Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek kéne olvastatni a...

Szerintetek kéne olvastatni a középiskolákban?

Figyelt kérdés
Alapvetően az irodalomra fogékony ember vagyok,de amikor a magyar fakultáción Csáth Gézától kellett négy novellát elolvasni,kicsit letaglóztam.Eléggé kényelmetlenül éreztem magam már az olvasásuk közben is,a végkifejletteknél annál inkább.Én azt gondolom,hogyha egy 18 év alatti személy vizualitását befolyásolja egy véres,gyilkolászós horror film,akkor egy anya-,állat-és embergyilkosságról szóló novella ugyanúgy.Nyilván megoszlóak erről a vélemények,ezért is lennék kíváncsi arra,hogy ti mit gondoltok.Elhagyható a középiskolai tananyagból,vagy van valami,ami miatt inkább bennhagynátok?

2019. okt. 18. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Hát nem tudom, a Vuk, Tom&Jerry agressziója, a Walt Disney is tele van vele, ahogy a sima Hófehérke is. Ha egy 18 év alatti személy végigtolja a Trónok harcát, az kibírja Csáth Gézát is, és talán még egy jó tanár meg is tudja mutatni, hogy milyen az érvelés, milyen az igényesség ebben a műfajban, stb.
2019. okt. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Arra voltam kíváncsi,hogy benne hagynád-e a tananyagban,nem arra,hogy hol és mikben nyílvánul meg agresszió.
2019. okt. 18. 22:47
 3/6 Miss Endzsi ***** válasza:
Ez a lényege ennek az órának.
2019. okt. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Benne hagynám, sőt! Beszélni kell róla!

Az agresszióról is beszélnék nyíltan, a szexualitásról, a félelmekről, stb. minden olyanról, ami a mindennapi életünk része, és mégis kerülni igyekszik minden felnőtt. A "gyerekeknek" szüksége van rá, hogy tisztában legyenek ezekkel a dolgokkal, és ennek része az agresszió is. A világ nem csak jó. Ezt tudni kell.

2019. okt. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó,értékelem a válaszod.Köszönöm,hogy kifejtetted.
2019. okt. 18. 23:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező része a tananyagnak. Nekünk nem volt (ez sem), és nagyon sok esetben másokat olvastunk, mint más iskolák hasonló évfolyamra járó diákjai. A tanáron is múlik.
2019. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!