Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket lenne erdemes valaszt...

Melyiket lenne erdemes valasztanom: ELTE GTI, Corvinus, BGE, BME-GTK?

Figyelt kérdés

Jovore fogok erettsegizni es gazdasagi szakra szeretnek majd jelentkezni,leginkabb penzugy es szamvitel szak az ami a legjobban tetszik.Viszont nagy dilemmaban vagyok:Nem tudom melyik lenne a legjobb valasztas,ezek a sulik erdekelnenek, nagyon megkoszonnem ha irnatok pro es contra velemenyeket ezekrol a sulikrol.Milyen a tanitas,milyen a szinvonal,milyenek a kovetelmenyek,tanarok? Szerintetek melyik lenne a legjobb valasztas?


Elore is koszonok minden valaszt!



2019. aug. 26. 13:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%
Hát ezekből akkora túlképzés van, hogy önmagukban semmit sem érnek. Nem.lehet azt mondani, hogy egyikkel sokkal jobban járnál, mint a másikkal. Tökmindegy mire mész kb. Nem is a diploma számít, sokkal inkább a kapcsolatok, nyelvtudás, alapvető társasági skillek, megjelenés.
2019. aug. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Az első teljesen hülyeséget ír, igenis értékes a gazdasági diploma. ELTE a legjobb szerintem.
2019. aug. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
26%

Baromságokat írnak már megint a makktársak, én kérek elnézést.

A PSZ diploma cukor!!

Corvinus (a "Közgáz") hagyományosan a legjobb nevű, BME-GTK meg a legszopatósabb.

Egyikkel se lősz mellé; nyílt napokra menj el!

2019. aug. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
67%

Mindegyik jó! Nyílt napra menj el, és nézd meg, hogy melyik tetszik a legjobban.

Azt tudom, hogy az egyik barátom a GTI-re jár, és neki bejön az előre megajánlott rendszer (sajnos a többi egyetemről nem tudok nyilatkozni), de ez is ízlés kérdés szóval, mindenképp nézz utaná, hogy melyik egyetemen, milyen a tanterv/tanárok stb. + nyíltnap. Sok sikert majd az érttségihez!

2019. aug. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
52%
Én annó a BME-GTK-n végeztem, és színvonalas oktatásban részesültem, és nem bántam meg, hogy oda mentem. Viszont az engem oktatók nagy része átment az ELTE-re. Szóval, én azt tudom mondani, hogy ne a BME, hanem inkább az ELTE. De rossz döntést nem fogsz hozni, egyik fent említett egyetemmel sem:).
2019. aug. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Én Corvinuson végeztem pénzügy számvitelt. Az oktatás színvonalával meg voltam elégedve nagyjából, bár hiányoltam a programozáson és a statisztikán a nagyobb hangsúlyt, ehelyett volt egy rakat felesleges tárgy, ami csak elvette az időt arról, hogy hasznosabb dolgokra lehessen koncentrálni. Összességében ha pénzügy számvitelre akarsz menni, akkor Magyarországon egyértelműen a Corvinus a legjobb hely erre.


Na de most jön a másik oldal. A legtöbb ember, akivel eddig beszélgettem azért akar pénzügy számvitelre menni mert érdekli őket a tőzsde, látták a wall street farkasát vagy a pénz miatt. Az igazság viszont az, hogy Magyarországon egy maroknyi cég foglalkozik ezzel és ennyi pénzügyest ott nem tudnak felszívni, külföldön meg még rosszabb a helyzet a nagy verseny miatt. Nekem sikerült elég jó helyre kerülnöm, de ha még egyszer újra kellene csinálnom biztos, hogy nem pénzügyet végeznék, hanem inkább valami műszaki szakot (probably mérnökinfo), mert annak az esélye, hogy megint ilyen helyre kerüljek elég kicsi.


