Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek jövőre hogy...

Szerintetek jövőre hogy alakulnak a pontok a kétemeltes szakokon?

Figyelt kérdés

Gondolok itt ÁOK, GYTK, FOK, állatorvosira.


Én személy szerint ÁOK-ra jelentkezek, de a két emelt miatt a többi szak is hasonlóan alakul szerintem.


Akik ilyen szakokra jelentkeznek, ti hogy készültök? Hallok sok olyat, hogy felsőfokú nyelvvizsgát is tesznek a közép mellé és akkor 90 pluszpontjuk lesz, de nem tudom, ez mennyire gyakori? Én személy szerint ennél több pontos csúszásra számítok, mondjuk SE-n 420 körüli pontokra, a többi 3 egyetemen pedig olyan 400 körül saccolok.


Tudom, hogy még nagyon korán van ehhez (:D), de idén nekem nem sikerült bejutni és nagyon nem voltam felkészülve arra, hogy ebbe az új rendszerben kell majd újrafelvételiznem + nincsenek nagyon középiskolás ismerőseim, akik orvosira jelentkeznek, így nem tudom, hogy gondolkodik a többség. Én úgy, hogy most a minél jobb % elérése a cél (nyilván eddig is ez volt a cél, de azért az a plusz 50 pont, ami most hiányozni fog elég sokat dobott az eredményen), a pluszpontok háttérbe fognak szorulni a legtöbb embernél, mert nem tud mindenki pl. felsőfokú nyelvvizsgát vagy 2. középfokú nyelvvizsgát csinálni.


u.i: Azt értem, hogy mi, jelentkezők hozzuk a ponthatárokat, csupán felmérni szeretném, hogy ki hogy áll ehhez, ki mivel (hány pluszponttal) számol.



2019. szept. 12. 18:55
 1/2 anonim válasza:

Én is ÁOK-ra fogok jelentkezni, én idén érettségizek. Nekem szerencsére a középfokú mellett van egy felsőfokú nyelvvizsgám is angolból, úgyhogy így remélem meglesz a 90 pluszpont. Nálunk az évfolyamon nagyon változó, hogy ki hogy áll pluszpontok terén. Vannak, akik csinálnak még egy középfokút, vannak, akik felsőfokúval próbálkoznak (ez ritkább).

Én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogy alakulnak idén a ponthatárok és szerintem is lesz csúszás.

2019. szept. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
#1-es vagyok. Bocsánat, nem idén, hanem jövőre :D
2019. szept. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!