Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Proginfó FOSZK (ELTE) vagy...

Proginfó FOSZK (ELTE) vagy üzemmérnök infó (Bprof) OE/BME?

Figyelt kérdés

Szeptemberben szeretném kezdeni - matekból OK vagyok, habár nem zseni. Átlag.


Többi természettudományi tárgyból szegényes alapjaim vannak, mivel a középiskolában nem fektettek ezekre túl nagy hangsúlyt.


22 vagyok, lassan el kéne kezdenem dolgozni, tehát egy alapképzés van tervben, msc már nem.


Fejlesztő szeretnék lenni, vagy tesztelő, de az első az abszolút cél. Programozás alapszinten megy, eddig autodidakta módon tanulgattam (Python, JavaScript) és elkezdtem egy bootcampet is. Ennek ellenére úgy érzem, hogy kéne szereznem egy diplomát/szakképesítést is ezen a területen. Illetve a gondolkodásomon is sokat csiszolhatna.


Mit javasoltok?



2019. máj. 10. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
BProf üzemmérnök vagy gazdinfó ennek a szakmának a belépő szintje. Próbálj meg diplomát szerezni.
2019. máj. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%
ELTE proginfó nagyon matek-központú. Ezt döntsd el, hogy menne-e/bevállalod-e. Az Bprof képzések könnyebbek, eléggé fogják a haltatók kezét + már egyetem közben fogsz biztosan dolgozni, mert a cégeknél töltött idő része a képzésnek. Viszont a későbbi előrehaladás nehézkesebb lehet, esélyes hogy rosszabb fizetést fogsz kezdetben kapni + nagyon sokat kell önállóan hozzátenni. Ez utóbbi igazából sajnos minden informatikus képzésre igaz, mert az egyetemen nagyon csak a felszínt kapargatják mindenből.
2019. máj. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
71%

nézd meg a tanterveket és amelyik szimpatikusabb


amúgy én inkább a BME üzemmérnökit csinálnám az ELTE foszk-ot csak akkor HA beszámítják a proginfó BSc-be amennyiben folytatnád

2019. jún. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!