Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki el tudná magyarázni,...

Valaki el tudná magyarázni, hogy működik a pontszámítás a magyar oktatási rendszerben?

Figyelt kérdés
Minden ezzel kapcsolatos oldalt megnéztem, de egyik sem írja le szóról szóra, mi hogy működik, mik azok a pontok egyáltalán, miért szükséges ez, mire jár pont, mit csinálnak vele, hol lehet megnézni, mikortól fontos, milyen befolyással van mire stb. Most megyek 12-be és illene már tudnom. Kérdeztem sok embert is, de senki sem mondja el.

2019. júl. 8. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
2019. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt már olvastam párszor, de alig értek belőle valamit:/
2019. júl. 8. 14:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Pedig nagyon érthetően leírja. Olvasd át alaposan. MI nem érthető?
2019. júl. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

A jövő évi felvételikhez kötelező lesz egy nyelvvizsga és egy emelt érettségi.


500 pont a maximum, amit szerezhetsz. 2 féle módja van a számításnak:


I. (ez a leggyakoribb)

200 pont: tanulmányi pontok

200 pont: érettségi pontok

100 pont: többletpontok


II.

200+200 pont: érettségi pontok megduplázva

100 pont: többletpontok


Mindig azt veszik figyelembe, amelyikből több jön össze.


A) Tanulmányi pontok: 2 részből áll (100+100):


I. 5 tantárgy utolsó két tanult évfolyam évvégi jegyeinek összege megduplázva. Ez az 5 tantárgy pedig: magyar nyelv és irodalom, töri, matek, idegen nyelv és egy természettudományi tárgy (pl. fizika, kémia, biológia).


II. Az érettségi eredményeid százalékos átlaga.



B) Érettségi pontok: minden szakhoz vannak érettségi követelmények, most vegyük példának a gépészmérnökit. Gépészmérnökihez kötelező a matematika, emellett pedig lehet választani biológia, kémia, fizika, informatika és egyéb szakmai tárgyak között. Az érettségi pontok pedig ezek eredményeiből állnak össze pl. matek 80%, fizika 80%, ezek összeadódnak, és így lesz belőle 160 pont a 200-ból.


C) Többletpontok: sokféle többletpontot lehet szerezni, erre inkább keress rá, mert tényleg hosszú a lista.


Ha van kérdésed, akkor írj.

2019. júl. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, neked köszönhetően kezd kitisztulni. :) Nem tudod esetleg, hogy hol tudom megnézni, hogy melyik karra mennyi a ponthatár? És egyébként, ha angolból szeretnék emeltezni, de abból van egy B2 nyelvvizsgám, akkor az még számít?
2019. júl. 10. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!