Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok, a "Pedagógiai-...

Mit gondoltok, a "Pedagógiai- és Családsegítő" ill. a "Tanársegéd" OKJ-k érnek valamit, érdemes elvégezni? Akár önköltségen.

Figyelt kérdés

Gondolkozok ilyesmin, mert érdekelnek az ilyen dolgok. Feltéve ha ér is valamit.


Meg annyi kérdésem lenne, hogyha valaki tanár akarna lenni esetleg, az ilyen OKJ-k érnek pontot?



2017. aug. 6. 22:45
 1/4 anonim válasza:

Szia.

Szetintem nem bonyolult a munkájuk. Legalábbis itt ahol lakom, leginkább az alsó tagozatosokkal vannak. Táblára rajzolnal, laptopot kezelik, szünetben vigyáznak rájuk..stb. Nyáron nem dolgoztak. A fizut nem tudom, de biztos nem közelíti meg a tanárit, de nem lehet vészesen kevés sem (~107 vagy több). Én érdeklődnék a helyedben a közelben, hogy van-e rá ott igény. Amúgy ugyanebben a cipőben járok. Januárban megyek államvizsgázni (biológus). Aztán pedig jelentkezek egyetemre, tanári szakra. De addig jó lenne egy ilyet is elvégezni. Kb 130.000ft itt a vizsgával. Lehet, ha felvennének téged, még fizetnék is. Am.úgy tudom, de lehet már változott, az okj-s képzések érnek plusz pontot.

Ha megtudok valami pontosat, megírom, ha még érdekel ;-)

2017. szept. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

Köszi. :)

Érdekel. :D

2017. szept. 13. 22:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Tanársegéd (?)
2017. szept. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A tanarseged a legkisebb egyetemi oktatói besorolás. A pedagógus asszisztenssel kevered.
2020. jan. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!