Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME VIK BSC vagy Bprof?

BME VIK BSC vagy Bprof?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy nem tudok dönteni melyiket kéne választanom, az üzemmérnöki, vagy mérnökinformatikát a BME-n. Mesterre nem szeretnék menni, viszont azt szeretném, ha releváns tapasztalatokat tudnék gyűjteni már tanulmányaim során és csúszás nélkül el tudjam végezni. Egy másik egyetemről váltanék, mert az ottani szak nagyon távol áll tőlem (gazdasági), van egy emelt matek 86%-os érettségim. Szerintetek ennek tekintetében melyik lenne a jobb? Nem szeretnék feleslegesen többet ülni az iskolapadban már.



2019. okt. 31. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lehető leghamarabban szeretnél munkába állni akkor BProf.

Ha még most úgy gondolod nem akarsz mestert, de aztán rájössz hogy mégis jó lenne (vezetői pozíciókhoz pl) akkor BSc.


Szerintem a BProf. túl gyenge egy felsőfokú képzéshez képest, illetve nem ad olyan rálátást a szakmára. Azért nem egy bootcamp, de messze nem BSc.


Esetleg az ÓE-NIK BSc-t is számításba vehetnéd. Nem annyira szívás mint a VIK, de BSc. és ott több időd van a tanulmányok mellett mondjuk gyakornoki munkát vállalni.

Az a helyzet, hogy a releváns tapasztalatot csak cégeknél fogod összeszedni, az egyetemi képzések csak bevezetnek a területbe. Programozni is magadtól fogsz megtanulni, mert logikát nem lehet tanítani. Azt fejleszteni kell. Módszereket mutatnak, de a skillt neked kell megtanulni.


Mivel szeretnél foglalkozni? Mert az hogy informatika elég tág terület. Milyen pozícióval elégednél meg, milyen kaliberű cégnél?

2019. okt. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

DUE mérnökinfo BSC

Lehetetlen megbukni

2019. okt. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nézegettem az OE-s tantervet is de annyira nem volt szimpatikus. Igazából szerintem DevOps terület vagy esetleg szoftverfejlesztés ami érdekelne. Akkor szerintetek a Bprofot felejtsem el? 100% hogy nem fogok MSC-t csinálni, 21 éves vagyok, 24 leszek mire végzek utána én nem igazán tanulnék már..
2019. okt. 31. 22:05
 4/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
61%

A leírásod alapján te nem az a tanulós fajta vagy: BProf-ra menj.

NIK-et is felejtsd el, ott is kibäsznak matekból (meg másból is), nem csak a VIK-en.

2019. okt. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tanulok, de minél hamarabb szeretnék munkába állni és nem pazarolni az időmet olyan tárgyakra amiket egyébként biztos nem használnék:)

Egyébként azon gondolkoztam, hogy elvégzem a Bprofot és ha nem érzem elégnek akkor az OE-n van esti. Biztos fogadnak be tárgyakat bprofról és akkor meglesz a Bsc is.

2019. okt. 31. 22:16
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

PE-n nemigazán van különbség a BProf és a BSc között. Ugyanazokat a tárgyakat tanulják mint mi, kicsit kevesebb matekkal.


Szerintem is jobban megéri a BProf, főleg hogy msc-re azzal is mehetsz, max. kell majd 1-2 különbözeti tárgy legrosszabb esetben. Csak 3 éves, megtanulni a szakmát egyiken se fogod.

2019. nov. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
Ha úgy érzed hogy inkább gyakorlatias képzést szeretnél, akkor Bprof, hidd el nem fog számítani, hogy bprof vagy bsc végzettséged van, ugyanannyit keresel vele. Tudom mert bprofos vagyok én is. Állásinterjún ha látják hogy BME-n végeztél, az már bőven elég :) És Bprofról is mehetsz még mesterre, ha tovább akarsz tanulni. De semmiképp ne végez utána bsc-t is mert kb ugyanaz és nagy a tárgyak közötti átfedés, tehát felesleges bprof után bsc-t végezni vagy fordítva.
2020. jún. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!