Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdasági szakokon mennyire...

Gazdasági szakokon mennyire nehéz a matek? (BCE, ELTE, BGE)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

11.-be járok angol-történelem fakultációs gimnáziumban.

Továbbtanulás terén gazdasági irányban gondolkodtam, de félek hogy buktatós lenne a matek. Heti 3 matekom van, így nincs vele gondom, de csak középszinten fogok érettségizni belőle. Magántanárral lenne csak emeltszintűre lehetőségem, szerintem jól is sikerülne, de szükséges időt és sok pénzt költeni erre? Nem elég a közép? Milyen tapasztalatok van ezzel kapcsolatban?

Nemzetközi gazdálkodás szakot, esetleg a gazdaság menedzsmentet, kereskedelem marketinget néztem ki. (Bár utolsó kettőnél úgy érzem, hogy kicsit olyanok ezek, hogy mindenki erre jelentkezik, és túlképzés lesz belőle. Javítsatok ki, ha nem így van!)

Utána néztem ezeknek, és mindenhol matematika, analízis, statisztika megjelenik, több féléves tantárgyként.

Kérdésem az lenne, hogy ha egy közepes szintű matektudással rendelkezem, illetve ha nem járok fakultációra, az elég lesz-e?

Úgy hallottam hogy a Corvinuson lehet hogy magasabb a ponthatár, de hallgatóbarátabb, kevésbé szivatósok az órák, és azt kérik számon amit leadták. Ez kiterjeszthető általában az egyetemre?

Illetve többi egyetemről mi a véleményetek? Bárkinek aki ezeken a szakon tanul, nagyon örülnék ha válaszolna!

Köszi:)



2019. nov. 2. 10:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
22%
Hát nekem jelenleg járnak a BGE-re ismerőseim és ez a tapasztalat. Nem esek hanyatt egyik egyetemtől sem, de ha már választani kell szerintem eléggé egyértelmű és lehet lepontozni azért, mert ez nem tetszik pár BGE-snek.
2019. nov. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
58%
Teljesíthető a matek teljesen, én történelem és francia emelttel mentem nemzetközi gazdálkodásra, és nem okozott nehézséget teljesíteni. Én BGE-re jártam, annak ellenére, hogy se bulizós nem vagyok, illetve pontszámom alapján bekerültem volna a Corvinusra is gond nélkül, de ott nem lett volna lehetőségem franciául végezni a teljes képzést, és két diplomát szerezni három és fél év alatt. Ha az angolt is szereted és jól megy, akkor én egy angol nyelvű képzést ajánlanék, akár a Corvinuson, akár a BGE-n. A BGE-n van lehetőség angol nyelvű képzésnél is a dupla diploma programra, a Corvinust nem ismerem annyira, de biztos ott is van ilyen, ha már annyira nagyon le lett szólva előző kommentekben a többi egyetem.
2019. nov. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A gazdasagi szakok targyainak jelentos reszet matek teszi ki.

En negyes matek erettsegivel mentem, es iszonyu neheznek erzem, sajnos nalunk (SZTE) ugy allnak az emberhez, mintha mar legalabb egy emelt erettsegivel rendelkezne, az alapoktol elmagyarazni, felepiteni az anyagot meg se probaljak, nincs ido ra.

BCE-n is hasonlo a helyzet. Felkeszitokre, konzultaciokra jarni van lehetoseg, am ezekert fizetni kell.

Tenyleg hallgatobarat az egyetem, viszont ez nyilvan nem azt jelenti, hogy ne tanitanak meg azt, amit muszaj.

2019. nov. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én az ELTE-re jártam előtte (társadalomtudományi szakra ,és azért hagytam ott,mert rájöttem,hogy semmit nem érek vele,illetve nem is szerettem)és 1.év után jelentkeztem a BGE-re(bár ne tettem volna)duális képzés miatt (végül mégsem lettem duálisos).Corvinusra is felvettek volna,de ott nem volt olyan duális amit akartam. Utólag bánom,hogy nem oda mentem.

Nem tudom, néha csak azért már megajánlottat kapsz,mert bemész párszor órára, illetve az emberek...nem tudom,de néha úgy érzem,mintha egy szakmunkásképzőbe járnék. Szóval egy ELTE után sokk.... most már nem megyek el,mert ez az utolsó évem és most végzek,de a mestert biztosan nem itt fogom csinálni:)

2020. febr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

14-es. Nem tudom milyen szakra jártál a BGE-en, de a külkeren én nem emlékszem arra,hogy megajánlott jegyet kaptam volna csak azért mert bementem párszor órára :D


De ha már ennyire kemények vagytok, akkor végezzétek már el a BME-VIK-en a villamosmérnökit vagy a mérnökinfót, vagy az ELTE-en a programozóit. :D hamár ilyen ügyes üzletemberek vagytok, biztos ehhez is értetek :DDD

2021. máj. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!