehet oda bejutni? Milyenek a tanárok? Milyen az osztályban a diákok összetétele? Van-e fegyelem órákon?

2019. okt. 17. 15:25
 1/5 anonim válasza:
76%

Szia, én idén érettségizem a Raoulban.

Kicsit hosszú lesz amit írok, de szeretném ha tudnál mindent mielõtt ide jelentkezel.

Engem négy éve 30-30 pontos magyar és matek felvételivel vettel fel. Négyes ötös tanuló voltam. De sokkal alacsonyabb átlagú tanulókat felvesznek, szinte bárkit. Bekerülni nagyon könnyū.

Én eü szakos vagyok, elsõsorban azért jelentkeztem ide mert orvosira akartam mindig is menni.

Az én rendszeremben ezzel az iskolával, kapsz egy érettségit, és egy gyakorló ápolói okj-t. Ismétlem gyakorló ápolói, azaz nem rendes ápolónõ, ezzel max egy ápolónõ mellé állhatok be dolgozni, ha rendes felnõtt szakápoló okj-t szeretnék maradnom kell plusz 1 évet.

9-10.-ben demons termi óráink voltak. Ez azt jelenti, hogy egy kis terembe raknak egy kórházi ágyat, ott tudtuk gyakorolni pl az ágyhúzást, vagy egy-egy vizsgálatnak a tálcás elõkészítését. Például egy vérvételes tálca elõkészítését.

11.-tõl már kezdõdött a kórházi gyakorlatunk heti egyszer. Magyarán kórházba mentünk "gyakorolni a tanultakat" A legtöbb helyen a nõvérek úgymond az "uncsi" melót amihez nekik nincs kedvük. Ágyazás, reggeli/ebéd osztás, etetés

tányérok összeszedése, takarítàs (például letörölni az osztályon lévõ összes infúziós állványt, letörölni a kórtermekben az asztalt/széket/fiókokat), ágynemū pakolás, néha még a takarítónõk munkáját is ránk bízzák. A legjobbakat (amiket senki véletlenül se említett volna meg nekünk egészen a gyakorlat elõtti tájékoztatóig) a végére hagytam. Ágytálazás, pelenkázás, szobawc-k/kacsák kiürítése. És ezt mind egyedül, ha ellenkezel, beb@sszák az egyest, merthogy ez is a "nõvér feladatai közé tartozik".

Oké, aláírom, tényleg a nõvér feladatai közé tartoznak ezek is, de mi nem azért vagyunk ott hogy a nõvér helyett csináljuk meg a "piszkos munkát", elméletileg azért lennénk ott, hogy felkészüljünk a gyakorlati vizsgánkra, de mást se csinálunk csak ilyen feladatokat. A tételek közé tartozik a beteg mozgatása is, de én az életben nem is láttam még ilyet a gyakorlat során. A legérdekesebb dolog amit csinálhattam, a vércukormérés és vérnyomásmérés volt.

Mondjuk nagyon nõvér/helyfüggõ az egész. Vannak olyan nõvérek akik csak leültetnek egy szobába , és otthagynak egész napra. Vannak akik elvégeztetnek veled minden melót. Vannak akik megpróbálnak tényleg tanítani is valamit. Szerencse kérdése igazából, hogy hova kerülsz, mondjuk Belgyógyászati osztályra, vagy újszülött osztályra, vagy sebészetre. Természetesen a Belgyógyászaton kell a legtöbb óraszámot töltenünk. Nekem már a belgyógyászat=kaka. Mert ott mindig van pelenkás, és ötbõl egy nõvér az, aki azt mondja, hogy majd õ megcsinálja, mert tudja milyen érzés amikor te kapod a (szószerint) sz@r melót, mert csak egy csicska tanuló vagy.

Ugye gyakorlat csak heti egyszer van. De ez csak az évközbeni gyakorlat. Ugyanis van nyári gyakorlat is. Amikor az iskolának vége van, te még egy hónapig (pontosabban 4 hétig) minden hétköznap mehetsz egy 7 (és fél) órás gyakorlatra. Mondjuk ezért kapunk fizut, de nem kell nagy összegre gondolni kb 25000 ft összesen.

Ennyit errõl. Most beszélek kicsit a tanárokról.

Az iskola eü-s tanárainak többsége jó tanár. Megfogja a figyelmedet, és értelmesen magyaráznak (persze van kivétel)

Viszont az iskola többi tanárja...

Kezdjük a matekkal. Ált. iskolában ötös voltam matekból. Kilencedikben éppen, hogy a kettes megvolt. 10-11. ben hármas voltam (külön matektanárral természetesen) idén már erõs 4.

Matekórán csak másolok mint egy gép, semmit nem lehet érteni. És nem csak én vagyok így vele, hanem szinte az egész iskola.

A magyar/töri tanárom óráin szinte semmit nem értek. Magamat készítem fel, az órai jegyzetbõl szintén semmit nem értek. Azthiszem (de én is csak hallásból tudom) van két nagyon jó magyar/töri tanár.