Ami a többi psz-est illeti, azért őket sem kell félteni, ők is elmehetnek kontrollingosnak, könyvelőnek, adószakértőnek, auditornak és hasonló pénzügyi/számviteli területre is, de valljuk be, azon túl, hogy viszonylag jó a kereset, annyira nem izgalmasak ezek a területek. Elmehetnek ezenkívül még egyéb gazdasági területekre is (marketing, sales, management stb), ahol -főleg belépő szinten- nincs szükség egyetemen megtanulható tudásra, hanem inkább jó gazdasági vénára és soft skillekre (prezentalás, emberismeret, kommunikáció), amiket általában úgy tanulsz meg, hogy csinálod. Ide viszont így gyakorlatolag elmehetnél műszakisként is.



Összességében: szerintem ha elmész egyetemre tanulj valami olyan kézzel fogható dolgot, ami érdekel is, legyen az egészségügy, műszaki-, vagy természettudományok. Ha elég okos és ambíciózus vagy, úgyis eljutsz olyan magasra, hogy megérje egy MBA-vel vagy egyéb fajta menedzsment továbbképzéssel fejlesztened magad, hogy menedzser pozícióba kerülj.

2019. aug. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
55%
A corvinusnak neve van, de nekem nem egy baratom jar oda aki arrol mesel mennyire rosszul tanitanak, siman mindent kipuskaznak ami persze meno de igazabol egy sz@r dolog sztem. Eskuszom nem rosszindulatbol de tenyleg ezt mondjak, de egyebkent a diplomarangsor is bebizonyitja ezt. Az ott tanulok nagyon pengek hiszen a ponthatar magas, de ez nem jelenti azt, hogy a tanarok is jok, sot. Ez annyit eredmenyez h nem tudjak oket olyan utemben fejleszteni mint kene. En az Eltere jarok, a GTIre es maximalisan megvagyok elegedve.
2019. aug. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
66%
Szerintem mindegyik jó, ezt te döntsd el, hogy melyik szimpatikusabb. Én személy szerint a BGE-n tanulok, és szeretem, ott leginkább a duális képzéseket ajánlom, és a számvitel az elég jó itt.
2019. aug. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Ezek közül egyik sem rossz. Ismerek olyat is, aki a Corvinuson végzett, és olyat is, aki a BME-n és mindegyik talált könnyedén munkát, szóval rossz döntést nem fogsz hozzni. Aztán meg, ha csinálsz mestert úgyis az fog számítani leginkább.
2019. aug. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
66%

Annyi hülyeséget képesek összehordani, hogy az egyszerűen hihetetlen, legalábbis az első válaszolók. Köze nincs a valósághoz ezeknek, a számvitel gyakorlatilag annyira hiányszakma, hogy nem győzik túlfizetni a jól képzett embereket. Számvitel, pénzügyből egyértelműen a Corvinus a legjobb, de ez nem jelenti azt, hogy mindenben jó, de ez a két tanszék adja az erejét az egész egyetemnek, és ebben magasan veri a BME-t vagy BGE-t is. Ezt olyan embertől tudom aki mindkettőre alaposan rálát. Ezen kívül, a BME ezen a téren nem olyan nagyon erős, számvitelből pont hogy a corvinus tanszéke a mumus, balhé is volt már belőle. Csak az nem lett annyira hírhedt, mint a bme vikes siránkozása, de amúgy ott is hullottak az emberek.

Corvinuson kb az van, hogy aki más karra vagy szakra megy, mint a 460 pontosok, vagy menedzsmenti vonalra megy és úgy is szakosodik hogy a kvantitatívabb tárgyakat elkerülje, az persze mondja hogy mennyire könnyű, de ennek kb annyira van értelme mintha a bme-n levelező marketingre mennél és mondanád hogy az az egyetem milyen könnyű, szóval irreleváns.

Amúgy jelenleg simán behívnak, ha most végzel számvitelt, bárhol végzed el.

2020. febr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!