Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a már meglévő alapszakos...

Ha a már meglévő alapszakos diplomám mellé megcsinálom a turizmus-vendéglátás felsőoktatási szakképzést, mehetek egyből turizmus-menedzsment mesterszakra?

Figyelt kérdés
Az alapszakos diploma nem gazdasági, hanem bölcsészettudományi területről van. Azért kérdezem, mert ahogy néztem, a minimum 30 kredit, ami a mesterképzésbe való belépéshez szükséges, meglenne a foszk-ból. Mindkettő képzést a BGE-n néztem, esetleg írjak e-mailt nekik? Ha valaki tud ezzel kapcsolatban valamit, vagy van tapasztalata ezzel kapcsolatban, légyszi meg! Előre is köszönöm a válaszokat!

2019. nov. 3. 21:27
 1/8 A kérdező kommentje:
A kereskedelem és marketing, gazdálkodási és menedzsment, nemzetközi gazdálkodás szakokra is érvényes a kérdés, a hozzájuk kapcsolódó mesterszakkal kapcsolatban.
2019. nov. 3. 21:34
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Én is gondolkoztam korábban ezen, a felvi szerint lehetséges is.

Persze csak körülményesen.


Alapvetően a FOSZK-ot arra találták ki, hogy a gyengébb hallgatókat beintegrálják az alapképzésekre.

Innen ered az azonos elnevezés is, hogy a hallgató tudja, merre mehet pontosan tovább tanulni, ha kíván.


A legtöbb gazdasági mesternél(turizmus-menedzsment is az) felvételi követelmény a következő tárgyak teljesítése: matek, informatika, statisztika, kontrolling, közgazdaságtan, vállalatgazdaságtan, számvitel, pénzügy.


Ezek mindenhol szórótárgyak, a FOSZK-on egy-két ilyen tantárgy van, hogy megkönnyítsék a FOSZK-osok dolgát.


Szóval azok a tárgyak a nagy része, amit teljesíteni kell a mesterhez, hiányoznak a FOSZK-ról.

Ez egyébként megoldható:

Azt nem tudom, hogy a FOSZK-on van-e szabvál, de ha van, akkor a hiányzó tárgyakat felvehetnéd(ha nem előkövetelményes) és elvégzésükkel majd jelentkezhetnél mesterre.

2019. nov. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Érdemes egyébként az Eduline-nak kérdést írni ez ügyben, ők szoktak hasonlókról cikkeket közölni :) Ha ilyen kérdést teszel fel, biztosan utánajárnak.
2019. nov. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
Még ha adminisztratíve létezhet is ez a megoldás, jobban megéri egy rendes 3 éves BSc alapképzést megcsinálni levelezőn.
2019. nov. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

“9.3. A 4.2. és 4.3. pontban megadott oklevéllel rendelkezők esetén a mesterképzési képzési ciklusba való belépés minimális feltételei:


A mesterképzésbe való belépéshez szükséges minimális kreditek száma 60 kredit az alábbi területekről:


- gazdaságtani és módszertani (mikroökonómia, makroökonómia, matematika, statisztika, informatika, vállalatgazdaságtan, számvitel, kontrolling, pénzügyek, emberi erőforrás- menedzsment) és társadalomtudományi ismeretek területéről legalább 40 kredit;


- turizmus általános elmélete, turizmus gazdaságtana, turizmus földrajza, turizmus marketing, vendéglátó-szálloda területéről legalább 20 kredit.


A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a hallgató az alapképzési tanulmányai alapján a felsorolt területeken legalább 30 kredittel rendelkezzen. A mesterképzésben a hiányzó krediteket a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint kell megszerezni.”


Ezek szerint nem követelmény, hogy teljesítsem az összes olyan tárgyat, mint pl. matek, informatika, statisztika, kontrolling, közgazdaságtan, vállalatgazdaságtan, számvitel, pénzügy, hanem elég, ha a fentebb említett területekről (turizmusos tárgyakkal együtt) összesen van 30 kreditem, a hiányzó krediteket pedig majd teljesítem. Vagy csak én értelmezem félre?

2019. nov. 3. 22:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Igen, jogos az, amit írsz.

Valóban nem feltétlen kell az általam említett tárgyakat bemeneteli feltételként elvégezni.

Letudhatod olyanokkal is, mint a turizmus földrajza vagy vendéglátó-szálloda ismererek.


Ettől független a legtöbb egyetemen(szerintem az összesen, de nem vagyok benne biztos) a mesterképzés első két félévében a maradék krediteket meg kell szerezni az említett tudományterületekről a mesterképzés tárgyai mellett.

Te 30-at viszel és továbbk 30-at kell pótolni.


Szóval ha te pl. turizmus földrajzhoz hasonló tárgyakkal akarod teljesíteni a bemeneteli feltételt, akkor az első éved mesteren elég kemény lesz.

45+ kredit egy félévre, amiből sok matek, stat meg számvitel.


Inkább a reálos tárgyakat tudd le hamarabb, hogy mesteren azokkal már ne kelljen foglalkoznod.

2019. nov. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
De az ilyeneknek amúgy mi értelme? Még ha össze is kaparnád a belépő kreditet, ezernyi tárgyat tanultak alapképzésen, amit már megtanultnak vesznek mesteren. Azokat az alapokat pedig már soha senki nem fogja megtanítani neked.
2019. nov. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

"ezernyi tárgyat tanultak alapképzésen, amit már megtanultnak vesznek mesteren."


Ezt nagyon jól gondolod, pár helyen így is van, de egy jó ideje sok egyetemen nem ennek megfelelően tanítanak.

A bolognai rendszer óta nagyon nagy az átjárók száma: nem a képzéssel azonos alapszakról érkeznek a hallgatók az adott mesterre.


Emiatt sok mesteren az első év felzárkóztatónak tűnik, mert a tanárok tisztában vannak vele, hogy jó pár ember az első évében pótolja a krediteket a mesteres tárgyai mellett + más tudományterületről érkezett.

2019. nov. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!