Az angol tanárok közepesek, nem a legjobbak, de nem is a legrosszabbak.

A tanárok kérdése is szerencsén múlik, kit kapsz.

Aki engem tanít kémiából, egy hárpia. Ha rosszat mersz mondani, "ironikus" megjegyzést tesz rád, amivel megalázva érzed magad. Ha valaki majdnem üresen adja be a dolgozatot, mert nem érti az anyagot, nem tud nem kommentet fūzni hozzá. Van 1-2 kedvence, a többi diákot szinte utálja. Legalábbis így tūnik. Ha esetleg visszaszólsz neki, mert próbálod magad megvédeni, nekiáll veled vitatkozni, és megemeli a hangját, meg se várja hogy befejezd amit mondani akarsz. Egy igazi vérbeli köcsög. Én színötös vagyok kémiából, de így is utál, magyarán ha rossz vagy kémiából, nem kedvel. Ha jó vagy kémiából, van 10% esélyed arra hogy kedveljen. Mondjuk tanárnak nem rossz, és korrektül osztályoz, ad piros pontokat is, amivel lehetõséged van a javításra, nem irat röpiket meglepetésbõl. De embernek egy paraszt. (Gondolom rájöhettél mennyire utálom abból, hogy mennyit írtam)

Mondjuk annyit szeretek ebben az iskolában, hogy a tanárok többsége nem irat meglepetésbõl. Mindig szólnak, hogy készüljünk.

Mondjuk a matektanárnak szokása meglepi röpit iratni, de lehet következtetni, hogy mikor.

Kérdezted az órán való fegyelmet. Van olyan tanár aki elvárja az órán a csendet, van aki velünk együtt röhög, valaki csak monotonan mondja az anyagot, és hidegen hagyja a diákok viselkedése.

A konfliktusok az iskolában diákok közt nagyon ritkák. A négy év alatt nem voltam tanúja verekedésnek/füvezésnek a wc-ben/betört ablaknak. Az osztályban kialakulnak a klikkek, és mindenki békénhagyja a másikat.

A tantàrgyakkal kapcsolatban. Itt nincs második nyelv, nincs fizika/földrajz (maximum fél évig)

Viszont van: ápolás-gondozás, asszisztencia, gyermekgyógyászat, sebészet, akadályozott ember gondozás, belgyógyászat, latin, anatómia, etika, csecsemõ gondozás és még van egy pár. Természetesen ezek mind fel vannak osztva évekre. Pl: 9.-ben anatómia, latin, csecsemõgondozás, 10.-ben asszisztencia, akadályozott ember gondozás, etika....stb

Nemtudom mit írhatnék még. Bármi kérdésed van, írj nyugodtan, de összességében:

Ez az iskola azoknak való akik tényleg érdeklõdnek az egészségügy iránt. Ha nem érdekel, akkor ne jelentkezz ide, mert úgy is ki fogsz iratkozni innen (tudom mert 35-en kezdtük az osztályt 21-en maradtunk)

Az eü-s tanárok szinte mindegyike jófej és érdekesek az óráik.

Az érettségi tárgyas tanárok közepesek, ha szerencséd van jó tanárt kapsz, ha nem tanítod magad.

Négy év után, én sokszor megbántam, hogy ide jelentkeztem. Túl vagyunk egy kissé hajtva, mivel az érettségi tantárgyak mellett, még visszük az eü-s tantárgyakat is. Februárban fogok okj-s vizsgát tenni, márciusban érettségizek.

A gimikben van egy választott tárgy amibõl érettségizünk, nekünk ez lesz az egészségügy.

Mégegyszer én eü. szakos vagyok. Nemtudom hogy a pedagógiásoknak milyen tantárgyaik vannak.

Ez a suli azoknak tökéletes, akik gyorsan akarnak egy szakmát.

Ha csak sima gimibe megyek, és utánna jelentkezem okj-ra, az plusz 3 év. Így csak + 1 év.

Remélem tudtam segíteni neked/bárkinek aki ezt olvassa.

De ez csak az én véleményem volt. De jó lett volna ha én nyolcadikosan tudom, hogy egy hónappal kevesebb lesz a nyári szünet,és idõseket kell pelenkáznom, meg napi 8 ágyat újrahúzni.

De ha igazán érdekel a szakma, és szeretnél nõvér lenni, akkor imádni fogod. :)

2019. nov. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes tájékoztatást. 🙂
2019. dec. 10. 14:33
 3/5 anonim válasza:
Szia! Végül oda jelentkeztél? És ha igen végül felvettek? illetve hány ponttal? Idén én is oda szeretnék jelentkezni és nagyon érdekelne!
2020. nov. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen. Odamentem. 56 ponttal. 4.2-es átlaggal. De voltak nálunk kevesebb ponttal is akik bejutottak. Hát tanulni kell! Nem adják könnyen a jó jegyeket. De jó a közösség. A tanárok vegyesek. Nem bántam meg.
2020. nov. 9. 20:23
 5/5 anonim válasza:
Köszön szépen a választ :)
2020. nov. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!