Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták (főleg Corvinus)...

Egyetemisták (főleg Corvinus) mennyit tanultok egy nap szorgalmi időszakban? Mennyi szabadidőtök van? Bármi tipp?

Figyelt kérdés

(Corvinusosok mennyit tanultok? Főleg G kar érdekel. Melyik szakon vagytok és hanyadik félévetekben?)

Nekem mindneki azt mondta, hogy milyen laza ez az egyetem. Viszont 3,0-ás átlag kell az államihoz, és félek, hogy nem jön össze. Tuti, hogy én rontok el valamit tanulás terén, mert nem vagyok hülye, gyorsan is tanultam világ életemben, de most nagyon elveszve érzem magam.

Folyamatosan tanulok kb, és semmit nem fog fel az agyam. Nincs is szabadidőm semmire. Hétvégén is tanulok, vagy beadandót írok. És mellette még stresszelek is 0-24-ben. Aludni 7 órát azért szoktam.

Mit csinálják máshogy? Nagyon nem megy ez az egyetemi élet. Minden tanácsot fepontozok! Köszönöm előre is!

1.éves hallgató



2019. okt. 28. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Lehet hogy egyszerűen nem való ez neked, ha ennyire nehezen tanulsz akkor lehet hogy más beállítottságú vagy. 1.évben még ráadásul kevés órád is van elvileg, persze lehet hogy gimi után erős ez a váltás, kell idő amíg megszokod.


Illetve ha folyton ezen stresszelsz az nagyon nem tesz jót, és lehet hogy emiatt sem megy. Ezt a feszültséget meg kellene próbálnod levezetni valahogy. Hosszú órákat tanulni sokszor nem vezet sehova. Tanulj 1 órát, aztán tarts szünetet, sportolj, olvass vagy csinálj akármit ami kikapcsol.


Én 3.félévben vagyok G karon, és nem mondanám hogy folyamatosan tanulok. Amikor nincs ZH akkor elég ritkán veszem elő otthon az anyagot. Egy ZH előtt pár napot tanulok, de az sem egész napos tanulás hanem mondjuk napi 3-4 óra. De asszem ebben a félévben lesz kb 5 ZH-m összesen, tehát ez nem túl nagy teher. Szabadidőm bőven van, igaz hogy nem dolgozok még mellette.


Amúgy én úgy tudom hogy 2,75-ös átlag kell G karon a bentmaradáshoz, nem?

2019. okt. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Sajnos aki idén kezdte, neki már 3,0 kell. :(


Én is azt látom, hogy azért nem nagyon vannak mások leterhelve, ezért is gondolom, hogy valamit rosszul csinálok.

Nem tudom, hogy mennyire nekem való-e ez az egész. Nem volt nagy álmom, hogy Corvinusos legyek, (mondjuk első helyen volt) de amit tanulok abból van ami érdekel, vannak tárgyak, amik azért kevésbé. A matek, mikro sem megy rosszul.

Én általánostól kezdve a folyamatos tanulásra álltam be, emiatt Gimiben se nagyon volt olyan TZ-m, amire 2-3 du-nál (2-3h/du) többet tanultam volna, pedig elég szivatós sulim volt, és majdnem mindent németül tanultam. (Szóval az alap TZ-re nekünk még jöttek a német szavak, nevek stb.) 5h alatt megtanulok kb. 1500 német szót úgy, hogy egy-egy átolvasással 2-3 hétig hiba nélkül vissza tudtam adni. Nem tudom, hogy ez jónak számít-e, de sokan voltak akiknek napok alatt sem sikerült, meg talán ez volt leterhelő így gimiben azért ezt említem.

Ezeken kívül viszont nagy mennyiséget egyszerre az érettségin kívül sosem tanultam meg. Lehet, hogy ez is baj, és ismerősök tanácsára próbálok folyamatosan tanulgatni, mert mindenki a vizsgaidőszakkal ijesztget.

Meg elég sok beadandónk van, ami meglepett. Kevesebbre számítottam, és még nem megy valami fényesen, és elég sok időt elszarakodok velük.

