Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sztehlo Gábor Evangélikus...

Sztehlo Gábor Evangélikus gimnáziumosok! Történelem tagozat?

Figyelt kérdés
Főként a történelem tagozat érdekelne (a francia miatt). A nyelv az erősségem, illetve a biológiát és kémiát ks szeretem, de ragaszkodom a franciához, ezért nem a nyelvi osztályt jelölöm. A hittanok miatt kb hány órám lenne egy nap? Mennyire nagy a követelmény a vallás terén? Illetve, egy fontos kérdés: a töri szakon heti hány francia, és angol óra van? A szóbelin miket kérdeznek? Mennyire korrektek a tanárok? Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat
2019. okt. 30. 01:10
 1/1 anonim válasza:

Ha mást érdekel akkor válaszolok így utólag is.


Hét két hittan óra van és ha az evangélikus hittant jelölod meg és nem az iskola lelkészt kapod akkor alszol rajta vagy tanulsz másra. Hétfőnként van még áhítat ennek a fel arról szól mi lesz a héten után meg jön a lelkész és újra alszol.

De nekem töri tagozaton 7-8 órám van egy nap ( ez lehet kevesebb ha igazolod hogy sportosz mert akkor két óra kiesett, ez a sportsáv, de két tesi és egy tánc még lenne)

A suliban ha van négy hívő, vallásos diák szerintem sokat mondok szóval nincs semmilyen követelmény csak annyi hogy a doga van akkor azért érj már el egy kettest hogy ne bukj meg ( de sokan írnak 4,5 is mert könnyű és átlag javító tantárgy)


Heti három francia van mind a négy évben, angol esetén héti 3 9.,10.ben és 4 11.,12.ben (de 11.-tol lehet fatkot választani az +2 óra)


Szóbelin alapvető egyházi kérdéseket tesznek fel pl pünkösd húsvét karácsony, egy mondatot tudj ezekrol mondani.


A tanárok jók, nagyon korrektek legalább akik engem tanítanak. Ha van valami akkor lehet velük beszélni, segítenek.


Remélem tudtam segíteni.

2020. febr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!