Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az alábbi szakokon milyen...

Az alábbi szakokon milyen nehéz a matek?

Figyelt kérdés
ELTE-IK, BME Mérnökinfó, Óbudai Mérnökinfó
2019. nov. 4. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
Ez elég szubjektív azért. Ha mindig is jó voltál matekból akkor nem lesz annyira vész. Én az Óbudairól tudok nyilatkozni csak, ott sokan szenvednek vele de ha gyakorlaton meg előadáson figyelsz illetve otthon csinálod a feladatgyűjteményből a feladatokat akkor sima ügy. Én soha nem voltam az a nagy matekos mégis pótzh nélkül átmentem elsőre mégha csak egy kettessel is.
2019. nov. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

A mérnökinfón nem úgy nehéz a matek ahogy te gondolod, hanem nagyon elvont, vagy hogy is írjam.

Vannak ilyen tárgyak, hogy véges matek ahová kb. nem tudsz mit bele képzelni.

Analízis, mátrixok (tehát kicsit másabbak mint középsuliban)

Egy biztos alapot már elvárnak, (mint aki emelt szinten érettségizik).

Plusz amikor jön az, hogy szóról-szóra, betűről-betűre tanuld meg a tételeket és definiciókat (nem csak feladatok vannak a zh-n, vagy bármilyen vizsgán).

2019. nov. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A mátrixok meg a linalg. semmi ahhoz képest, amikor dinamikus programozással kell megoldani egy komplex problémát, vagy karp-redukálni kell problémákat egymásra, stb. És ott már alapfeltétel, hogy ilyen “alap” dolgokkal tisztában vagy. Oda kell inkább a gondolkodós matek, a másikhoz meg a magolós matek.
2019. nov. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!