Te sokat tanulsz a vizsgákra így, hogy csak a ZHk-ra tanulsz? Mennyivel van több tárgy később? (2. és 3. félévben?) Sokkal nehezebb lesz, mint most?

Mondjuk tény, hogy az első pár hónap a gimiben is nehéz volt nekem, kellett idő mire átálltam egy más típusú sulira. Lassan és nehezen is barátkozom és szerintem ez is rátesz arra, hogy nem érzem 100%-ig jól magam és mindenre rástresszelek.

2019. okt. 28. 19:00
 3/5 anonim ***** válasza:
97%

Ha a matek meg a mikro megy, akkor nincsen nagy gond talán, ezek szoktak lenni a nehéz tárgyak az első félévben. Meg ez azt jelenti hogy megvan hozzá az eszed ami kell, és az ilyen, kicsit is matekos tárgyak akkor elvileg kellene hogy menjenek később. Márpedig azok lesznek a fogósabbak, hiszen a többit csak le kell ülni és megtanulni.


Nekem nem volt rengeteg beadandóm azért. Persze az első párnál ezt meg kell tanulni, egyrészt formailag hogy kell összeállítani, másrészt tényleg azt, hogy saját magad hogy csinálsz meg egy ilyet kevés vagy nulla támponttal. De gondolj arra, hogy ez mindenkinek ugyanez, a gimiben nem tanítanak meg ilyen szintű önállóságra, ezekkel az elején meg kell küzdeni.


A vizsgákra én előtte pár napot tanulok. Igazából a vizsgaidőszak nagyobb része ezzel telik. De itt is azért nem mondanám hogy egész nap tanulni kell vagy hajnalig fentmaradni. Napközben 1 óra tanulás, 1 óra pihenés mondjuk és így. Szerintem ennél többet nem is lehet bírni, ha egyszerre próbálsz valamivel 3-4 órát foglalkozni az sokkal kevésbé hatékony. Nem olyan vészes úgy hogy megvan rá az egész napod.


Az első félévben talán 4 kötelező tárgy volt (plusz a tankut de az semmi) 2-3. félévben 5-6 kötelező lesz illetve érdemes már elkezdeni 1-1 kötvált, szabvált is felvenni. De a félév végére jobban bele fogsz ebbe szokni. Ami jó hír hogy a 3. félév után már egyre könnyebbek lesznek a tárgyak.


Szerintem nem lesz itt nagy gond veled, amiket írtál az alapján értelmes vagy, bele kell ebbe rázódni. Próbálj kevésbé rástresszelni. Ha úgyis bent vagy az egyetemen akkor figyelj oda rendesen, szerintem ha valaki bejár az órákra akkor a nagy részét előadáson meg gyakorlaton meg lehet érteni. Sok sikert mindenesetre, menni fog ez.

2019. okt. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat, meg a biztatást!☺️
2019. okt. 29. 19:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg amiatt van valószínűleg, mert át kell állnod a gimis mennyiség után (írtad persze, hogy nem a leglazábba jártál, de azért mégis más az egyetemi mennyiség). Szerintem se lesz gond, ha megerősítést szeretnél. :)


Egyébként kérdésedre válaszolva, őszintén: nem annyira brutális az a vizsgaidőszak, sokkal nagyobb a füstje mint a lángja. Tanulni kell persze, sokat, de itt a Corvinuson szerintem osztályozás és követelmények tekintetében egész baráti a dolog és ha szerencsés vagy, és hamar végzel, több mint 1 hónap pihenőd lesz a következő félév kezdetéig. Bár meg kell mondjam, hogy elég változó átlagokat produkáltam eddig, szóval úgy mondom ezt. :D Ami még kérdés, hogy kell-e neked átlag kolihoz. Én mindig azt csináltam, hogy tavaszi félévet jobban megnyomtam, ősziben meg próbáltam valamit összehozni, szóval kissé rollercoaster ez az egyetem nálam...:D


Azt tudom tanácsolni, hogy ne stresszelj rá nagyon, próbáld meg megszokni a mennyiséget és a tempót. 3.félév után fellélegezhetsz, utána már tényleg szaktárgyak lesznek ami sok esetben könnyítés itt, és valszeg érdekesebbek is lesznek.

2019. okt. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!