Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz bekerülni egy...

Mennyire nehéz bekerülni egy Debreceni Egyetemre, valamelyik szakra ezek közül: gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, turizmus-vendéglátás?

Figyelt kérdés
11-es vagyok, Szakközépiskolába járok Elektronikát-Mechatronikát tanulok, igaz már megváltozott a véleményem, és nem ilyen téren akarom folytatni a dolgokat. Turizmus és vendéglátáshoz, töri és angol érettségi kell, gazdálkodás és menedzsment-hez pedig töri vagy magyar nyelv és irodalom vagy angol..na most ugyebár én nem Gimnáziumba járok, viszont járok emelt törire és angolra és magyarra, plusz menni fogok érettségi felkészítő táborba, és van angol nyelvvizsgám..szerintetek lehet esélyem bekerülni valamelyikre a felsoroltak közül? Tudom jövőre emelik a ponthatárt és 300 lesz a minimum. 75%-os törivel és magyarral már felvennének, csak kérdés hogy mennyire teljesíthető ez a százalék..tapasztalatok, vélemények, jöhet minden! Egyébként gondolkoztam iskola váltáson de már mindegy igazából..
2015. márc. 21. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
önköltségesre nem nehéz bekerülni, ha ez a kérdés, ahhoz elég a 300 pont ezekre a szakokra
2015. márc. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Államilag támogatottra gondoltam.
2015. márc. 21. 21:22
 3/11 anonim ***** válasza:

Gazdálkodás menedzsmentél központilag elő van írva a 460-as ponthatár, ennél csak magasabb lehet. A másik kettőt nem tudom, de államin biztosan bőven 400 pont felett van a határ.

Az, hogy miből jársz fakultációra, az nem elég, Neked emelt szintű érettségit is kell tenned, ha biztosan be akarsz jutni.

Mindhárom általad említett szakhoz angolból és töriből kéne érettségizned a felsoroltak közül, mert a magyar egyiknél sem felvételi tárgy. Ráadásul ha egyik sem emelt szint, és csak egy középszintű nyelvvizsgád van, akkor menedzsmenthez alapból el sem érheted a 460 pontot. És akkor jön a csavar, hogy ha van angol emelt szintű érettségid, akkor maximum csak azért kapod meg a pluszpontot, az angol nyelvvizsgáért már nem (egyébként kár is elmenni nyelvvizsgázni, csak pénzt dobsz ki az ablakon, ha jeles lesz az emelt szintű angol érettségid, kapsz egy nyelvvizsgát). Tehát, ha azt akarod, hogy menedzsmentre egyáltalán legyen esélyed, akkor mindkét tantárgyból emeltezned kéne, hogy meglegyen a max pluszpontod, illetve az emelt töri-angol érettségid átalgának legalább 90-nek kellene lennie, hogy a 460-at elérd. Másik két szaknál egy hajszálnyival nagyobbak az esélyeid, de összességében tervezz úgy, hogy ha menedzsmentre akarsz menni, oda két 90+ emelt érettségi kell angolból és töriből, ha a másik kettőre, akkor is legalább 80+.

2015. márc. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És olyan szakot, kart, nem tudtok ahova emelt töri és emelt angol kellene? Persze ahova be is lehet kerülni nem ilyen 450+..bár lehet bevállalok majd egy gazdaság informatika témát..nem tudom még.
2015. márc. 21. 22:47
 5/11 A kérdező kommentje:
Politológiáról vélemény? Ha elvégzem az alakszakot, utána megyek még szakosító képzésre, lehet értelme?
2015. márc. 21. 22:53
 6/11 anonim ***** válasza:
A gazdinfó programozás és matek legfőképp, ha a debrecenit nézted. Angolt és törit bölcsészszakokon számítanak be. Még a gazdment is inkább matekos szakhoz sorolnám. Szerintem valami humánt nézz, pl pszichológia, ilyesmi.
2015. márc. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is olyanra gondoltam..majd meglátjuk mi lesz.
2015. márc. 22. 21:27
 8/11 anonim ***** válasza:

"Politológiáról vélemény? Ha elvégzem az alakszakot, utána megyek még szakosító képzésre, lehet értelme?"


Semmire sem jó, de én alapból a turizmus-vendéglátást is kihúznám. A maradék szakokra pedig 460+ körüli pont kell államira. Csinálj egy emelt nyelvvizsgát vagy kettő közepet és töriből emeltezz. Magyarból ne próbálj emeltet, nálunk mindenkit igyekeztek arról lebeszélni, nagyon zsákbamacska. Emelt és + 40 nyelvvizsga pont nélkül esélytelen. És így is 90% körül kéne lennie annak a két érettséginek, amit duplázni akarsz. (Gondolom duplázni akarsz.)

2015. márc. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát azért vannak olyan szakok is ami 400 alatt van és szakosítással érhetnek valamit. Töriből akarok emelt érettségit, és angolból akarok még emeltezni. Ennyi. Sajnos nyelvvizsga nélkül kell elérni a 300 pontot..
2015. márc. 23. 17:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha alapból attól félsz, hogy nem lesz meg a 300 pontod, akkor kár volt olyan szakokra gondolni, amik ennyire népszerűek. A büdös életbe nem fogsz bekerülni egyikre sem államira, de talán még fizetősre sem, ha a 300-tól félni kell.
2015. márc. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!