Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek érdemes lenne a...

Szerintetek érdemes lenne a szociális munka MA-t elvégezni?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelne ez a mester, sok kreditet be is számítanának, csak nem tudom, hogy mennyire piacképes.


Van, aki elvégezte és tudna mesélni róla?


Vidéken el lehet vele helyezkedni?



2019. okt. 31. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Nézz körül a környékeden és interneten, hogy mennyire keresett ez a szakma. Illetve ahol keresik, ott mennyit fizetnek érte. Pl. profession.hu-n tudsz diplomára keresni és helyre is, meg tudod nézni, felétek van-e pillanatnyilag szükség ilyesmire (bár ez nyilván változhat).
2019. okt. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
21%
Tipikusan az a szakma, amely nagyon érdekes, de munkaerőpiaci szemmel nézve “nem érdemes” megcsinálni. Azért csináld, mert érdekel és mert szeretnéd. Csak hivatástudatból lehet ezt a foglalkozást kibírni amúgy is.
2019. nov. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Munkád biztos lesz vele, mert óriási a hiány a területen. A fizetés viszont botrányosan alacsony, ezért csak akkor ajánlom ha nagyon elkötelezett vagy a segítőszakma iránt. Megkérdezhetem, hogy mit végeztél alap képzésen?
2019. nov. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nos, még nem végeztem, másodéves nyelvszakos vagyok.

Alapszakkal is találtam már állást, de szeretnék mesterte menni, persze csak levelezőn.

Ez az egyik, ami megfogott.

Ennek ellenére valószínűleg ugrik, mert bár szívesen foglalkoznék ilyen szinten emberekkel, nem érzem magamat alkalmasnak rá.

2019. nov. 4. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!