Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Titeket is megöl ez az oktatás...

Titeket is megöl ez az oktatási rendszer?

Figyelt kérdés

Az, hogy kettő emelt kell, nyelvvizsgák (lehetőleg több, ehhez nem biztosítanak elég (jó és normális) nyelvtanárt, így mehetsz különórákra), és hogy szinte este érünk haza minden nap.

16/L



2019. okt. 21. 13:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Engem nem, mert én nem versenyistállóba járok
2019. okt. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%

Én jónak tartom ezt a rendszert. Kiszűri azokat akik nem a felsőoktatásba valók.

Tévedés az, hogy csak külön tanárral lehet lenyelvvizsgázni és emelt szintű érettségit tenni. Az egész szerintem a középiskola választáson áll vagy bukik. Nevesincs huszadrangú középiskolában nehezebb lesz emeltezned, mint egy elitgimiben (pl: Apáczai).

2019. okt. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Szerencsére a mi sulinkban eleve emelt szinten tanulunk egy nyelvet, szóval az emeltekkel és a nyelvvizsgákkal nem lesz bajunk. De ahogy a magyartanárom mondaná: Majd állsz a tűzhely mellett, és nekiállsz verset elemezni?

Az oktatási rendszert meg inkább hagyjuk.

Szintén 16/L

2019. okt. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
21%

Se a nyelvvizsga se az emelt nem eget verő elvárás olyasvalakitől, aki egyetemre akar menni.

Nekem 2 nyelvvizsgám megvolt a gimiben, különtanár nélkül (kivéve egy-egy rövid vizsgafelkészítő tanfolyam, ahol az adott feladattípusokat gyakoroltuk), és most az évfolyamtársaimon látom, milyen jó, hogy ez a teher már nincs rajtam az egyetemen - van elég tanulnivaló e nélkül is, meg van, hogy az sem árt, ha tudod már használni (pl. könyvtárban).

Emelteztem is a plusz pontok miatt, nem volt nagy szám az sem.

2019. okt. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 $$$$$ ***** válasza:
30%
Hat ha mar most kikészülsz nem tudom mi lesz veled egyetemen. Mert onnan tenyleg este ersz majd haza sokszor. Es utana tanulhatsz. Pl: en hétfőn:8-20 ig vagyok.kedden 8-10ig. Szerdan 8-20 . Csütörtökön 10-16 ig. Azert igy allítottam össze mert így nem kellett eredetileg mennem penteken. Csak aztan gonoltak egyet és a csütörtöki 16-19 ig levő matekomat át tették pentek 14-17 ig. És jo vannak laza napjaim. De borzalmasak is. És hidd el eleg durva amikor hetfőn hazaerek 20 kor ugy hogy egy lyukas oram van. Es leülök tanulni vagy 2-3 ig zh időszakban. Es ez igy megy. Meg sokszor 3-4 orat alszok. De ez van. A matek zh ra most vagy 30 orat keszultem. Es nagy eselyel igy is egyes lesz.... Es nem azert mert h**lye vagyok vagy lusta mert minden mas targybol 4 es körüli-k a zh-im. De a matek nagyon nehez es ez van. Rengeteget keszultem de teljes mas volt a zh mint az órai anyag...Nekem van nyelv vizsgam, jo erettsegim(407 pontom lett) es jo jegyeim voltak közepsuliban. Nekem meg nem kellett emelt. De en nem ereztem annyira veszelyesnek a közepsulis eveimet. Sokkal több szabad időm volt mint mostansag. Most is pl. kb nulla szabaf időm van. Dehat az egyetem ezzel jár... Majd meglatod hogy ha valami rendes szakra mesz nem büfé szakra(amire nem irok példát mert nem akarok vitatkozni) akkor a mostani helyzeted utolag vissza gondolva semmiseg lesz XD. De ugyan akkor elhiszem hogy nehez. En is volt hogy szenvedtem érettségire keszulesnel is.De alapbol szerettem a közép sulit. De most igy utolag vissza gondolva semmiseg volt... Nem egy elit suliba jartam meg is egyetemen vagyok,van oylan csoport tarsam aki nagyon jo gimikböl jott es vegig szenvedte az egeszet matek szakon meg ilyenekm es megis bejutottam en is. Bar annyi teny hogy ők jobban vagjak a matekot es megvannak siman 3 as körül. En meg a 2 esert szenvedek XD. Es akkor meg ma stargybom kell 4 es hogy meglegyen a 3as atlag. Mert az alatt átraknak önköltségesre. De ez van XD . Majf ahogy egyre idősebb elszel látod hogy egyre nehezebb lesz minden. Egyetemen is rengeteg felesleges dolgot tanulunk. En pl.műszakin vagyok. Es matek ,fizika meg szinte minden oram felesleges. Mert ha vegzek sose fogok mernök kent derivalni meg integrallni. Se az ittenj fizikat használni. Es akarki akarmit mond ez igy van. Nem egy mernököt ismerek akik megmondtak hjgy csak összeadni kivonni szorozni meg osztani kell a való eletben.... De ez van. Te is igy fogd fel mjnt en. Nem lehet valtoztatni az oktatasi rendszeren így kell elfogadni.
2019. okt. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

Én idén két emelttel(angol + földrajz) és két nyelvvizsgával(német B2 + angol C1) mentem egyetemre.

Ahogy látom, téves infórmációkkal rendelkezel: 1 emelt érettségi tárgy(ami beszámít a szakodra) és egy B2-es(középfokú) nyelvvizsga kell ahhoz, hogy jelentkezhess egyetemre/főiskolára, amit egyébként már eddig is nagyon sokan teljesítettek.

Pl.: a legtöbb közgázas(állami) szakokra legalább 2 emelt és egy felsőfokú kellett + jó érettségik, hogy 420-430 pontokat érj el, szóval egyáltalán nem új-keletű a dolog, csak ezentúl kötelező.


Nem akarok senkit megbántani, de aki nem képes legalább 1 emelt érettségit és egy B2-es szintű nyelvvizsgát letenni középsuli alatt, az nem is való egyetemre :(

(Minden rossz indulat nélkül)

2019. okt. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem is jó szűrő, kevesebb lesz a bent ragadó diploma. Egyébként is úgy érzem, túl sok olyan ember van az egyetemen, aki nem való oda. De megértem őket, egy érettségivel nem lehet sokra menni. Igaz, ha sokan belátnák, hogy egy szakmával többre mennének, jobb szakemberek lennének az országban, nem csak azok akiket az oktatási rendszer kilök magából 18 évesen.
2019. okt. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
#6 jelenleg 11.-es vagyok, és mire mi eljutunk odáig, addigra változni fognak a követelmények, 2 nyelvvizsga és 2 emelt fog kelleni
2019. okt. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy az egyetem sokkal jobb lesz, a gimi már engem is megölt a végére. Szóval kitartást! Egyetemen van egy csomó szabadidőd, nem kell minden nap bejárni és rendszeresen készülni. (Ez szaktól is függ) Cserébe van 2-3 hét amikor orrvérzésig tolod, de nekem jobban bejön ez.
2019. okt. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
24%

Egy emelt és egy nyelvvizsga szinte alap. Akinek ez nem megy, annak az egyetem sem menne.


Az oktatási rendszer pedig továbbra is gáz, azt inkább hagyjuk

2019. okt. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!